חלונות 8 תיצור כוננים וירטואליים • HWzone
טכנולוגיה

חלונות 8 תיצור כוננים וירטואליים

עוד אפשרות חדשה של 8 נחשפת – תיצור מערכי כוננים באמצעות תוכנה
 
חלונות 8, מערכת ההפעלה הבאה של , תביא עמה לא מעט שיפורים ושינויים, הן לממשק המשתמש והן לצורת העבודה וניהול הקבצים שבמערכת.
 
אפשרות חדשה שנחשפת כעת בבלוג Building 8 היא אפשרות ה-Storage Spaces ("מקומות אחסון", בתרגום חופשי). המערכת תאפשר למשתמשים ליצור מחיצות מידע הדומות באפשרויות שלהן למערכי RAID מרובי כוננים.
 
המערכת תאפשר למשתמש להגדיר "מקום אחסון" שיתפרס על פני שני כוננים או יותר ואותו מקום לוגי יחיד יתנהג כמו כונן לכל דבר. תוכלו לפרמט אותו, לשמור עליו מידע, לשתף אותו בין מחשבים וכדומה. את צורת בנית מקום האחסון תוכלו להגדיר בשני צורות, האחת היא אפשרות המראה (Mirrored), כאשר המערכת תוודא שישנו העתק שלם שנשמר מכל קובץ שאתם שומרים במערכת. האפשרות השנייה היא ה-Parity, כאשר זו תשתמש רק בחלק קטן מהמקום בכונן הוירטואלי על מנת לשמור מידע שיוכל לעזור בשחזור המידע בעת כשל באחד הכוננים.
 
מיקרוסופט מציינת כי למרות הדמיון בין האפשרויות, אפשרות ה-Parity תתאים יותר לקבצים גדולים או לכונן אליו ניגשים בצורה אקראית לעיתים רחוקות יותר, משום שזו תאפשר זמני קריאה וכתיבה מהירים יותר.
 
בנוסף, תוכלו להוסיף לאותו מקום עוד ועוד כוננים כשתזדקקו לעוד מקום למידע שלכם. המערכת תדע להוסיף את הכונן למערך מבלי שתאלצו להגדיר מערך חדש שיכיל גם את הכונן הנוסף. מנגד, לגרוע כונן מהמערך זו כבר אינה משימה כל-כך פשוטה.
 
תוכלו לקרא על האפשרות החדשה בהרחבה בבלוג.


תגיות

5 תגובות

  1. קיים ב xp
    אם זה קיים ב xp ,
    איך אני עושה את זה ב win 7 או ב xp ?

  2. נחמד אבל רק גימיק
    מיקרוסופס אלופים בשיווק לקחו משהו שקיים בשוק שנים והפשיטו אותו לקופים חיחיחיח
    עוד מעט גם יקחו את RAID 1 ימצאו לזה שם מצחיק ויגידו שעשו שיפור מדהיייים במערכת הפעלה החדשה שלהם,,,איאי מיקרובלופ..לא מפסיקים להפתיע מחדש

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close