מבט אל העתיד: RealSense מבית אינטל

לחטיבת יכולות הצילום המרחביות החכמות של חברת הענק ולעומד בראשה יש תוכניות שעשויות להפתיע אתכם

הרבה מהפיתוחים המעניינים והמיוחדים ביותר שפגשנו בכל אותם ימים בהם בילינו במרחביה העצומים של תערוכת CES 2018 היו קשורים ליכולת לזהות ולנתח את הסביבה בזמן אמת ולהגיב אליה. מכל הסוגים, רחפנים, רכבים חכמים ואוטונומיים כולם עושים זאת – ובאינטל (כמו בכמה חברות גדולות נוספות) מקווים להיות גם בחוד החנית בתחום הזה כשהוא 'יתפוצץ' ויהפוך ליכולת בסיסית אותה אנחנו מצפים לקבל בכל מוצר אלקטרוני בסביבתנו.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


במהלך התערוכה נפגשנו עם שגיא בן משה (כן, הוא משלנו כמובן), סגן נשיא בחברת ומי שאחראי על מצלמות תלת המימד והעומק, בין היתר תחת שם המותג אשר צובר תאוצה במהירות. דיברנו איתו על המצב הנוכחי של עולם הראיה הממוחשבת, ועל המטרות והיעדים של חטיבתו לעתיד הקרוב והרחוק.

על פי שגיא, השאיפה ארוכת הטווח היא שמחשבים יהיו מסוגלים לא רק לראות, אלא גם להבין את מה שהם רואים, ממש כמו בני אדם. אנחנו עדיין לא ממש שם, אבל עושים הרבה צעדים קטנים בכיוון הנכון – וזה דורש לא רק יכולות של ניתוח התמונה, אלא גם מאפייני על בסיס כמות אדירה של נתונים שיעזרו למחשב להבין איפה הוא נמצא ומה ניצב לפניו, ולשפר ולשדרג את יכולות הסקת המסקנות הללו ככל שיעבור הזמן.

טכנולוגיה שמגיעה במגוון בלתי מבוטל של צורות,גדלים וגימורים – עם התאמה כמעט לכל מוצר ממוחשב שתוכלו לחשוב עליו

האידיאל הוא שבעתיד תוכלו לפקוד על הרובוט הביתי האישי שלכם "להביא לכם בירה מהמקרר", והוא ידע לעשות את זה – לא כי הוא יעודי שתוכנת לפעולה הספציפית הזאת מהמפעל – אלא משום שהוא יהיה אינטליגנטי מספיק בכדי ממש להבין מה הוא המוצר המדובר, לזהות אותו, וכמובן להיות גמיש מספיק בכדי להתאים את עצמו ואת יכולותיו להשלמת המשימה.

אינטל אינה מעוניינת להציע בעצמה מוצרים מסחריים שמבוססים על – אך משתפת פעולה עם חברות אחרות מכל התחומים בכדי לסייע להן לשלב את טכנולוגיית החישה המרחבית באופן המיטבי במכשיריהן

RealSense היא גם הטכנולוגיה שניצבה מאחורי פרוייקט Alloy ז"ל, משקפי המציאות המדומה מבית שבהם כל העיבוד וכל החישה בוצעו ביחידת הראש. בחברה הוחלט לא להמשיך במיזם לצערנו (מטעמים עסקיים בעיקר, משום שהם לא היו מעוניינים בשיווקו כמוצר קצה ישירות ללקוחות), אך הטכנולוגיה שהיתה שם בהחלט עדיין נמצאת בשימוש – גם במוצרים שכבר קיימים בשוק, גם במוצרים עתידיים, וגם במוצרי עתיד של עצמה שבחלקם הזדמן לנו להתנסות בהדגמה פרטית בתערוכה (אבל אסור לנו לספר עליהם, בינתיים).

ההדגמות של כללו, בין היתר, עקיבה אחר תנועת האדם בזמן אמת בהתבסס על יחידת בודדת – וגם שילוב של שמונה יחידות ליצירת תמונה מרחבית מתקדמת ב-360 מעלות

מה כבר נמצא בחנויות?

המוצר המפורסם ביותר שמתבסס על RealSense וניתן לרכישה (אם כי באמצעות הזמנות מהחברה עצמה בלבד כרגע) הוא כנראה מצלמת ה-Echo Look החכמה מבית , עם העוזרת החכמה Alexa שמובנית בה כמובן, אשר מסוגלת לצלם ווידאו ב-360 מעלות בפקודות קוליות בלבד – ומבטיחה לזהות ולספק ציון ודירוג של הלבוש שלכם בהתאם לאופנה העדכנית, בתוספת המלצות רכישה לשיפור ושדרוג של הלוק אם תרצו בכך. ממש יועצת אופנה צמודה מבוססת AI, שתגיד לכם על בסיס אמיתית – האם אתם לבושים שיק או שוק.

מצלמת האופנה של ואינטל זמינה רק לחלק מהצרכנים כרגע – אך מקווה שזה משהו שעוד ישתנה בהמשך השנה

גם ה-Zenbo הביתי החביב של חברת אסוס כבר ניתן לרכישה בחלק מהמדינות החל מתחילת השנה שעברה, במחיר התחלתי של כ-620 דולר. מדובר במעין עוזר ביתי חכם שקיבל גוף, ואמור לטייל ברחבי הבית ולהשתמש ביכולות הויזואליות והחישוביות שלו בכדי ללמוד את הסביבה ואת האנשים שמקיפים אותו. הוא יוכל להציג וידאו, לאפשר ביצוע שיחות דרכו, לשלוט על אמצעים חכמים אחרים ברחבי הבית, לבצע הזמנה של מוצרים דרך הרשת, לשמש בתור מעין שמירה מפטרל שיתריע על אורחים בלתי רצויים ועוד ועוד – בהתאם למה שיתווסף לו בתוכנית מפתחים אותה מנהלת החברה עבורו.

ביתי לומד ב-600 דולר זו בשורה צרכנית מעניינת

Naked.fit הוא עוד מיזם מסקרן מאוד שכבר הושק: מראה חכמה שכוללת מצלמות מובנות בתוכה, מציעה סריקה תלת מימדית מלאה של גוף המשתמש ובניית תוכנית אימון ותזונה עבורו בהתבסס על הממצאים הדינאמיים, וניתוח שלהם. לטענת החברה, למשל, ניתן באמצעות וניתוח ויזואלי לחשב אחוזי שומן בגוף בדיוק רב יותר מאשר במכשירים הקיימים ברוב חדרי הכושר.

מחיר של בין 500 ל-700 דולר עשוי להרתיע, אך בטווח הארוך זה כנראה יהיה זול יותר מהמנוי לחדר הכושר – בהנחה שהצורך לעמוד מול המראה בכל פעם מחדש יעזור להבטיח כי תתמידו.

מראה מראה שליד הקיר, מי הכי חטוב בעיר?

גם רחפני ה-Typhoon H המתומנים המתקדמים של חברת Yuneec הפופולרית זכו לשדרוג עם , שמאפשר להם עתה להציע הימנעות אוטומטית ואוטונומית ממכשולים שונים בזמן מעופם, ללא צורך בהתערבות המפעיל שיכול להמשיך בפעולות הצילום או הצפייה שלו מבלי לחשוש לבריאות הצעצוע (או כלי העבודה) היוקרתי והיקר.

הרחפנים המתקדמים של Yuneec יודעים לשמור על עצמם גם ללא עזרתכם

פרוייקט מדליק של חברת Ninebot, בעלת הבית הנוכחית של חברת סגוויי, עונה לשם Loomo – ומהווה שילוב בין רכינוע (או Hoverboard) לבין ביתי ידידותי, שידע לזהות את בני הבית, לצלם ותמונות ולמלא אחר פקודות קוליות שונות כשלא רוכבים עליו. זה נראה ונשמע כמו צעצוע ולא כמו מהפכה ברובוטיקה הביתית העממית – אבל אתם מוכרחים להודות כי מדובר בשילוב מפתיע ומיוחד.

גם , גם כלי תחבורה

Savioke הוא משלוח ייחודי ועגלגל שנועד לבתי מלון ומקומות אירוח דומים, עם יכולת להגיע אל המזמין עם מטען ממגוון סוגים – לזהות אותו ולספק את המוצר באופן אוטונומי ועתידני. מה שמרשים לא פחות הוא שחברת FedEx החליטה לאמץ את המוצר בכמה מהמרכזים הלוגיסטיים שלה, בתור עוזר שידע להעביר מוצרים בין העמדות השונות היישר אל העובדים.

המשלוחים שעושה חיל בשוק כבר קרוב לשנתיים

מפתחים או חובבים יוכלו לרכוש כעת דגמים מעודכנים של מצלמות ה- ישירות מאינטל – עם דגם ה-D415 ודגם ה-D435 שנושאים תגי מחיר של 150 דולר ו-180 דולר בהתאמה וכוללים צמד מצלמות עם חישת עומק, חיישן צילום צבעוני סטנדרטי ומקרן אינפרא אדום שמאפשר פעולה בתנאי חושך יחסי (לצד יכולת להבחין בעצמים בגדלים שונים ובזווית צפייה שונה במרחב אשר מבדילה בין שני המוצרים).

הדגמים המעודכנים מסוגלים להציע חישת עומק ברזולוציית 720p ובקצב של 90 פריימים בשנייה וצילום צבעוני סטנדרטי ברזולוציה של 1080p עם קצב תצוגה של 30 פריימים בשנייה, הם מותאמים לעבודה גם מחוץ לבית באור שמש חזק ובסביבה בהירה, תומכים במרחקי חישה של מעט יותר מעשרה מטרים ודורשים אך ורק מחבר אחד בודד (ומערכת עם ממשק הפיתוח המתאים) בכדי לעבוד. מוכנים להצטרף לעידן החדש של הראייה הממוחשבת? מסתמן כי זה מעולם לא היה נוח יותר וזול יותר.

כל אחד יכול לקנות – ולפתח מוצר משלו עם חישה מרחבית אמיתית

הפגישה עם שגיא הייתה אקורד סיום מוצלח לתערוכה מרשימה ביותר, שמעניק לנו ציפייה גדולה להמשך הדרך – גם בשנת 2018 (יש עוד מספר תערוכות גדולות לפנינו) וגם בכל העתיד שנמצא מעבר לפינה.