סטארטאפ ישראלי יטעין את הטלפון בשלושים שניות

חברת StoreDot הישראלית הציגה בכנס Think Next של מיקרוסופט טכנולוגיית סוללות המאפשרת טעינה מלאה בשלושים שניות

אחת מהבעיות איתן למדנו להתמודד במכשירים ניידים קשורה לאורך הזמן הדרוש לטעינה מחדש של סוללות.

הסוללות הקטנות שבתוך המכשירים שאנחנו נושאים לכל מקום מספקות את האנרגיה הנדרשת להמשך הפעולה שלהם, וכאשר המיץ שלהן נגמר – חייבים לטעון אותן. וטעינה היא עסק ארוך. אמנם עם סוללות הליתיום-יון הנפוצות כיום בסמארטפונים, טאבלטים ואף מחשבים ניידים היא נמדדת בשעות ספורות, אך במהלך אותן שעות אנחנו מרותקים לאיזור הטעינה.

חוקרים במעבדת StoreDot אב טיפוס נטען בשלושים שניות

כעת חברת הסטארטאפ הישראלית "סטורדוט" (StoreDot) באה לשנות את החוקים.

הטכנולוגיה שאותה פיתחה סטורדוט במסגרת מחקר שנערך באוניברסיטת תל-אביב, עושה שימוש במולקולות של חלבונים (פפטידים) ביו-אורגניים שסונתזו כימית, ונקראות על ידי החוקרים "נאנו-נקודות" (NanoDots).

החוקרים משתמשים במולקולות הללו כדי לשפר את קיבולת האלקטרודות שבסוללה כמו גם את ביצועי האלקטרוליטים שסובבים את האלקטרודות. תודות לגודלן המיקרוסקופי, השיפור מאפשר טעינה תוך שניות במקום תוך שעות.

בנוסף ליתרון המהירות, מגוון החומרים הביו-אורגניים בהם נעשה שימוש ידידותי לסביבה, ואינו רעיל כמו ליתיום ומתכות כבדות אחרות בהן נעשה שימוש בסוללות כיום. המשמעות היא שסוללות בטכנולוגיה זו לא יזהמו את הקרקע ומי התהום כאשר יסיימו את מחזור החיים שלהן.
אב טיפוס במעבדות סטורדוט שסיים טעינה מהירה
"פיתחנו כאן דור חדש של אלקטרודות עם חומרים חדשים שלהם קראנו א.ר.ש. – אלקטרודה רב שימושית (MFE – Multi Function Electrode)", מסביר מנכ"ל סטורדוט דורון מאיירסדורף. "מצד אחד האלקטרודה מתנהגת כמו סופר-קבל (המאפשר טעינה מהירה), ומצד שני כמו אלקטרודת ליתיום (המשחררת מטען חשמלי באופן איטי ומבוקר). האלקטרוליטים בסוללה עברו שינוי עם נקודות הנאנו שלנו כדי לאפשר לאלקטרודה הרב שימושית להיות יותר אפקטיבית" הוסיף.

כתבה בערוץ עשר ששודרה במהלך שנה שעברה על הטכנולוגיה החדשנית מבית StoreDot
האם מציון תצא סוללה מהירה? ההבטחה הטמונה בטכנולוגיה של סטורדוט אינה שמורה רק לאחסון אנרגיה, אלא מאפשרת להם לייצר גם מסכים בעלי צבעים בוהקים, דקים במיוחד, ניתנים לקיפול וחסכוניים ב-80 אחוזים ממסכים כיום. בנוסף ניתן גם לייצר חיישני תמונה למצלמות הרגישים פי חמש מאלה המצויים כיום בשימוש, והתקני אחסון מידע המאפשרים כתיבה מהירה פי שלוש מטכנולוגיות נוכחיות.

אם רק חצי מההבטחות יבשילו למוצרים, סטורדוט הולכת לעשות מהפכה לא קטנה.