כניעה ללא תנאים: גם אתר התכנים הפיראטיים הגדול Torrentz הפסיק לפעול • HWzone
טכנולוגיה

כניעה ללא תנאים: גם אתר התכנים הפיראטיים הגדול Torrentz הפסיק לפעול

צרות של פיראטים מגיעות בצרורות: אחרי הסגירה המתוקשרת של Kickass, גם Torrentz סוגר את שעריו ללא התראה

הסערה סביב סגירתו של אתר KickassTorrents לפני שבועיים עוד לא שככה, וכבר מונחתת מכה נוספת על ציבור הפיראטים.

משתמשים שניסו להשתמש היום באתר Torrentz, אחד ממאגרי הטורנטים הגדולים בעולם ואולי הפופולארי ביותר אחרי Kickass, גילו כי הם לא מצליחים לחפש דבר. במקום, מופיעה הודעת פרידה: "Farewall. We will always love you". אזכורים נוספים של האתר בהמשך ההודעה מדברים עליו בלשון עבר: "Torrentz היה מנוע מטא-חיפוש טורנטים עוצמתי, מהיר וחינמי, אשר שילב תוצאות ממגוון מנועי חיפוש".

ההודעה המתקבלת בעת ניסיון חיפוש (צילום מסך: TorrentFreak)
ההודעה המתקבלת בעת ניסיון חיפוש (צילום מסך: TorrentFreak)

האתר הפיני היה אחד ממאגרי הטורנטים הותיקים ברשת – ותיק יותר מ-Kickass ומ-Pirate Bay. הוא הוקם בשנת 2003, בראשית עלייתו של הטורנט כאמצעי שיתוף קבצים מונגש וזמין. לאחרונה זכה לעליה בכמות הגולשים כתוצאה מסגירת המתחרה.

מפעיל האתר, הידוע בכינויו "Flippy", פנה לאתר חדשות הפיראטים TorrentFreak, אך העדיף לא למסור תגובה בשלב זה. לאתר יש היסטוריה מול רשויות החוק האמריקניות, למרות שבדומה למאגרים אחרים, קבצי טורנט מעולם לא אוחסנו בתוכו ישירות.

גם Torrentz מניף דגל לבן. האם מתוכנן קאמבק? (צילום מסך: ויקיפדיה)
גם Torrentz מניף דגל לבן. האם מתוכנן קאמבק? (צילום מסך: ויקיפדיה)

אם להסתמך על ניסיון העבר, כלל לא בטוח שהרשויות פנו למפעילים בבקשה לסגור את האתר, אלא הם בעצמם העדיפו להקדים תרופה למכה. בכל אופן, השורה התחתונה היא שקהילת הפיראטים איבדה בתוך שבועיים שניים ממאגרי הטורנטים הפופולאריים בעולם.

תגיות
Back to top button
Close
Close