סמסונג: העברת מידע אלחוטית במהירות 4.6 גיגה-ביט לשנייה כבר בשנה הבאה • HWzone
טכנולוגיה

סמסונג: העברת מידע אלחוטית במהירות 4.6 גיגה-ביט לשנייה כבר בשנה הבאה

סמסונג מצהירה כי היא מפתחת בהתבסס על תקן ה-802.11ad שמכפילה פי כמה וכמה את מהירויות ה- אותן אנחנו מכירים כיום, והיא תתחיל להופיע במכשירים סביבנו כבר בשנה הבאה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


Samsung-Logo-no-4

לפי החברה, הטכנולוגיה שפיתחה מאפשרת העברת מידע במהירות המקירבית שסטנדרט ה-802.11ad מכתיב, מ-866 מגה-ביט לשנייה למהירות מסחררת של 4.6 גיגה-ביט לשנייה. אנחנו כמובן מדברים על מהירויות במגה-"ביט" ולא "בייט", לכן עם המהירות התיאורתית שלנו היום של 866 מגה-ביט לשנייה, נצליח לקבל מהירות אפקטיבית של 108 מגה-בייט לשנייה, מה שהופך את המהירות של טכנולוגיית ה-Wi-Fi שסמסונג מציגה מ-4.6 גיגה-ביט לשנייה למהירות אפקטיבית של 575 מגה-בייט. במהירות הזאת, נוכל להוריד לדוגמה סרט בלו-ריי, השוקל בין 40-50 גיגה-בייט, בפחות מדקה וחצי.

היכולת של להכפיל פי כמה וכמה את המהירות המקסימלית של ה- שלנו באה גם מעבודה טובה יותר של חלוקת הרוחב פס בין מספר רב של מכשירים וביטול ההפרעות בתדר שבה פועלת הטכנולוגיה. כיום, הרוב המוחלט של הראוטרים שלנו עובדים בתדר של 2.4 גיגה-הרץ או 5 גיגה-הרץ. הסטנדרט החדש שסמסונג מטמיעה את הטכנולוגיה החדשה עליו עובד בתדר של 60 גיגה-הרץ, שמוגבל ביכולתו לחדור קירות ומכשולים פיזיים דומים. בשילוב עם משדר ואנטנה בעיצוב חדש והטכנולוגיה שסמסונג פיתחה, היא מבטיחה כי תאפשר העברת מידע מהירה ואמינה מאי פעם בטווחים קצרים.

חברת ענק כמו סמסונג בהחלט עשויה לסייע לנו לראות את תקן ה-802.11ad מגיע למוצרים מסחריים מוקדם מהמשוער
חברת ענק כמו בהחלט עשויה לסייע לנו לראות את תקן ה-802.11ad מגיע למוצרים מסחריים מוקדם מהמשוער

סמסונג היא לא הראשונה לפתח טכנולוגיות על סטנדרט ה-802.11ad העתידי, אך היא כן הראשונה שמבטיחה את המהירויות המקסימליות שהסטנדרט מכתיב, כשלרוב הסטנדרטים המהירות המקסימלית היא רק תיאורתית. לוח זמנים מדוייק ליציאת הטכנולוגיה לשוק עוד אין, אבל לפי דיווח מ-Digital Trends, נוכל לראות אותה בציוד בתחום הרפואה והתקשורת כבר במהלך השנה הבאה.

 


תגיות

2 תגובות

  1. הטכנולוגיה לא פותחה ע"י סמסונג.
    היא פותחה ע"י וילוסיטי, שנרכשה ע"י קוואלקום לפני מספר חודשים.

  2. יש!!! עוד קרינה…. אם זה לטווחים קצרים, למה קיבינימט לא לחבר כבל?!

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close