עדכון ה-Windows 8.1 של מיקרוסופט בדרך

19 תגובות
ענקית התוכנה הודיעה שתפיץ את שדרוג ה-Windows 8.1 בהמשך השנה. המשתמשים ב-Windows 8 יקבלו את העדכון בתור חבילת הרחבה חינמית
מוקדם יותר השנה דלפה לרשת מוקדם מהצפוי גרסת ה-Blue של 8, שכללה מגוון של עדכונים ושדרוגים ונחשבה לסוג של חבילת הרחבה בפני עצמה. כעת נודע שהמערכת תפסיק להקרא 'Blue' ותחליף את שמה באמצעות עדכון שישוחרר חלקית כבר הקיץ, שיוסיף לה שלל עדכונים אבטחתיים וכמה וכמה שינויים קוסמטיים.
גרסת 'Preview' של Windows 8.1 תהיה זמינה להורדה בתאריך ה-26 ליוני, כאשר עדכון נוסף יהיה זמין גם עבור Windows RT. למשתמשי PC שעדיין לא התקינו את 8 ויבחרו לעשות זאת בעקבות העדכון, הדבר יעלה כרכישה של המערכת עצמה (סכום של 200$). מיקרוסופט אישרה בעבר שהשדרוג יהיה זמין דרך חנות הווינדוס, בדומה לדרך שבה מפיצה שדרוגים למערכות המק שלה באמצעות חנות האפסטור. עם זאת, עדיין לא ברור האם השדרוג יוגדר כמערכת הפעלה חדשה שתימכר על המדפים או לחילופין יהיה מדובר כאן במוצר דיגיטלי שיש להוריד מהרשת.
מיקרוסופט תחזיר באופן רשמי את כפתור ה"התחל" לחלונות 8, לפחות בגרסה המוקדמת
ניתן להתייחס ל-Windows 8.1 כחבילת ההרחבה הרצינית הראשונה של עבור מערכת החלונות החדשה שלה. כפי שמצופה מחבילת הרחבה, השדרוג יכלול את מגוון תוספי האבטחה והתיקונים שפיתחה בתקופה האחרונה – ויכלול אותם בעדכון אחד בודד.
בנוסף לכך, עושה רושם שהחבילה תביא עימה גם שינוי משמעותי בממשק המערכת ותוסיף מספר אפליקציות שיתרמו לשינוי חווית השימוש הכוללת. בדרך כלל, מציינים ברשת, על המשתמשים להמתין למעלה משלוש שנים עבור עדכונים או גרסאות חדשות למערכות ההפעלה של מיקרוסופט. עם זאת, המגמה החדשה אצל המפתחים בחברה היא להשיק שדרוגים משמעותיים שכאלו באופן שנתי. הדבר מושפע בצורה מוחלטת משוק מערכות ההפעלה הניידות (אליו מיקרוסופט בחרה להכנס), שמתפתח בצורה הרבה יותר מהירה – בעוד המתחרות וגוגל משחררות גרסאות חדשות למערכות ההפעלה שלהן מדי מספר חודשים.
באשר לשינויים שמערכת ה-Windows 8.1 תכלול, הפרטים המלאים עדיין לא נחשפו. בשל הפרסומים שהיא תכלול שינויים בממשק, ההנחות הן שבמיקרוסופט החליטו להחזיר את כפתור ה"התחל", בעוד ממשק המטרו של המערכות עבר מקצה שיפורים. מלבד זאת, תכלול המערכת סוף סוף תמיכה במכשירים ניידים בעלי מסכים של 7 ו-8 אינץ' (נכון לרגע זה תומכת 8 במכשירים בעלי מסך 10 אינץ' ומעלה).