ענקיות ייצור השבבים עושות שלום • HWzone
טכנולוגיה

ענקיות ייצור השבבים עושות שלום

לאחר כתבי תביעה הדדיים עסיסיים – ב- ו- מוצאים פשרה ומכריזים על שותפות ארוכת טווח

תזכורת נוספת לכך שביזנס עדיף, לרוב, על משחקי כוח באולמות בתי משפט: TSMC ו-GlobalFoundries, שתיים מיצרניות שבבי הסיליקון הגדולות ביותר בעולם (שמספקות את שירותיהם לחברות אחרות, במקום להנדס ולייצר מוצרים אישיים משלהן כמו או סמסונג), הכריזו על שותפות אסטרטגית בתחום הפנטנים לתקופה של עשור לכל הפחות.

בחודשים האחרונים קיבלנו דיווחים פיקנטיים על תביעות משפטיות של GlobalFoundries, חברה שנולדה מתוך ההחלטה של לוותר על יכולות ייצור השבבים העצמיות שלה, כנגד TSMC בטענה שזו הפרה פטנטים שלה במסגרת טכנולוגיות ייצור עדכניות. הענקית הטאיוואנית לא נותרה חייבת, הכריזה כי תגיע אל בית המשפט בכדי להגן על עצמה מהטענות חסרות השחר – וקינחה בהגשת תביעה נגדית משלה בתחילת החודש נגד , על כך שזו הפרה את הפטנטים שלה.

נקווה שב- יפנו עתה את מלוא המאמצים לפיתוח ליטוגרפיית הייצור העתידית שלהם ב-5 ננומטר – זו שאמורה לככב במוצרי המובייל המובילים החל מסוף השנה הבאה (ובהמשך גם בשבבים עבור שווקים מגוונים הרבה יותר)

אל דאגה, הסוף הוא טוב: שתי החברות הכריזו כי הן מבטלות את התביעות וחותמות על הסכם לשימוש צולב בפטנטים רשומים קיימים האחת של השנייה, בנוסף לכל הפטנטים העתידיים שיירשמו לזכות שתי היצרניות במהלך העשור הקרוב. הערכים הכספיים של ההסכם הזה לא נחשפו, אך מדובר לכאורה בברכה עבור הצרכנים – שתי החברות יוכלו להסתייע בידע ופיתוחים חיצוניים בכדי להאיץ את ההתקדמות הטכנולוגית האישית שלהן, ויהיו פנויות יותר להתמקד בנושאים חיוביים אלו במקום בסכסוך הפומבי שלהן.

אנחנו מקווים שהסיפור המוזר הזה אכן מאחורינו, ומי יודע, אולי מתוך הריב הזה וההסכם שנולד אחריו עוד נראה את לידתה של שותפות אסטרטגית יוקרתית בפיתוחים עתידיים – בדומה לזו שכבר יש ל-GlobalFoundries עם חטיבות ייצור השבבים בסמסונג וב-.

תגיות
Back to top button
Close
Close