העתיד היקר של הנעליים • HWzone
טכנולוגיה

העתיד היקר של הנעליים

באיחור של שנתיים בערך, נעליים שנשרכות באופן עצמאי יהפכו למוצר מסחרי שזמין לכולם – אבל המחיר עשוי למנוע ממכם מלהגשים את החלום הזה

27 שנים חלפו מאז שהסרט 'בחזרה לעתיד 2'  חזה עולם עתידני מסקרן עבור שנת 2015, אשר כלל בני נוער שמתלבשים כאילו זה עתה הגיחו מתוך פח הזבל, מוצרי זעירים שתופחים למימדים המיועדים להם במכונת 'אנטי מיקרוגל' – ובעיקר נעלי נייקי אשר נתפסות על הרגל באופן אוטומטי, ורחפן מגנטי אמיתי וממשי.

נייקי הצליחה לפתח דגם של נעליים מיוחדות אשר שורכות את עצמן בתיאום כמעט מושלם עם התאריך שנראה ביצירה הקולנועית, אך הייתה זו סדרת ייצור נדירה במיוחד של 89 דגמים בלבד שנועדה בעיקר למטרות שיווקים ולמכירות פומביות. עכשיו, היא חושפת את ה-HyperAdapt 1.0 – והפעם זה כבר דגם שלא צריך לשרוך שיהנה מייצור המוני ומזמינות לקהל הרחב.

nkm1 nkm2

נעלי ה-MAG מסוף שנת 2015 (למעלה) והדגם החדש

ה-HyperAdapt 1.0 דומות הרבה יותר לנעל רגילה לעומת אותן נעלי MAG בסגנון עתידני שהוצגו לפני שנתיים, ואמורות להגיע לחנויות כבר בחודש הבא, אבל יש כאן 'אבל' אחד גדול – מחירו של הדגם החדש עתיד לעמוד על כ-720 דולר (!), יקר פי כמה וכמה ממה שתשלמו כמעט על כל דגם ממוצע של נייקי או של מתחרותיה.

נעל יפה, מעניינת - ויקרה בטירוף
נעל יפה, מעניינת – ויקרה בטירוף

עלות זו מבהירה שגם ה-HyperAdapt 1.0 לא יהיו נעליים עממיות שמיועדות להעניק לכולנו תחושת מרטי מק'פליי, אבל בכל זאת מדובר בצעד קטן נוסף בדרך אל הגשמת החזון – וזה בטח טוב יותר ממצבם הנוכחי של הרחפנים השונים שנוצרו בשנים האחרונות.

תגיות
Back to top button
Close
Close