המציאות המדומה משתדרגת: Oculus קונה שתי חברות סטארטאפ מעניינות במיוחד

Oculus, חברת הבת הטרייה של פייסבוק והחברה האחראית למערכת המציאות המדומה Oculus Rift רכשה שתי חברות חדשות במהלך שבוע שעבר בכדי להעמיק את היכולות המהפכניות של משקפיה

The Oculus Rift headset is tested by attendees at the Eurogamer Expo at Earls Court in London.

חברת משקפי המציאות המדומות Oculus, שהפכה לחברת בת של פייסבוק בשנה האחרונה, רוכשת שתי חברות חדשות ומעניינות במיוחד. הראשונה, Nimble VR, היא חברה בת כשנתיים בלבד המפתחת מצלמה המסוגלת לעקוב אחר תנועות השלד של המשתמש, בשם Nimble Sense. אנחנו רק יכולים לשער את התועלת שהחברה תוכל להפיק מהמצלמה ומהטכנולוגיה הייחודית של מצלמת ה-Nimble Sense, אך אם פרוייקט הקיקסטרטר המוצלח של החברה היא סממן כלשהו לאיכות המוצר שלנו, יש לנו בהחלט למה לצפות.

החברה השניה ש-Oculus רכשה בשבוע שעבר,העונה לשם "13th Lab", אחראית על פיתוח של טכנולוגיה להצגת עצמים תלת-מימדיים במרחב של כמעט כל דבר שניתן לחשוב עליו, כך שאנחנו רואים מיד את הסיבה לרכישה של החברה על ידי Oculus. על פי החברה: "היכולת ליצור צורות תלת-מימדיות של מודלים במרחב תפתח בפנינו סוגים חדשים של אפליקציות ושל חוויות, כמו לצפות במודל בגודל אמיתי של הפירמידות במצרים או הקולוסאום שברומא במציאות מדומה".

בנוסף לשתי החברות ש-Oculus רכשה, החברה מציינת כי היא התחילה להעסיק לאחרונה את האיש האחראי לאפקטים המיוחדים מסרטים כמו Star Trek: Into Darkness ו-The Lone Ranger בתור מומחה צילום בחברה. רק הזמן יראה לנו איך החברה מתכננת לשלב את הטכנולוגיות החדשות שהיא רכשה במוצרים הנוכחיים והעתידיים שלה, ואנחנו לא יכול לחכות לכך.