כביסה מהפכנית

חברת Xeros מציגה משולש שחאפשר לבצע כביסות בפחות ממחצית מכמות המים הנדרשת לכך בדרך כלל – שגם ישמור על הבדים טוב יותר לאורך זמן

כביסה היא פעולה שאינה אהובה במיוחד, אך הכרחית: היא צורכת לא מעט מים ולא מעט חשמל, וגם לא בדיוק מיטיבה עם הבגדים עצמם. האם יש מוצא? בחברה בשם Xeros מצהירים שכן.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


החברה שמתמחה במוצרי כביסה לשוק המסחרי מעוניינת לנסות את מזלה גם בשוק הביתי באמצעות מכונות ייחודיות המשלבות שלוש טכנולוגיות שונות אותן היא פיתחה: פילטר ייעודיי בשם XFiltra שאמור למנוע את כניסתם של סיבי פלסטיק זעירים מהבגדים אל ניקוז המים והביוב (ובכך לשמור על הסביבה מעוד פסולת בלתי מתכלה), כדורים פולימריים קטנים בשם XOrbs שאמורים לספק פעולת כביסה אפקטיבית יותר עם כמחצית מכמות המים הנדרשת למכונת כביסה סטנדרטית באותה פעולה, ותוף מותאם בשם XDrum שמאפשר את שחרור הכדורים אל תוך תא התכולה בתחילת תהליך הכביסה ואיסוף שלהם חזרה לקראת סיומו.

זו נראית כמו מכונת כביסה רגילה, אך זו מכונה עם יכולות עתידניות למדי – הכדורים הלבנים הקטנים שבפנים עושים את ההבדל

התוצאה הסופית אמורה להיות כביסה ידידותית יותר לסביבה בשל צריכת המים והפצת פסולת הפלסטיק המקוצצות, חסכונית יותר מבחינת חשבון המים וחשבון החשמל, אפקטיבית כמו כביסה רגילה בהסרת כתמים ולכלוכים – וגם טובה יותר בשמירה על הבגדים לאורך זמן, לכאורה, בשל השימוש בפחות חומרי ניקוי מבוססי כימיקלים ופעולות מצומצמות של ספיגה במים וסחיטתם מהבד.

חידושים מעניינים בתחום שלא רואה יותר מדי מהם בדרך כלל

Xeros אינה מכוונת לייצור מכונות הכביסה מהדור החדש בעצמה, אלא לשיתוף פעולה טכנולוגי עם היצרניות המבוססות שכבר קיימות בשוק. אנחנו עדיין לא יודעים האם הבגדים באמת יאריכו ימים בשיטות הללו, אבל מקווים כי בקרוב תהיה לכולנו אפשרות לבדוק זאת מעשית. מה דעתכם? שתפו בתגובות.

שומרים על כדור הארץ – וגם על הבגדים שלכם