הניסוי שלא הצליח: Whatsapp הופך לחינמי לחלוטין • HWzone
טכנולוגיה

הניסוי שלא הצליח: Whatsapp הופך לחינמי לחלוטין

אחרי כמה שנים שבהם ניסה לשכנע את הצרכנים לשלם דולר אחד בודד לשנה שלמה של שימוש, שירות ההודעות המיידיות הפופולרי ביותר בעולם מודיע על שינוי גישה שיעשה חיים קלים יותר לצרכנים הפרטיים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


האם השתכנעתם לשלם דמי מינוי שנתיים עבור שירותיה של אפליקציית ה-Whatsapp? חדשות טובות – החל מעוד כמה שבועות, כבר לא תזדקקו לשלם אגורה נוספת לטובת העניין.

ב-Whatsapp ובפייסבוק (שקנתה אותה לפני שנתיים) הכריזו כי יוותרו על רעיון דמי השימוש לצרכנים הפרטיים, ויהפכו בקרוב מאוד את השירות הפופולרי, שלו מעל ל-900 מיליון משתמשים יומיומיים ברחבי העולם, לחינמי לחלוטין, ולא רק למשך השנה הראשונה כפי שהיה באופן רשמי עד היום.

אמרו שלום ולא להתראות למסך המוכר הזה
אמרו שלום ולא להתראות למסך המוכר הזה

בחברה מיהרו להרגיע והבטיחו שלא נקבל פרסומות בשירות (מה שלכאורה היווה את הסיבה לתשלום השנתי המדובר) – Whatsapp פשוט עתידה לנקוט בגישה שרואים אצל הרבה חברות אחרות, ולכוון שירותי פרימיום מתקדמים ואיכותיים יותר עבור גורמים עסקיים וארגוניים בכדי להשיג את ההכנסות הנדרשות בצורה יציבה ואחידה יותר.

אנחנו מנחשים שהשירותים הנ"ל עשויים להיות קבוצות בתפוצה גבוהה במיוחד, או אולי קבוצות עם שכבות נוספות של אבטחת מידע והצפנה – אך אלו רק הערכות שלנו, ונכון לעכשיו התוכנית היחידה עליה מדברים אנשי Whatsapp נוגעת לתקשורת ייעודית בין הצרכנים הפרטיים לחברות מסחריות, בהתבסס על האפליקציה והשירות כמובן.

במידה מסויימת, בקשות התשלום של Whatsapp שעתידות להיעלם בקרוב היו דומות לאלו שתמצאו בתוכנות הכיווץ WinRAR ו-Winzip - אתם יכולים לשלם, אבל ברוב המקרים לא באמת יהיה צורך בכך, משום שהשירות החינמי יוארך אוטומטית באורח פלא, או שהתקנה מחדש של היישום תביא לאתחול שעון הזמינות החינמית
במידה מסויימת, בקשות התשלום של שעתידות להיעלם בקרוב היו דומות לאלו שתמצאו בתוכנות הכיווץ WinRAR ו-Winzip – יכולתם לשלם אם רציתם, אבל ברוב המקרים לא באמת היה צורך בכך, משום שהשירות החינמי היה מקבל הארכה אוטומטית באורח פלא, או שהתקנה פשוטה מחדש של היישום הייתה מביאה לאתחול תקופת הזמינות החינמית

בכל מקרה, מדובר בחדשות חיוביות לכל מי שנהגו לשלם עבור שירות ההודעות המיידיות ושיחות הוידאו המקוונות – וגם לאלו שחששו שיבוא יום ובו יהיה עליהם להתחיל לשלם, כמובן.


תגיות

5 תגובות

  1. תמיד עניין אותי למה הם לא נתנו פתרון עיסקי…. שרתי וואצאפ יעודיים בתוך החברה כדי שהתקשורת תשאר בפנים ולא תעבור דרך השרתים שלהם. ככה מספר המשתמשים יעלה אפילו יותר.
    כנראה שעכשיו נראה את זה.

  2. וואטסאפ בחיים לא היה בתשלום. כל שנה זה התחדש בחינם אוטומטית.

  3. כנ"ל גם אליי ולכל חבריי הקרובים. אף אחד לא שילם אף פעם וכל פעם שהתקרבה תקופת התשלום היא פשוט נדחתה שוב…

  4. לגנאדי – המודל העסקי שלהם הוא "קחו 19 מיליארד דולר ואל תהרסו לי את הפייסבוק!".
    למארק צוקרברג לא חסר כסף, כנראה. הוא פשוט לא רוצה שיהיו לו מתחרים.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close