המוסך של העתיד: הערכת נזק בלחיצת כפתור

טכנולוגיית ה-ProovStation אינה זקוקה לעזרה אנושית על מנת לתת הערכה למצב הרכב שלכם

אינספור מטלות כבר הפכו, הופכות ועוד יהפכו בעתיד הקרוב ליעילות ומהירות יותר תודות לבינה מלאכותית – וחברה צרפתית בשם WeProov מקווה להיות זו שתביא ראשונה את המהפכה המתקרבת במהירות אל מוסכי הרכבים, עם פחות סיבות להסתמך ובעיקר להמתין לפעולותיו של העובד האנושי התורן.

בתערוכת CES 2020 שמענו בדוכן החברה על מערכת ה-ProovStation אותה היא פיתחה ומקווה להתחיל לשלב במוסכים ברחבי העולם בהקדם האפשרי – מערכת המבוססת של יותר מ-25 מצלמות מהירות באיכות גבוהה שמסוגלות לספק סריקה ויזואלית מקיפה של מכונית בתוך כשלוש שניות בלבד, עם כ-600 תמונות שונות בסך הכל. לאחר השלב הראשוני הזה עוברים להתבסס על סיוע מתוכנות מבוססות למידה חישובית בכדי למצוא ולהעריך מיידית את הנזקים לכלי – כשכל הנתונים מתקבלים בדוח דיגיטלי מפורט בתוך זמן קצר מאוד, בהשוואה לעשרות דקות (ואף מעבר לכך) שלוקח לעובד מוסך למלא דיווח נזק דומה כיום.

למה למלא טופס בכתב יד כשאפשר לצלם – ולתת למחשבים לעשות את כל שאר העבודה
צילום: HWzone

סביר לגמרי להניח כי בשלב הראשון עדיין תהיה התבססות על האלמנט האנושי בחלקים מהתהליך – בחינה של מצב הרכב מתחת למכסה המנוע, בחינה של פעולת הרכב הלכה למעשה בעת נסיעה וגם עיבוד של הנתונים בדו"חות הממוחשבים, אך עם הזמן והתפתחות נוספת של הטכנולוגיה לא קשה מדי לדמיין על עתיד בו חברות ביטוח יוכלו לסמוך בצורה מלאה על מכונות אוטונומיות שיבצעו בדיקה מקיפה מהירה במיוחד לרכבים (ולא רק) ויזרזו משמעותית את תהליך הגשת התביעה וקבלת ההחזרים.

לא עוד פספוסים וריבים עם השמאי על מחירים? אנחנו מחזיקים אצבעות
צילום: HWzone

ב-WeProov מצהירים כי ה-ProovStation תוכל לא רק לחסוך לכם זמני המתנה המייאשים במוסך – אלא גם להפוך את התוצאות לאמינות יותר ואת התיקונים עצמם לזולים יותר. האם זה העתיד הוורוד שכולנו מצפים לו מבלי להיות מודעים לכך? בואו לדבר על זה בתגובות.

4

חסכון פוטנציאלי של 20 אחוזים במחיר הכולל של התיקונים עבור בעלי העסקים – נקווה שגם בעלי הרכבים עצמם יזכו ליהנות מחתיכה שלו
צילום: HWzone