התחבורה במרכז: אינטל רוכשת את Moovit בסכום ענקי • HWzone
טכנולוגיה

התחבורה במרכז: אינטל רוכשת את Moovit בסכום ענקי

ענקית השבבים עומדת להפוך לענקית התניידות? חברת ה-MaaS הישראלית הצעירה מצטרפת למובילאיי בעבור סכום שווה ערך ל-900 מיליון דולר

אקזיט גדול נוסף בישראל מגיע אלינו מכיוונה של , דווקא בימי הקורונה המאתגרים – חברת Moovit, המפתחת החל מ-2012 את אפליקציית תכנון המסלול הפופולרית הנושאת את שמה שפועלת ביותר מ-3,000 ערים וב-100 מדינות ברחבי העולם בהצלחה רבה עם מעל ל-700 מיליון משתמשים, תהפוך לחלק מהמערך של יצרנית השבבים בתמורה לסכום של 900 מיליון דולר לערך.

הקשר בין ל-Moovit אינו חדש, כאשר הייתה אחת מהמשקיעות המוקדמות בחברת ההזנק הישראלית (מה שאף "יחסוך" לה כ-60 מיליון דולר במסגרת עסקת הרכישה הנוכחית, בקיזוז אחוזי האחזקה שכבר נמצאים בידיה), מקבלת ממנה נתוני מיפוי ותחבורה ואף החזיקה באיש משלה בדירקטוריון החברה, פרופסור אמנון שעשוע ממקימי מובילאיי (Mobileye) שאותה רכשה כזכור ב-2017 בסכום שיא לשוק המקומי.

אחרי Armis בחודש ינואר – יש לישראל אקזיט ענקי נוסף ב-2020

המטרה המוצהרת של היא להפוך לגורם מוביל בשוק שירותי ההיסע האוטונומיים של העתיד, שוק שעדיין נמצא בחיתוליו ואינו מופעל באופן מסחרי כמעט בשום מקום אך עשוי להגיע לשווי של מעל ל-300 מיליארד דולר (!) בתוך עשור. מובילאיי היא זו שנמצאת במרכז פיתוח מערכות השליטה האוטונומיות ברכבים עבור , בתוספת ליצירת מערך איסוף נתונים חזותיים מסועף בהתבסס על מערכות ה-ADAS הקיימות – ואילו הטכנולוגיות, הידע והמידע של המצטרפת החדשה Moovit יוכלו לאפשר את השליטה המרוכזת על ציי הרכבים שאינם זקוקים לנהג ולהנגיש את השירותים לצרכנים האנושיים שבקצה, כמובן.

באינטל מבהירים כי השירותים הנוכחיים של Moovit ימשיכו להתקיים במתכונת המוכרת שלהם – אך ברור כי יש כאן תוכניות גדולות הרבה יותר להמשך

ממש כמו שניתן למצוא כיום הצעות והמלצות להזמנת מוניות באמצעות פלטפורת Gett בתוך אפליקציית Moovit כחלק מתכנון המסלול של המשתמש – בעוד כמה שנים סביר להניח כי נוכל לקבל הצעות להזמנה של רכב אוטונומי שיקדם אותנו אל היעד, בהתבסס על שירות שיופעל בידי בעצמה או בהתבסס על שירותים אחרים אשר ישתפו פעולה עם ענקית הטכנולוגיה.

שתי חברות ישראליות נהדרות יובילו את למקום בולט בעידן ה-Mobility as a Service, שמתקרב אלינו במהירות?

התחרות בה נתקלת בעולם המעבדים היא אולי הקשוחה ביותר שהיא חוותה מאז שנות התשעים – אך ניכר כי היא כבר לא תלויה בתחום זה באופן מוחלט על מנת לשרוד, תודות למגוון מהלכים מהשנים האחרונות שעזרו להפוך אותה לחברה גמישה ומגוונת הרבה יותר. שיהיה בהצלחה!

תגיות
Back to top button
Close
Close