מחריד ומרתק: צפו בתיעודי וידאו של ניסויים גרעיניים אשר נחשף לראשונה • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרותוידאו

מחריד ומרתק: צפו בתיעודי וידאו של ניסויים גרעיניים אשר נחשף לראשונה

עשרים שנות ניסויים גרעיניים מדהימים ומפחידים כאחד עולות לרשת בפעם הראשונה בהיסטוריה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


72 שנים חלפו מאז הוחרבו בחלקן, בהפרש של שלושה ימים, הערים הירושימה ונגאסקי באמצעות צמד פצצות גרעיניות שהטיל עליהם ארצות הברית – ונראה שהחשש והיראה מנשק זה ממשיכה להדהד וללוות אותנו גם היום. לא מאמינים לנו? אתם מוזמנים לבחון זאת בעצמכם כעת, עם עשרות סרטונים חדשים שהועלו לרשת בפעם הראשונה תודות למעבדה הלאומית על שם לורנס לייבמור (LLNL) שבקליפורניה.

אנשי המעבדה לקחו על עצמם משימה ענקית בהיקפה: לשמר עשרות אלפי צילומי וידאו מתוך כ-210 ניסויים בנשק גרעיני אטמוספרי שביצעה ארצות הברית בין השנים 1940 ל-1960, ואשר סיווגם בוטל רק עתה. הצילומים בוצעו על באמצעות פילם מגנטי מחומרים אורגניים ונשמרו בתוך קופסאות אטומות ייעודיות, אך הדיגיטציה הנוכחית היא צעד הכרחי שמגיע בדיוק בזמן, היות ולפי הדיווחים חלק מאותם תיעודים חד-פעמיים כבר החל בתהליך התפרקות שבסופו של דבר היה עשוי למחוק כל עדות לפרוייקטים המפחידים הללו.

תוספת למגוון העצום של סרטונים בעלי חשיבות היסטורית עצומה שכבר קיים ב-YouTube

עד כה הועלו כ-60 סרטוני תיעוד חדשים אל ערוץ ה- של המעבדה (חלקם באורך של שנייה בודדת, וחלקם באורך של דקות ספורות), כאשר תהליך הסריקה והניתוח המחודש של המידע עתיד להימשך חודשים ארוכים ואולי גם שנים – כאשר לא מן הנמנע שחלק מהמידע יישאר מסווג ולא ימצא את דרכו אל המרשתת, לפחות לעת עתה. עם זאת, גם הסרטונים שכבר זמינים לצפייה מאפשרים להתרשם פעם נוספת מהעוצמה האדירה של אחד מתחומי הנשק הקטלניים ביותר שפותחו ביד בני האדם מעולם.

הסרטונים צולמו באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר אשר היו זמינים באותה תקופה, בקצב מרשים בהחלט של כ-2,400 פריימים בכל שנייה – וחלק אפילו בצבע

מטרת הפרוייקט כולו היא לא בהכרח להנגיש את התיעוד של אותם ניסויים לכלל הציבור, אלא לבצע ניתוח מחודש באמצעים עדכניים לתוצאותיהם, באופן שיוכל לסייע בהבנה טובה יותר של תחום זה בעידן המודרני ולתקן הערכות מוטעות שהתבססו עליהם בעבר – ולנו לא נותר אלא לקוות שאת כל מה שאנחנו רואים שם לא נזדקק לראות לעולם במציאות ובהווה.

מדהים – גם אחרי יותר מחצי מאה
את כל הסרטונים החדשים תוכלו למצוא בקישור הזה


תגיות

3 תגובות

  1. מה שמדהים זה איך אנחנו יורקים לבאר ממנה אנו גם שותים. חושבים שאם עושים את זה רחוק, קילומטרים לתוך האוקיינוס, אז הכל בסדר. אבל הכדור הוא עגול…

    1. הכדור הוא לא עגול וברור שהפגיעה בכדור הארץ קשה אבל כנראה שאין ברירה אחרת אלא לפתח פצצות אטום כהרתעה ולשימוש במקרי קיצון. זו האופציה הכי טובה. אין מושלם בחיים. סביר מאוד לאור המלחמות הקרות והחמות שקורות כרגע בעולם שיעשה שימוש באטום גם בעתיד. נקווה שזו לא תהיה האופציה הכי טובה שלא תקרה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close