מבט מקרוב על המכונית החשמלית הכי מטורפת שנוצרה אי פעם

עם שם מוזר כמו ה-FFZERO1 ומראה מוזר אפילו יותר, חברת Faraday Future מתיימרת לספק לעולם מכונית שתהיה המקבילה החשמלית לבוגאטי ויירון

אחד האירועים הביזאריים ביותר שקיבלנו מתחילת השנה היה ללא ספק החשיפה של חברת Faraday Future האמריקאית-סינית, שנוסדה בשנת 2014 ומתיימרת להביא להמפכה נוספת בעולם הרכבים החשמליים, והרכבים האוטונומיים.


החברה המסתורית, שמחזיקה מאות עובדים ושמאחוריה השקעות של מיליארדים מסין ללא מוצרים מסחריים ממשיים, חשפה את ה-FFZERO1 – הקונספטים (Car of Concepts ולא Concept Car, לדברי אנשי החברה) שלה, אשר נראה כמו משהו שהגיעו אלינו היישר מהסדרה המצויירת Wacky Races.

מראה שגורם גם לבאטמוביל להיראות צנוע וסביר
מראה שגורם גם לבאטמוביל להיראות צנוע וסביר

ה-FFZERO1 מכיל מקום לנוסע אחד בלבד (עם תצוגה מוקרנת ועוד קונספטים עתידניים), עם ארבעה מנועים חשמליים שיודעים לספק 1,000 כוחות סוס וכמויות אדירות של מומנט, גוף שעשוי מסיבי פחמן וסגסוגות קשיחות וקלות משקל – והבטחה למהירות מירבית של כ-320 קמ"ש, לצד תאוצה מ-0 ל-100 בפחות משלוש שניות. בוגאטי ויירון חשמלית, כבר אמרנו?

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בכלל לא בטוח שה-FFZERO1 תגיע אי פעם לכבישים, וגם כשזה יקרה העלות עשויה להגביל אותה אך ורק למיליארדרים ומולטי מיליונרים, אך ב-Faraday Future מזכירים ומצהירים כי זו הוכחת יכולות בלבד, כשרכבים מסחריים ממשיים שלהם עשויים להגיע לשוק כבר בשנת 2017, במבנה וגישה שפויים יותר המתבססים על אותן יכולות טכנולוגיות מתקדמות. עם זאת, בחברה מבהירים כי הם מכוונים אל שוק רכבי הפרימיום – אז כנראה שאין מה לצפות כאן למתחרה של הניסאן Leaf או של שברולט Bolt.

ff2 ff

מקור: topgear.com


מיותר או דווקא גאוני? אלה שאלות שכנראה נוכל לענות עליהם רק אחרי שנראה את ה-FFZERO1 המפלצתי בפעולה, וגם נשמע איזה טווח נסיעה וכמה זמן טעינה ניתן לקבל ממנועים של 745 קילו-וואט.