ייתכן ובקרוב נפעיל אפליקציות אנדרואיד בחלונות • HWzone
אפליקציותטכנולוגיה

ייתכן ובקרוב נפעיל אפליקציות אנדרואיד בחלונות

מקורות הקשורים למיקרוסופט מדווחים כי החברה שוקלת ברצינות לאפשר הפעלת אפליקציות אנדרואיד על מערכת למחשב האישי ולטלפונים

מיקרוסופט פשוט לא מצליחה לייצר מספיק עניין במערכת ההפעלה שלה למכשירים ניידים. הטעות הראשונה שלה, שכנראה נבעה מרצון לבדל את חלונות למחשב האישי מחלונות למכשירים ניידים, הייתה לייצר תת-מערכת הפעלה נפרדת שאינה מריצה את האפליקציות המוכרות מהמחשב האישי, אך רצה היטב על מעבדים מבוססי לטלפונים וטאבלטים.

המהלך לא התקבל בברכה על ידי משתמשים שלא הבינו מה היתרון שיקבלו מהצורך לרכוש אפליקציות חדשות, או להתמודד עם שוק אפליקציות צעיר ורזה לעומת המתחרים, ובעיקר, לעומת הבסיס האיתן של למחשב האישי.

טאבלט Surface של לא הצליח למשוך את המשתמשים מגוגל ואפל

בנוסף לכך, מיקרוסופט העלתה על עצמה את חמתם של היצרנים איתם שיתפה פעולה על ידי ההחלטה האסטרטגית להוציא טאבלט מתוצרתה (Surface וכעת Surface 2) שהתחרה ישירות עם המוצרים שלהם. הדבר הביא לסירוב של רובם לייצר מכשירים עם מערכת ההפעלה RT למכשירים ניידים. אך עם זאת, הם ממשיכים להוציא מכשירים עם הגרסה המלאה של 8.1 – אם כי אלו היו יקרים למדי עד לאחרונה.

לאור התפתחויות אלה, שמועה המגיעה מכיוון מיקרוסופט אומרת כי היא רוצה להכניס תמיכה באפליקציות אנדרואיד לתוך – הן בגרסה הביתית למחשב האישי, והן בגרסה הניידת (כפי הנראה RT). על פניו, הדבר מצביע על השלמה מצד עם כישלון בשוק הנייד, וניסיון להציל כמה שאפשר מכבודה על ידי שיתוף פעולה עם המתחרה הגדול יותר.

מנכ"ל הטרי, סאטיה נאדלה (Satya Nadella) יצטרך להכריע בהחלטה הקשה

מבחינה טכנולוגית, ניתן ללכת בשתי דרכים כדי להריץ אנדרואיד על מחשב אישי (או מכשיר נייד) – הדמיית מערכת ההפעלה באופן וירטואלי על גבי מערכת ההפעלה המארחת (חלונות או RT במקרה זה), או אתחול כפול – המאפשר לעבור בין שתי מערכות ההפעלה באמצעות אתחול המכשיר ודורש ששתיהן יותקנו במקביל על המכשיר המדובר.

סביר להניח כי מיקרוסופט יעדיפו שמשתמשים יישארו על מערכת ההפעלה שלהם, כך שהאפשרויות מצטמצמות להדמיה של אנדרואיד במכונה וירטואלית, הקיימת כבר כיום במוצרים דוגמת Bluestacks – חברה שבה השקיעה אינטל, ומתחרתה AMD אף מתכננת להכניס למחשבים מתוצרתה בקרוב. Bluestacks אף חתמה על הסכמי שיתוף פעולה עם לנובו ואסוס להכללת התוכנה שלה במחשבים מתוצרתם. אך נכון לעכשיו, לא ידוע אם עוסקת במשא ומתן לשיתוף עסקי כלשהו עם Bluestacks, ונציג החברה סירב להגיב בנושא.

הדגמה של תוכנת Bluestacks בגרסת הבטא שלה הניתנת להורדה כדי להריץ משחקי ואפליקציות אנדרואיד על במחשב האישי

מקורות מקורבים לחברת , טוענים כי ענקית השבבים דוחפת את מיקרוסופט להכליל אפליקציות אנדרואיד בחנות האפליקציות של .

קיימת עוד אפשרות של מכונה וירטואלית להדמיית אנדרואיד על המחשב האישי, מבית GenyMotion, אך היא מבוססת על Virtualbox, ומיועדת יותר עבור מפתחים הרוצים לבדוק את ביצועי האפליקציה שלהם במכשירים בגדלים שונים ויכולות שונות, והיא לא ידידותית למשתמש הממוצע.

הדמיית של Genymotion מסוגלת לדמות מכשירים בגדלים שונים וגרסאות שונות של אנדרואיד

מיקרוסופט מתמודדת עם בעיה לא פשוטה. אם היא תודה בכישלון (ישירות או בעקיפין), הדבר ייצור בלבול גם בקהל המשתמשים שלה, וגם בקרב המפתחים שלא יהיו בטוחים לאיזו פלטפורמה לייצר, ובאיזו אופטימיזציה לנקוט כאשר הם מפתחים אפליקציות שעשויות לרוץ באמולציה על מערכת הפעלה אחרת. ייתכן גם כי הדבר יביא לנטישה המונית של מפתחים מאפליקציות "מטרו" (ממשק האריחים החדש של חלונות) לכיוון של המרת מאנדרואיד כדי לקבל שוק משתמשים רחב יותר, במקום לטרוח על חדשה לחלוטין. 

אם תמשיך להתעקש על דרכה שלה בניסיון לחקות את הצלחתה של עם חנות האפליקציות שלה, ייתכן והיא תמצא את עצמה ניצבת מול שוקת שבורה כאשר אחוזי החדירה המאכזבים של המוצרים ומערכת ההפעלה למכשירים שלה ימשיכו למצב אותם ככישלונות מסחריים, וימשיכו לשים את שותפות החומרה שלה במצב לא קל.

גם אם מיקרוסופט תחליט לנקוט בצעד דרסטי כזה, סביר להניח כי היא לא תספיק להכניס את התמיכה לחלונות עד יציאת 9, הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה הפופולרית. ועד אז, יהיה קשה למיקרוסופט לשמר ולהילחם על מעמדה בשוק הנייד.

האם זה יקרה? האם תיתן לנו תאימות לשתי מערכות הפעלה במכשיר אחד? והאם אתם הייתם עוברים למכשיר של כתוצאה מכך? ספרו לנו בתגובות! 

תגיות

3 תגובות

 1. אם מייקרוסופט
  תאפשר הפעלת תכנות שנכתבו למערכת אנדרואיד על הוינדוס, זה כנראה יהיה הסוף של וינדוס, לא יהיה טעם לפתח תכנות בשביל וינדוס

 2. ל -1
  אבל אולי זה יגרום ליותר אנשים לפזול למכשירי הWP ויקנו אותם יותר.

  לדעתי צעט נואש מצד מיקרוסופט כמו שנכתב בכתבה.

 3. נשמע לי דווקא על הכיפאק
  טאבלט Windows שאפשר להריץ עליו כל אפליקציה של Android.. ללא ספק מה שיגרום לי לקנות טאבלט

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close