עכבר עם 13 מיליארד דולר: המספרים של הוליווד ב-2019 • HWzone
טכנולוגיה

עכבר עם 13 מיליארד דולר: המספרים של הוליווד ב-2019

אולפני חוו שנה שוברת שיאים על המסך הגדול – כזו שעשויה להישאר במקום הראשון עוד הרבה שנים

שנת 2019 היוותה ריכוז נדיר וייחודי של שוברי קופות גדולים עבור חברת , מכל חטיבותיה המרכזיות ובהתבסס על חלק גדול ממותגיה האהובים והחזקים ביותר – והמספרים הרשמיים והסופיים שמגיעים כעת מאמתים ומחזקים את כל התחזיות עם ערימות של שיאים שנשברו לכם.

עם להיטי ענק כמו 'הנוקמים: סוף המשחק' שהפך לסרט המכניס בכל הזמנים, הרימייק עבור 'מלך האריות' ועבור 'אלאדין', הפרק הרביעי בסדרת 'צעצוע של סיפור', ההמשך של 'לשבור את הקרח' וכמובן סיום הטרילוגיה השלישית של 'מלחמת הכוכבים' – רשמה הכנסות מטורפות של 11.119 מיליארד דולר בבתי הקולנוע בכל רחבי העולם. כמה המספר הזה עצום? הוא מהווה תוספת של יותר מ-3.5 מיליארד דולר בהשוואה לשיא ההכנסות הבינלאומי הקודם שהיה שייך אף הוא לדיסני החל משנת 2016.

איחוד יוקרתי מסייע ליצור מפלצת הכנסות קולנועית – אך חוותה שנה מטורפת וחסרת תקדים גם ללא תוספת הכותרים של אולפני פוקס

עם תוספת ההכנסות הקולנועיות של אולפני פוקס, אותם רכשה באופן רשמי במהלך השנה החולפת, הנתון הכלכלי הזה הופך לאימתני אפילו יותר – 13.151 מיליארד דולר בהכנסות גלובליות במהלך 2019 (כמעט שליש מכל תחום הקולנוע שעמד על הכנסות של כ-41 מיליארד דולר השנה), מהן 4.328 מיליארד דולר בצפון אמריקה בלבד ו-8.823 מיליארד דולר בכל שאר השווקים.

החל משנת 2020 כל ההפצות הקולנועיות של אולפני פוקס ייחשבו באופן רשמי כחלק מההכנסות של , כך שההובלה של העכבר בתחום עתידה להמשיך להיות חזקה ובלתי מתפשרת – אך גם עם התוספת של המותג 'אוואטר' לרשימה המגה-יוקרתית שבשליטת החברה קשה לראות נכון לרגע זה שילוב דומה של השקות גדולות כמו שקיבלנו בשנת 2019.

ההשקעה בעוד גרסאות רימייק עבור סרטי אנימציה מהעבר, עוד חדשים ביקום של מלחמת הכוכבים ועוד עבור אינספור גיבורי הקומיקס מבית מארוול תמשיך להיות חזקה ומשמעותית – אך כלל לא בטוח שאלו יאפשרו לחצות פעם נוספת רף הכנסות של 10 מיליארד דולר ויותר.

העתיד של דיסני נראה ורוד, אבל לא בטוח שהוא יהיה ורוד באותה מידה כמו שראינו במהלך 2019 עם שישה בעלי הכנסות של מעל למיליארד דולר (ועוד אחד שנמצא בדרך הבטוחה לשם בימים אלה)

האם לעלייתם של שירותי הסטרימינג יש חלק בתחזית הזו? ללא ספק. האם עולם סרטי הקולנוע גווע כפי שנטען במספר פינות ברחבי הרשת? הכנסות שיא עולמיות של יותר מ-41 מיליארד דולר מבהירות שעדיין מוקדם מאוד לחשוב על הספק עבור המדיום הוותיק הזה.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close