מיקרוסופט מורידה את הדגל

4 תגובות
מדוע נפרדה מהדגל של חלונות?
 
כבר דיווחנו לכם כי חברת מיקרוסופט החליטה לשנות את הלוגו של תכנת ה"חלונות" הפופולארי על מנת לרענן אותו להתאימו להלך הרוח של המערכת השמינית. עכשיו, הלוגו נראה לראשונה כמו חלון, אך האם השינוי באמת היה נחוץ? האם זה באמת הזמן להיפרד מהדגלון הקטן שהיה מזוהה עם מערכת ההפעלה במשך יותר משני עשורים?
 
אז נכון, , יחד עם עוד חברות רבות אחרות, משנה את ממשק המשתמש שלה למשהו פשוט ואלגנטי יותר.
קווים חדים, צבעים מנוגדים, מעט אייקונים והרבה מלל הם קווי העיצוב המנחים של ממשקי המשתמש היום. כמה שיותר מינימליסטי יותר טוב.
 
מיקרוסופט היית צריכה לוגו פשוט יותר, כזה שישקף את סגנון המטרו של מערכת החלונות השמינית, אבל היא לא היית צריכה לעצב אחד חדש על מנת להשיג את מטרותיה – הרי יש לה כבר אחד כזה. מכשירי ה- Phone שלה מריצים עם ממשק מטרו כבר יותר משנה ולהם כבר יש לוגו.

מה רע בכאלה?

הוא נראה כמו אריח, הוא פשוט, שטוח, בלי יותר מדי צבעים ועבודת תאורה והצללה והכי חשוב – הוא עדיין מכיל את הדגל.

 
מיקרוסופט כבר שינתה חלק ניכר מהאייקונים כך שיתאימו לממשק המטרו וישתלבו בתוך האריחים החד-מימדיים ואנחנו לא מבינים למה שלא תעשה עם הלוגו של בדיוק את אותו הדבר. כך, היא היית יכולה ליצור למשתמש הרגשה כאילו כלל מוצריה נמצאים תחת אותה קורת גג, ולפי האסטרטגיה העסקית של מיקרוסופט, זה בדיוק מה שהיא מנסה להשיג עם 8.
 
האתר The Verge הכין מספר דוגמאות לא רעות בכלל לאייקונים שמיקרוסופט היית יכולה להשתמש בהם. אתם מוזמנים להביע את דעתכם בטוקבקים ובפורום Windows.