adplus-dvertising

המיליונרים הגדולים ביותר של YouTube

הכירו את האנשים שהרוויחו עשרות מיליוני דולרים בשנה החולפת, אך ורק תודות לסרטונים אותם העלו לפלטפורמת הוידאו מבית גוגל

YouTube היא כבר מזמן לא משחק ילדים ופלטפורמה שמאגדת רק יוצרים חובבים צנועים, אלא מפלצת מדיה אשר צוברת פופולריות בקצב שקשה לכמת, וגם יוצרת כמות ענקית של כוכבי רשת חדשים מדי שנה – כאשר אלו שמשכילים לנצל באופן מיטבי את הפופולריות שלהם ושל הסרטונים שלהם יכולים להפוך לאנשים עשירים. מאוד עשירים.

מגזין פורבס האמריקאי דירג זו השנה השלישית ברציפות את כוכבי ה-YouTube הגדולים ביותר, אשר הרוויחו את סכומי הכסף המירביים בשנה שחלפה מה ה-30 ביוני 2016 ל-30 ביוני 2017 – וכצפוי, המספרים של 2016-2017 מהווים שיא חדש וגבוהים באופן בלתי מבוטל מאלו שנרשמו רק שנה קודם לכן.

אז מי הם המיליונרים החדשים, והפחות חדשים, של YouTube? תאומים, זוג אחים, ארבעה גיימרים וגם ילד אחד בן שש (!).

נא להכיר – זה 'האדם הפשוט' שהרוויח הכי הרבה כסף תודות ל-YouTube בשנה האחרונה

במקום הראשון ברשימה היוקרתית, עם הכנסות שמוערכות ב-16.5 מיליון דולר תודות לשיתוף ההכנסות מ-YouTube עצמה, סיבוב הופעות חיות וגם מכירות של מגוון מוצרים ממותגים, ניצב החשבון של הגיימר הבריטי DanTDM, שמשתף את הצופים בעיקר בפרוייקטים שונים אותם הוא יוצר במסגרת המשחק Minecraft. גם במקום השני ברשימה, עם הכנסות של 15.5 מיליון דולר, נמצא גיימר שעורך סרטונים הומוריסטיים בהתבסס על כותרים בהם הוא מתעד את עצמו משחק תחת הכינוי VanossGaming – ושני אלו יחד הדיחו בהצלחה מהפסגה את הגיימר השבדי PewDiePie, אשר ניצב במקום הראשון ברשימת ההכנסות בשנתיים הקודמות והפעם נאלץ "להסתפק" במקום השישי ברשימה, עם הכנסות של 12 מיליון דולר.

פליקס שיילברג, הלוא הוא PewDiePie, היה מעורב בהרבה סיפורים לא-כל-כך מחמיאים בתקופה האחרונה – אך זה לא מנע ממנו להמשיך היות אחד המכניסים הגדולים ביותר

במקום השלישי ברשימה נמצא החשבון DudePerfect שמפרסם סרטונים הומוריסטיים ספורטיביים, במקום הרביעי ניצב אישיות הרשת המגוונת Logan Paul, כאשר אחיו הצעיר Jake Paul נמצא אף הוא בעשירייה הפותחת במקום השביעי, גיימר מפורסם נוסף בעל הכינוי Markiplier תופס את המקום החמישי.

שני אחים שמכניסים יותר מ-10 מיליון דולר מ-YouTube, כל אחד בזכות עצמו

צמד הקומיקאים שמחזיק בכינוי Smosh ואשר מלווה את פלטפורמת YouTube עוד משנותיה הראשונות עומד במקום השמיני, וההפתעה הגדולה מכולן ברשימה היא כנראה זו שבמקום התשיעי, עם תיקו הכנסות מול המקום השמיני של 11 מיליון דולר: ילד בן שש שתחת הכינוי Ryan ToysReview הפך לסנסציית רשת כשהוא פשוט מציע רשמים וביקורות עבור צעצועי ילדים שונים ומשונים. חלומו של כל זאטוט במאה ה-21?

הילד הקטן שמרוויח יותר כסף מרובם המוחלט של המבוגרים – בזכות משחקים

הכנסות כוללות של כ-127 מיליון דולר לעשרת הראשונים, שמהוות זינוק של 80 אחוזים מההכנסות הכוללות של העשירייה הפותחת ב-2015-2016, יחד עם העובדה שרק ארבעה מהנציגים ברשימה היו בה גם בשנה שעברה בעוד כל השאר חדשים לחלוטין, עוזרים להמחיש את הדינאמיות העצומה של YouTube, אשר ממשיכה להתפתח ולהתעדכן גם כיום ללא הרף – כך שממש לא נופתע אם גם בשנת 2018 הרשימה תכיל כמה וכמה פרצופים וז׳אנרים בלתי צפויים שהתפוצצו לפתע. רוצים לנסות ולנחש? בואו לעשות זאת בתגובות.

 1. ליאור מתתיהו

  יוטיוב נהיה בריכה של חרא בשנה-שנתיים האחרונות. אנשים שיוצרים תוכן מבדר אמיתי אוכלים מחסורים ענקיים ברווחים לעומת ערוצי בידור זבל זול שמכניסים מליונים על חשבונם. ערוצי "אני אני אני" מקודמים כתוכן ראוי לילדים שאוכלים בכפית את האשפה הזאת ומפתחים תרבות אגוצנטרית מוגזמת לחלוטין. זאת, בזמן שערוצים מעניינים ומעשירים נדחפים הצידה.

  בתחום ההומור נראה שהפוליטיקלי קורקט המסרטן הורג כל חלקה טובה אבל זה נושא שלם לשיחה אחרת…

  יוטיוב של 2017 הוא מקום קצת עצוב.

  2 הסנט שלי בעניין.

  20/12/2017 בשעה 09:22
 2. WsS_MLG

  לדעתי יוטיוב בשנים האחרונות ובמיוחד היוטיוב הישראלי נדפקו לגמרי…
  שמתי לב שבשנים האחרונות יוטיוברים שיוצרים תוכן באמת איכותי לא מתפתחים בכלל, בעוד שיוטיוברים חדשים שפתחו את ערוץ היוטיוב שלהם לפני פחות משנה או אפילו מחצי שנה, מצליחים. אבל לא בזכות תוכן איכותי, אלה בזכות העתקת תוכן מאנשים אחרים, אני לא אכתוב פה את השמות של היוטיוברים האלו כמובן, אבל אני חושב שכל מי שצופה ביוטיוב הישראלי יכול להבין על מי אני מדבר.
  שמתי לב גם לזה שערוצים חדשים ביוטיוב הישראלי פורשים מדרך כלל מאוד מהר, בגלל שלקהילת היוטיוב הישראלית לא טוב שאנשים פותחים ערוצים חדשים, ואני יודע את זה מניסיון אישי, כי היה לי ערוץ יוטיוב בעברית, אבל מהר מאוד סגרתי אותו כי הרסו לי אותו לגמרי עם תגובות רעות ודיסלייקים, אבל ברגע שפתחתי ערוץ ברוסית, פתאום מישהו באמת התחיל לצפות בתוכן שלי, לא קיבלתי בכלל תגובות רעות ומספר הלייקים נהיה גבוה בהרבה ממספר הדיסלייקים.
  חוץ מזה, לא רק שחלק מיוצרי התוכן דפוקים, גם יוטיוב עצמו דפוק, ואני אתן דוגמה קטנה לזה.
  אני לא יודע כמה אנשים מכירים את היוטיובר boogie2988, אבל אני די בטוח שהרבה צופי יוטיוב שמעו שלפחות 30 סרטונים שהוא עבד עליהם במשך השנים, ירדו מיוטיוב, בגלל שהיו בכותרות מילים כמו אונס, דיכאון ועוד, אבל כל מה שהוא עשה בסרטונים האלה זה לדבר על זה ולנסות לעזור למי שחווה את זה.
  זאת הדעה שלי בנושא, ואני מקווה שיש עוד אנשים שחושבים כמוני בעניין הזה.

  20/12/2017 בשעה 11:08