יוקרה ישראלית: NVIDIA זכתה במירוץ ותרכוש את מלאנוקס • HWzone
טכנולוגיה

יוקרה ישראלית: NVIDIA זכתה במירוץ ותרכוש את מלאנוקס

יצרנית ציוד הרשתות לשרתים מיקנעם עתידה להפוך לאקזיט השני בגודלו אי-פעם בשוק הישראלי

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


שמענו על התעניינות מצד מפתחת ה-FPGA הגדולה Xilinx, דיווחנו על רכישה פוטנציאלית מצד אינטל – וכעת זו דווקא חברת המוכרת בעיקר מעולם ליבות העיבוד הגראפיות שעומדת להפוך לבעלת הבית החדשה של מלאנוקס (Mellanox) הישראלית, בתקווה לחזק עוד יותר את הנוכחות והצמיחה בעולמות השרתים ומרכזי המידע.

החברה שנוסדה ביקנעם לפני 20 שנים ומחזיקה כיום בכ-3,000 עובדים ברחבי העולם מתמחה בפיתוח ציוד קווית מתקדם ומהיר במיוחד עבור מערכי שרתים גדולים – ועדות טובה לכך היא שותפותה ביותר ממחצית מחשבי העל העוצמתיים ביותר בעולם כיום לפי רשימת ה-TOP500 הרשמית, וזה מה שהפך אותה לנקודת עניין בולטת עבור כל מי ששאפה ליצור לעצמה אפיקי הכנסות חדשים ואמידה מספיק בכדי לעמוד בתג המחיר הנדרש.

אקזיט טכנולוגי אדיר נוסף בישראל מגיע – לאחר חודשים ארוכים של שמועות ואולי אף מלחמת מחירים שהתנהלה מאחורי הקלעים

בחודשים החולפים שמענו על סכומים של 6 מיליארד דולר או 6.5 מיליארד דולר עבור רכישה זו – ובסופו של דבר נראה שההצעה הזוכה תהיה זו של , שתרכוש את כל מניות מלאנוקס הנסחרת בבורסת הנאסד"ק במזומן ובמחיר המשקף פרמיה של 17 אחוזים מעל מחיר השוק, לסכום כולל של קצת יותר מ-6.9 מיליארד דולר, שהוא השני בגודלו שישולם עבור חברה ישראלית אי פעם מאחורי 15.3 המיליארד שהשקיעה במובילאיי לפני כשנתיים. נראה כי חודש מרץ הוא חודש מוצלח לאקזיטים גדולים בארץ הקודש.

חולמת להשתלט על עולם ה-HPC, ומלאנוקס עשויה להיות המפתח לכך בטווח הארוך

עם השלמת מהלך הרכישה תהפוך לפתע לשחקנית מרכזית בולטת בתחום שאינו קשור ישירות לעיבוד מידע, בפעם הראשונה – ותוכל להשתמש במעמד זה גם בכדי לפתח שיטות חדשות לחיבור פורטפוליו המוצרים העשיר שלה באופן אפקטיבי יותר מאי פעם בעבר, לקבלת ביצועים מירביים ויתרון על פני מערכי ענק מקביליים המבוססים על חומרות מבית אינטל או AMD. עד כה בוצעו מהלכים שכאלו במסגרת שיתופי פעולה מסחריים של מלאנוקס עם , כמו גם במסגרת שיתופי פעולה של מלאנוקס עם המתחרות הישירות – אך בקרוב נראה כי החברה של ג'ן-סון הואנג תוכל ליהנות מחזית הטכנולוגיה של התחום לפני כל השאר.

עם הזינוק המיועד אל עומקו של תחום טכנולוגי חדש, מאמינה כי תוכל להגדיל עוד יותר את פוטנציאל ההכנסות שלה במורד הדרך

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close