מאפס למאה ב-2.7 שניות: זו המכונית החשמלית הכי מהירה בעולם • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

מאפס למאה ב-2.7 שניות: זו המכונית החשמלית הכי מהירה בעולם

ה-NIO EP9 נראית כמו חללית ונועדה להוכיח לעולם כולו שמנועים חשמליים טובים יותר ממנועי בערה פנימית, כבר היום

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אנחנו פוגשים ברכבים חדשים אשר מונעים על טהרת הכוח החשמלי על בסיס יומי כמעט בתקופה זו, אך מעטים הם הדגמים שהצליחו להותיר רושם כמו זה שמשאיר כעת ה-NIO EP9 – מכונית-על חשמלית מבית חברה סינית קטנה בשם NextEV, שמיועד לתרגם את הנסיון אותו היא צברה בליגת מירוצי ה-Formula E החשמלית לשבירת שיאים גם ברחובות.

ה-NIO EP9 מציעה זוג מושבים ומראה שנראה כמעין שילוב בין ה-i8 המרהיבה של BMW ל-One:1 המטורפת של Koenigsegg, יש לה ארבעה מנועים חשמליים וגם ארבע תיבות הילוכים (אחד ואחת לכל גלגל) שיחד מסוגלים לספק נתון מטורף של 1,341 כוחות סוס – מגה-וואט של הספק חשמלי שנועד להטיס את הרכב קדימה.

nip5 nip6

מכונית מדהימה, מכל כיוון ומכל זווית

כל העוצמה והתחכום הללו, בשילוב עם משקל כללי נמוך (יחסית לרכב חשמלי) של 1,735 קילוגרם, מאפשר ל-NIO EP9 להתקרב אל כמה משיאי התאוצה של עולם רכבי הכביש: תאוצה מאפס למהירות של מאה קמ"ש תקרה בתוך 2.7 שניות בלבד, תאוצה מאפס למאתיים קמ"ש תגיע בתוך 7.1 שניות בלבד ותאוצה מאפס ל-300 קמ"ש (!!) תגיע אחרי 15.9 שניות, לכאורה יותר מהר מכל אחר שקיים כרגע בעולם, בדרך למהירות מירבית של כ-314 קמ"ש.

שלדת הרכב עשויה בעיקר סיבי פחמן ושוקלת פחות מטונה - כשמערך הסוללות בלבד "תורם" כ-645 קילוגרם למשקל הכולל
שלדת הרכב עשויה בעיקר סיבי פחמן ושוקלת פחות מטונה – כשמערך הסוללות בלבד "תורם" כ-645 קילוגרם למשקל הכולל

בכדי להמחיש שהמכונית החדשה שלהם מהירה לא רק בנסיעה בקו ישר, ב-NextEV לקחו את ה-NIO EP9 גם לסיבוב במסלול הנורבורגרינג המפורסם – וחזרו עם זמן הקפה מרשים בהחלט של שבע דקות וחמש שניות, מקום חמישי בכל הזמנים ומהר הרבה יותר מכל חשמלי אחר שניסה את מזלו במסלול.

אם לא די בכל אלו, מפתחי הרכב טוענים כי תהיה יכולת לטעון את הסוללות המובנות שבו בתוך כארבעים וחמש דקות בלבד (באמצעות תחנת טעינה מהירה ייעודית, אנחנו מניחים), לקבלת טווח נסיעה של כ-425 קילומטר. מרשים ביותר – אם כי סביר להניח שבנהיגה שמביאה לידי ביטוי את מלוא העוצמה של הכלי הטווח הזה ייחתך למספר קטן הרבה יותר.

גם החלק הפנימי נראה עתידני ויוקרתי
גם החלק הפנימי נראה עתידני ויוקרתי

ה-NIO EP9 לא תהיה רלוונטית לצרכן הממוצע, באופן די טבעי, אך הטכנולוגיה שעומדת מאחוריה היא מרשימה ומיוחדת – כאשר ב-NextEV כבר הודיעו כי מכונית העל היא רק סנונית ראשונה מתוך עולם שלם של מוצרים תחת המותג NIO שיושקו בעתיד. מי יודע, אולי מכל אלה שמנסות להפוך לטסלה החדשה של השוק – דווקא החברה האנונימית הזו תהיה זו שתצליח.

nip3

רוצים לנסות ולנחש מה יהיה מחירה? ספרו לנו את ההערכות שלכם בתגובות.

בסיס למהפכה נוספת בעולם הרכבים החשמליים? נחיה ונראה
בסיס למהפכה נוספת בעולם הרכבים החשמליים? נחיה ונראה


תגיות
Back to top button
Close
Close