הקאמבק של הסרט המגנטי: 330 טרה-בייט של מידע במחסנית אחת קטנה • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

הקאמבק של הסרט המגנטי: 330 טרה-בייט של מידע במחסנית אחת קטנה

חברת מצליחה לחולל נסים ונפלאות מהטכנולוגיה אשר מלווה את עולם המחשבים עוד מימיו הראשונים

חלקנו כבר מתקשים לזכור את הפעם האחרונה בה השתמשנו בכונן שאינו מבוסס על טכנולוגיית מצב מוצק אלא על טכנולוגיה מכאנית עם ראשי קריאה עדינים ופלטות מסתובבות, אך מסתבר שיש שיטות מידע דיגיטליות ישנות עוד יותר שנמצאות עדיין בשימוש בתחומים מסויימים – כמו מחסניות עם סרט מגנטי שמסתובב לו על תופי קריאה ייעודיים ועשוי להעלות בכם תחושות נוסטלגיה אל שנות השמונים ושנות התשעים של המילניום הקודם, בהם קלטות האודיו וקלטות הוידאו שלטו בתחום המדיה.

חברת IBM, בשיתוף פעולה עם חברת סוני, ממשיכה לפתח את טכנולוגיות האחסון על סרטים מגנטיים – ואף מכריזה כעת על פריצת דרך חדשה שמאפשר להשיג צפיפות אחסון חסרות תקדים לתחום, שנשמעת מרשימה מאוד גם בהשוואה לכל מה שאנחנו מכירים מעולם הקשיחים ומעולם ה-. עם צפיפות שיא חדשה של 201 ג'יגה-ביט לאינץ' רבוע (שלמעשה מהווה רק כחמישית משיא הצפיפות של כוננים קשיחים מכאניים) והיכולת לדחוס אורך גדול מאוד של הסרט הדקיק במחסנית צפופה אחת ללא בעיות מיוחדות – ב-IBM הצליחו להגיע למצב בו מחסנית סטנדרטית מציעה נפח כולל (ובלתי דחוס) של לא פחות מ-330 טרה-בייט, הרבה יותר מכל כונן בודד שיש בשוק כרגע.

טכנולוגיית חדשה מאפשרת לדחוס הרבה יותר ביטים בצורה יציבה על המדיה הדקיקה

לא כדאי לצפות לכך שמדיה מגנטית שכזו תחזור לשימוש עבורנו, הצרכנים הביתיים, אך יש תחומי ארגוניים ומסחריים שבהם עדיין קיים צורך מוחשי בטכנולוגיות אלה, לאחסון היקפי מידע גדולים שאינם נמצאים בשימוש תכוף לפרקי זמן ארוכים ובאופן אמין ככל הניתן – ואם הפיתוח החדש הזה יסייע לנו להמשיך ולקבל את כל המידע שאנחנו רק יכולים להעלות על הדעת בקלות ובזול, אז אנחנו בהחלט מברכים על קיומו (גם אם יהיה "שקוף" עבורנו הלכה למעשה).

מוסיפה להשקיע בנישה הזו כמעט ללא מתחרים, ואנחנו שמחים על כך שעדיין יש פריצות דרך טכנולוגיות – גם אחרי עשרות שנים של שימוש

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close