הסרט היקר ביותר של Netflix נקטל אצל המבקרים, אבל הופך ללהיט אצל המנויים • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

הסרט היקר ביותר של Netflix נקטל אצל המבקרים, אבל הופך ללהיט אצל המנויים

האם כיום כבר אין צורך בסיבוב הקרנות בבתי הקולנוע ברחבי העולם בכדי להצדיק הפקות גדולות ועתירות תקציב?

לפני ימים ספורים הושק בשירות ה-Netflix סרט הפעולה-פנטזיה Bright, בכיכובו של וויל סמית' ובבימויו של האיש שהביא לנו את Fury ו-Suicide Squad. הסרט שמתאר את מעלליהם של זוג שוטרים בעולם מודרני בדיוני-למחצה בו חיים יחד גזעים שונים שמוכרים בעיקר מעולמות הפנטזיה (אורקים, פיות ואלפים) נשא תקציב הפקה של לא פחות מ-90 מיליון דולר לפי הדיווחים – אך למרות לא הגיע אל בתי הקולנוע כלל, אלא ישירות לשירות הצפייה הביתית באופן חופשי למנויים.

הרעיון הזה נשמע כמו מתכון לאסון כלכלי, לכאורה (כיצד ניתן יהיה להצדיק השקעה של עשרות מיליוני דולרים אם אף אחד מהצופים לא משלם כסף על הזכות לצפות בתוצאה?), בייחוד לאחר סיבוב אצל המבקרים המקצועיים שקטלו את ההפקה ואת הנסיון הברור מאליו שלה לביקורת על האפליה וההפרדה בין המעמדות שקיימת בעולם האמיתי שלנו – אך בפועל נראה כי שוב יצאה מנצחת, לפחות במונחים שמעניינים אותה אישית.

אחרי ההצלחה של הסרטים אותם עושה אדם סנדלר עבור השירות – נראה שיש ל- מוצר "קולנועי" מוביל חדש

לפי חברת Nielsen, שהחלה לאחרונה לספק נתונים סטטיסטיים גם על שירות הצפייה בתשלום של החברה בנוסף לנתונים שאותם היא מספקת כבר עשרות שנים אודות ערוצי הטלוויזיה 'המסורתיים', 11 מיליון אנשים צפו ב-Bright בשלושת הימים הראשונים להשקתו בשירות – בארצות הברית בלבד (ובהתבסס על מחשבים אישיים בלבד, ללא צפיות מובייל), שמהווה כיום פחות ממחצית מ-110 מיליון הצרכנים המנויים של ב-190 מדינות שונות ברחבי העולם שבהן היא פועלת.

הצפייה אומנם חינמית ופתוחה לכולם ועל כן השוואה להיקפי הצופים בבתי הקולנוע אינה פשוטה, אך זו בהחלט הוכחה לכך שיש עניין גדול מאוד בתכנים הבלעדיים שאותם יוצרים בחברה, ואף אהדה גדולה כלפיהם – ציוני המשתמשים ל-Bright בפלטפורמות כדוגמת IMDB, Metacritic ו-Rotten Tomatoes גבוהים משמעותית מאלו של המבקרים, ככל הנראה גם משום שהיחס לסרט בו צופים בסלון הביתי ללא תשלום ייעודי שונה משמעותית מיחס לסרט עליו שילמת סכום שווה ערך לכמה עשרות שקלים לכל כרטיס בקולנוע.

מצדיק עשרות מיליוני צפיות כבר בימים הראשונים לזמינותו? מוזמנים לנסות ולשפוט בעצמכם לפי הקדימון

מעבר לכך, הסימן הגדול ביותר להצלחה של Bright הוא ככל הנראה העובדה שב- כבר הכריזו על הכנות להפקתו של סרט המשך. גם אם אנחנו לעולם לא נדע האם הוא היה רווחי עבורה או שלא – אולי הגיעה העת להתחיל להתייחס לסרטים הגדולים לא בתור 'שוברי קופות', אלא כ'שוברי מסכים'?

תגיות

10 תגובות

 1. 'צפיה חינמית' – למנויים… הם משלמים, זה לא בחינם.

  כנראה שהם לא שמעו על שיטת ה-VOD של HOT, שבה צריך לשלם אקסטרה…

  זה קורה כי משתלם יותר לנטפליקס ליצור סרט בעצמה ולקבל 100 אחוז מהרווחים עליו (ולהחזיק בו לעד), ולא אחוז קטן פי כמה, מסרטים וסדרות אחרים, שהיא מחזיקה לפרקי זמן מוגבלים.

  1. אגב 'מבקרים' – אם הכוונה לאותם ששיבחו את 'אחרוני הג'דיי', או האחד (אדלסטין) ששיבח את רידלי סקוט על סרטו האחרון, שממנו קווין ספייסי נערך החוצה *רק* כי נחשף כמטרידן, ולא משום סיבה אחרת – אז כנראה שהם לא הסוג שידע להבחין באיכות.

 2. זה מעניין. אולי למבקרים יש איזשהי תועלת בכך שנטפליקס יכשל? אני לא מאמין בשום קונספירציות אבל כל העניין הזה די מסריח.

 3. אחלה סרט שאכן עוסק באפליה מעמדית ״גזעית״ בארה״ב בצורה יפה.

 4. BS!
  תקראו את התגובות של מי שצפה….
  סרט מצויין!
  אולי אין שם משהו חדש… אבל בהחלט נוגעים בפצעים פתוחים.
  יש טיפטיפה מכל דבר ואפילו מעט דרמה.
  זהו זאנר הפנטזיה וכל השוואה למציאות היא השוואה עקרה _ (למרות הדמיון).

  ובנימה אישית:
  נדלקתי על הסרט מהרגע שהיא השתמשה בשרביט בכדי לעזור לאורק!
  סרט מדליק!
  הרבה יותר טוב מ SUICIDE SQUAD!

 5. ציטוט של Zeev86

  כרטיס קולנוע יעלה לך סכום זהה למנוי חודשי.

   

  בארץ – הרבה יותר. 30 מנוי, 45 ומעלה כרטיס. גם באמריקה מחירי כרטיסים מגרדים את ה-10 דולר והמנוי נשאר 8.

 6. ציטוט של 1stcowgirl

  BS! תקראו את התגובות של מי שצפה…. סרט מצויין! אולי אין שם משהו חדש… אבל בהחלט נוגעים בפצעים פתוחים. יש טיפטיפה מכל דבר ואפילו מעט דרמה. זהו זאנר הפנטזיה וכל השוואה למציאות היא השוואה עקרה _ (למרות הדמיון). – ובנימה אישית: נדלקתי על הסרט מהרגע שהיא השתמשה בשרביט בכדי לעזור לאורק! סרט מדליק! הרבה יותר טוב מ SUICIDE SQUAD!

   

   

  סביר להניח שהרבה סרטים טובים יותר מ-SUICIDE SQUAD (או מ'דימדומים')…

 7. ציטוט של 1stcowgirl

  BS! תקראו את התגובות של מי שצפה…. סרט מצויין! אולי אין שם משהו חדש… אבל בהחלט נוגעים בפצעים פתוחים. יש טיפטיפה מכל דבר ואפילו מעט דרמה. זהו זאנר הפנטזיה וכל השוואה למציאות היא השוואה עקרה _ (למרות הדמיון). – ובנימה אישית: נדלקתי על הסרט מהרגע שהיא השתמשה בשרביט בכדי לעזור לאורק! סרט מדליק! הרבה יותר טוב מ SUICIDE SQUAD!

   

  תודה על הספוילר באמת :|

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close