מדפסות תלת מימד – מעכשיו גם לכלי נשק • HWzone
טכנולוגיה

מדפסות תלת מימד – מעכשיו גם לכלי נשק

חובב טכנולוגיה (ונשקים) יצר גוף של רובה סער מסוג AR-15 בעזרת מדפסת פשוטה. יש סיבה להתחיל לחשוש?

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מדפסות תלת המימד ממשיכות להפתיע אותנו עם עוד ועוד יכולות ושימושים מבטיחים, פרי מוחם של מגוון מקצוענים וחובבנים כאחד.

את ההברקה העדכנית מספק לנו משתמש בשם HaveBlue מפורום המיועד לחובבי ה-AR-15 ("אחיו" האזרחי של ה-M16 המפורסם). המשתמש החרוץ השתמש במודל תלת מימדי שיועד במקור למחרטות CNC ובמדפסת שמקורה אי שם בשנות התשעים של המאה הקודמת בכדי ליצור את חלקו התחתון של גוף הנשק (lower receiver, החלק שמאכלס את מכלול הנשק) מחומר פלסטי, במקום רכיבי האלומיניום המקוריים.

HaveBlue הוא בהחלט לא הראשון שיצר רכיבים לכלי נשק בעזרת הדפסת , אך הוא ככל הנראה הראשון שהיה אמיץ מספיק בכדי לבדוק את יצירתו בפועל – ולאשר כי הכל עובד כמו שצריך, ללא סימנים של שחיקה משמעותית או פגם, גם לאחר ירי של מעל ל-100 קליעים.

הדגם הסופי של גוף הנשק התחתון, לצד דגם ראשוני מוקטן

מעניינת לא פחות היא העובדה שלפי החוק בארצות הברית (שם התרחש הסיפור כולו), גוף הנשק נחשב כלי בכבודו ובעצמו, וזוכה בכך למספר סידורי משלו – מה שלכאורה הופך את HaveBlue ליוצר הנשק המודפס הפועל הראשון מצד אחד, אך גם קובע תקדים אפשרי מסוכן מצד שני, כזה שיעניק גישה לנשקים "בלתי רשמיים" לגורמים בלתי רצויים.

עתיד שכזה אולי עדיין די רחוק מאיתנו, אך בהחלט ניתן לדמיין מצב בו טכנולוגיית ההדפסה התלת מימדית תתרום באופן מהותי לתהליכי הייצור של מגוון מוצרים, ולא רק בתחום הנשק – תשאלו את בסטיאן שייפר, אחד ממהנדסי חברת Airbus שהציג לאחרונה חזון עתידני במסגרתו מטוסי החברה ייוצרו במלואם בעזרת מדפסות עצומות עד שנת 2050, מה שיאפשר לחתוך עלויות ולהפוך את כלי הטיס לקלים וחסכוניים במיוחד.

לא השימוש האתי ביותר למדפסת שראינו אי פעם

על תלאותיו של HaveBlue ונשקו המודפס תוכלו לקרוא בפירוט (ובאנגלית) בבלוג שלו כאן וכאן.


תגיות
Back to top button
Close
Close