מצדיקה את הרזולוציה: LG חושפת טלוויזיית 8K אימתנית

עם 88 אינץ׳ ו-33 מיליון פיקסלים, החברה הקוריאנית יכולה להתגאות באופן רשמי בטלוויזיית ה-OLED הגדולה והמתקדמת ביותר שנוצרה עד היום

טלוויזיה בטכנולוגיית OLED היא חלום איכותי, דקיק, מעוצב וצבעוני שרק חלק מאיתנו יכולים להרשות לעצמם להגשים אותו – אז מה כבר אפשר להגיד על טלוויזיית OLED עצומה עם רזולוצייה שגבוהה פי 4 מ-UltraHD? זה משהו שחברת LG עומדת לבחון בתערוכת CES 2018 אשר תחל בשבוע הבא.

כמו לפני כל תערוכת CES בשנים האחרונות, גם הפעם ב-LG מנצלים את הימים שלפני יריית הפתיחה הרשמית בכדי להעניק לנו טיזרים נוצצים למוצרים שיוצגו במלוא הדרם במתחמי הענק בלאס וגאס – והשנה זוהי טלוויזיה בגודל של 88 אינץ׳ וברזולוציית 7,680×4,320 פיקסלים שמקבלת את מירב תשומת הלב, בתור שיפור לטלוויזיית הדגל של היצרנית משנת 2017, שהציעה פאנל OLED בגודל 77 אינץ׳ וברזולוציית 4K.

המוצר שיצדיק את תחילתו של פיתוח ואימוץ מואצים לתכני 8K?

אין לנו נתונים טכניים נוספים על המוצר, שללא ספק יציע גם עובי זעיר במיוחד ומנוע עיבוד והחלקת תמונה מתקדם, אך טוב לראות את טכנולוגיית ה-OLED למיניהן ממשיכות להתפתח ולקרוא תיגר על השליטה של ה-LCD בעוד ועוד תחומים ונישות, גם לאחר שינוי הכיוון עליו החליטה סמסונג. ממש לא בטוח שזה יאפשר הורדת מחירים שתהפוך תצוגות ענק כאלה לזמינות כמוצר עממי לכל כיס – אך זה לכל הפחות אמור לדרבן את יצירתם של תכני 8K מסחריים, ויצירתם של מוצרים מתקדמים ומשוכללים אפילו יותר עליהם נוכל לחלום בעולם מקביל בו כסף יצמח על העצים שבגינה שלנו.

עם ההכרזה של סמסונג על מעבר להתבססות על טכנולוגיית QLED במקום OLED או AMOLED בטלוויזיות – נראה כי ל-LG כמעט אין תחרות במירוץ להגדלה ושיכלול הפאנלים המבוססים על טכנולוגיה זו

טלוויזיית ה-OLED המובילה העכשווית של LG הושקה באמצע השנה שעברה עם תג עלות של 20,000 דולר, לא כולל מסים. רוצים לנסות ולנחש כמה יעלה הגלגול החדש, והאם זה יהיה מחיר שיתורגם לחמש ספרות או שש ספרות בשקלים חדשים בשוק המקומי? אתם מוזמנים לעשות זאת בתגובות.

ל-LG ולטלוויזיות ה-OLED יש עוד הרבה לאן לשאוף, בהתחשב בכך שכבר קיבלו היכרות עם טלוויזיה בגודל כולל של 170 אינץ' (שמורכבת מכמה מודולים קטנים יותר)