מוציאים ל-LTE את המיץ: לסמסונג יש מודם סלולרי במהירות של עד 1.2 ג׳יגה-ביט בשנייה • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

מוציאים ל-LTE את המיץ: לסמסונג יש מודם סלולרי במהירות של עד 1.2 ג׳יגה-ביט בשנייה

החברה הקוריאנית הגדולה ביותר מכריזה על המוצר שעשוי להיות חלק מהארסנל של דגמי ה- S9 בתחילת השנה הבאה

סמסונג היא השליטה הבלתי מעורערת בשוק הזכרונות הדינאמיים, שבבי האחסון המובנים וגם אמצעי התצוגה המתקדמים (אלו בטכנולוגיית ה-OLED) בעולם המובייל – וכעת נראה שבחברה שואפים לגנוב מקוואלקום גם את הכתר הטכנולוגי של קישוריות הסלולר המתקדמת, עם הכרזה על מודם דור רביעי חדש ומרשים במיוחד.

מוקדם יותר השנה השיקו סמסונג וגם קוואלקום מודמים סלולריים מדור חדש אשר תמכו בקטגוריה 16 של תקן ה-LTE, למהירויות הורדה מירביות של לא פחות מג'יגה-ביט בשנייה (האחד במסגרת ה-Exynos 8895 והשני במסגרת ה-Snapdragon 835), וכעת מכריזה על תוכנית לקפוץ לתמיכה בקטגוריה 18 של דור 4.5, עם מהירות הורדה מירבית שוברת שיאים של 1.2 ג'יגה-ביט בשנייה.

חוזרת עם מודם חדש שתומך במערכי MIMO עם ארבע אנטנות שידור וארבע אנטנות קליטה, קידוד QAM256 מתקדם ואגירה של לא פחות מ-120 מגה-הרץ מעורקים אלחוטיים שונים

אז איך מגיעים למספר הקסם הזה, שמתורגם ל-150 מגה-בייט בשנייה (אשר מספיקים להורדת סרט באיכות HD בתוך שניות ספורות, למשל)? תמיכה באגירה של עד שישה עורקי שידור שונים, מהספקטרום המיועד ספציפית לכל מפעילת ומהספקטרום שמוגדר חופשי לשימוש עבור כולן, לעומת שלושה עד חמישה עורקים עד כה – היא זו שאמורה לאפשר את היכולת החדשה, באיזורים ובמצבים ספציפיים בהם התנאים הללו מתקיימים.

בשנה האחרונה מהירות של ג'יגה-ביט בשנייה הייתה הרף העליון והיוקרתי בתחום האינטרנט הסלולרי – וכעת יש לנו שיא חדש

הסיכוי המעשי להגיע לקצבי העברת המידע האלו הם נמוכים בהחלט, אך אין ספק כי כל מודם חדש שכזה מעניק פוטנציאל לקבלת מהירויות העברה גבוהות יותר מאי פעם בעבר בכל סיטואציה בה יש הזדמנות לכך, וזה כנראה מה שחשוב באמת – התקשורת הסלולרית שלנו ממשיכה לצעוד קדימה, ומצמצמת פערים מהתקשורת האלחוטית הביתית ואפילו מהתקשורת הקווית הביתית.

קצבי ההורדה בפועל תמיד יהיו נמוכים יותר משום שקיימים עוד צרכנים באותה הרשת ובאותו תא, יש קושי להגיע לטכניקת הקידוד היעילה ביותר וכדומה – אבל זה ממש לא אומר שהאינטרנט הסלולרי האלחוטי שלכם לא יכול להיות מהיר יותר מהאינטרנט הקווי הביתי

המודם של עתיד להתחיל בייצור מסחרי המוני בסוף השנה הנוכחית, מה שהופך אותו למועמד מוביל להשתלב בשבב ה-Exynos של הדור הבא, זה שככל הנראה יהיה חלק מרובם המוחלט של מכשירי ה- S לשנת 2018 – וזה גם אומר שעד שנזכה לראות אותו בפעולה כנראה כבר נקבל גם מוצר מקביל מתחרה מבית , אשר יהיה חלק משבב ה- 845 העתידי, כך שהתחרות הבלתי מתפשרת בין שתי השחקניות האלו תמשיך, גם אם כרגע נראה שסמסונג נטלה לעצמה את ההובלה.

זה עדיין לא ממש נמצא בליגה של המהירויות המובטחות לנו עם בואו של דור הסלולר החמישי, אבל זה מרשים בהחלט בכוחות עצמו

למרות שבארצנו הקטנה והעמוסה ספקטרלית סביר להניח שלא נראה יכולת לאגור שישה עורקים שונים בזמן הקרוב, אנחנו שמחים על כך שיש התפתחות של יכולת זו, בדרך לטכנולוגיות נוספות שיאפשרו למצות באופן טוב יותר את רוחבי הסרט הזמינים בדור הרביעי, ומי יודע – אולי גם יקרבו אותנו אל בואו של הדור החמישי.

תגיות
Back to top button
Close
Close