קרב של 130 מיליארד דולר: Broadcom וקוואלקום חולמות על עסקת המובייל הגדולה ביותר אי פעם • HWzone
גאדגטיםטכנולוגיה

קרב של 130 מיליארד דולר: Broadcom וקוואלקום חולמות על עסקת המובייל הגדולה ביותר אי פעם

מפתחת שבבי התקשורת האלחוטית המובילה הגישה הצעה רשמית אדירה לרכישת המתחרה שלה – אבל הדרך לעסקה עדיין ארוכה

קוואלקום (Qualcomm) הוא שם שמוכר כנראה כמעט לכל חובב מכשירים חכמים, בעיקר תודות למשפחת שבבי ה- שלה שמפעילה חלק ניכר מהם, נחל מהזולים ביותר ועד למתקדמים והמשוכללים מכולם – זאת בזמן שברודקום (Broadcom) הוא שם נפוץ הרבה פחות, אך כזה שמאחוריו ניצבת מפתחת שבבים שאפתנית ואימתנית לא פחות, שמוצריה נמצאים ברבים מרכיבי התקשורת והרשת המקצועיים הנמצאים בצד החברה, ושבבי ה- המשולבים שלה היוו את הבסיס לפריצה הגדולה אל המיינסטרים של תקן ה-802.11ac המודרני.

כעת, נראה שיש סיכוי לאיחוד חסר תקדים בין שני השמות האלו, ליצירת גוף אחד שיוכל להתחרות באינטל ובסמסונג ישירות בפסגת עולם השבבים – משום ש-Broadcom הכריזה על הצעה רשמית לרכישתה של , לפי מחיר של 70 דולר למניה אשר מתורגם לשווי של כמעט 105 מיליארד (!!!) דולר, בתוספת קבלת חובות והלוואות בגובה של כ-25 מיליארד דולר שקיימים אצלה.

נסיון איחוד חסר תקדים שעשוי להיכשל

ל- אין משאבים נזילים לתשלום סכום דמיוני שכזה, אך העסקה מיועדת להתבסס על שילוב בין תשלום מזומן, הלוואות ותשלום במניות, שלמעשה יהווה יותר איחוד בין שתי הענקיות (קוואלקום היא חברה שנהנית מהכנסות שנתיות גבוהות יותר מבין השתיים, למעשה) ופחות "בליעה" של אחת מהן.

יהיה מעניין לגלות האם בכיריה של יפעלו להפלת נסיון הרכישה מבפנים, או שלא

זו תהיה העסקה הגדולה ביותר בעולם החומרה, בהפרש ניכר, אך בינתיים מומלץ שלא להוציא את השמפניות מהמקרר – ההערכות הן שהדירקטוריון של קוואלקום ינסה לשכנע את בעלי המניות בחברה לסרב לעסקה, בטענה כי גם הצעה עצומה זו מהווה נסיון לנצל תקופה חלשה יחסית של מפתחת השבבים (שנמצאת בעיצומם של מאבקים משפטיים מול ומול מספר ועדות לסחר הוגן שפוגעים משמעותית בהכנסותיה וברווחיה) בכדי להשיג 'מחיר מציאה' עבורה. הצעה של 70 דולר לכל מניית מהווה אומנם פרמיה של מעל ל-10 אחוזים בהשוואה למחיר המניות של המפתחת בעת הגשתה, אך גם מהווה מחיר נמוך יותר מזה שבו נסחרו המניות הללו בשיאן, בתחילת שנת 2017.

כדאי שתתחילו להכיר את שם המותג הזה

הצעת הרכישה צפויה לעורר הדים הן בתוך , כשסביר להניח כי גורמים מסויימים ידחפו לביצוע העסקה בעוד שאחרים יתנגדו לה – וגם בקרב חברות מתחרות בעולם השבבים, שינסו ללחוץ על הגורמים הרגולטוריים להתנגד לאיחוד האימתני שיוכל להביא לשינוי משמעותי ביחסי הכוחות הכלליים בשוק הטכנולוגיה העולמי. נמשיך לעקוב בעניין אחרי ההתפתחויות בנושא ונעדכן גם אתכם, כמובן.

תגיות

8 תגובות

 1. מאוד מקווה ממישהו יסכל את העסקה הזאת.
  כי למעשה אם היא תצא לפועל יווצר פה מונופול בלעדי על תחום המובייל, וזה יעלה לכולנו ביוקר

 2. גם ככה לקוואלקום יש בפועל מונופול על שוק המובייל, מדיהטק נמצאים רק במכשירים סינים זולים מאוד וכל שאר השוק עובד עם קוואלקום.

  אפילו סמסונג שהיא היחידה שאיכשהו סוג של מתחרה בהם – עדיין משתמשת בהם לחצי (?) מהמכשירים שהיא משווקת בעולם….

   

  1. סמסונג משתמשת Snapdragon רק בצפון אמריקה. גם לאפל יש שבבים משלה

 3. חחחחח "רק"… אהבתי.

  ואפל לא רלוונטית למשוואה כי היא לא מוכרת את השבבים שלה לאף אחד (סמסונג כן מוכרת את האקסינוס שלה).

 4. כמה אנשים יש בארצות הברית וקנדה ? חצי מליארד? 

   

  כמה אנשים יש באירופה ואסיה ? 4-5 מליארד? 

  כל אירופה מקבלת אקסינוס והיא שוק גדול יותר מצפון אמריקה.

 5. מה זה קשור? אם הם לא מוכרים לרוב העולם אז הם לא חלק מהשוק? חצי מיליארד זאת כמות עצומה של אנשים. מבחינתך גם AMD לא קיימת?

 6. AMD קיימת בהחלט .כתבת  שסמסונג מוכרת חצי מהמכשירים עם מעבדי קוואלקום אבל אם היא מוכרת אותם לחצי מיליארד אנשים, בהחלט לא מדובר בחצי מהמכשירים . חצי מיליארד זה המון , אבל בהחלט לא חצי .

 7. אז תגיד שאתה נהנה להתווכח סתם בשביל להתווכח. אפילו הוספתי סימן שאלה בסוגריים בתגובה ההיא, אבל אם להיות חכמולוג זה מה שעושה לך את זה – תהנה נשמה :)

   

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close