מציאות רבודה בנוסח גוגל – מעכשיו בגישה חדשה

חברת הענק סוגרת רשמית את מיזם Project Tango, ועוברת למקד כל מאמציה בממשק פיתוח היישומים ARCore

פרט למיקרוסופט שממשיכה לפתח במרץ את משקפי ה-HoloLens שלה, סביר להניח כי רוב חברות הטכנולוגיה הגדולות יסכימו עם הקביעה כי עתיד עולם המציאות הרבודה (AR, או Augmented Reality) הוא לא בחומרה יקרה וייעודית, אלא במכשירים החכמים שכבר מלווים את כולנו לכל מקום – וזה קו המחשבה שמוביל את גוגל לחסל את Project Tango כעת, ולעבור לפיתוח של פלטפורמה שתוכל להתאים לכמה שיותר מכשירי אנדרואיד שונים.

למי ששכח או מעולם לא היה מודע, נזכיר כי Project Tango נולד אי שם בשנת 2014 בתור מיזם ליצירת חומרה ותוכנה מותאים עבור יישומי מציאות רבודה מתקדמים, בין היתר תודות לאלמנטים של למידה חישובית. הפרוייקט הביא ליצירתם של מדגים סמארטפון ומדגים טאבלט מבית גוגל עצמה – ולאחר מכן גם לצד סמארטפונים מסחריים מבית לנובו ואסוס שהותאמו ל-Project Tango ולאפליקציות שתמכו בו.

מציאות רבודה זמינה כבר היום, אך מטרת חברות הטכנולוגיה הגדולות היא להפוך אותה לחכמה, משוכללת וגם נפוצה הרבה יותר

היעדר עניין משמעותי ב-Phab 2 Pro וב-Zenfone AR, לצד הצלחה אדירה ליישומי AR כדוגמת Pokemon GO שהתבססו על היכולות הבסיסיות אשר זמינות כמעט בכל מכשיר חכם בשוק, הביאו את גוגל למסקנה הבלתי נמנעת כי עליה להתאים מחדש את מאמציה בתחום – וכעת עם הפצת גירסת הדגמה שנייה למפתחים של ממשק הפיתוח ARCore היא מכריזה כי זה יהיה מאמץ המציאות הרבודה היחיד שלה, למעשה, בו ישולבו כל הפיתוחים והלקחים מ-Project Tango שהתמיכה בו תסתיים רשמית בחודש מרץ הקרוב.

כשלון משמעותי של צמד מכשירי ה-Tango הראשונים הפך את סגירת הפרויקט לבלתי נמנעת, כך נראה

המשמעות היא שמעתה גוגל תפעל לפיתוח כלים שיאפשרו בניית יישומי מציאות רבודה מתקדמים, מהירים ומדוייקים ככל הניתן בהתבסס על חומרת הסמארטפונים שכבר זמינה וקיימת בשוק, כאשר המטרה המוצהרת היא להתאים את ARCore לכמאה מיליון מכשירים שכבר נמצאים בשוק, עם השקת גירסת 1.0 המלאה והרשמית של ה-SDK במהלך החודשים הקרובים.

גוגל מרכזת מאמצים לעוד קרב גדול מול אפל

בראש ובראשונה, זה אומר סטיקרים במציאות רבודה (כמעט) לכולם! מה עוד? נחיה ונראה.

https://www.youtube.com/watch?v=DoS7VwKd0Ys