הליצן העצוב צוחק על כולם: Joker שובר את שיאי אוקטובר בקולנוע • HWzone
טכנולוגיה

הליצן העצוב צוחק על כולם: Joker שובר את שיאי אוקטובר בקולנוע

הכתבה המקורית: סרט הקולנוע השנוי במחלוקת שהעניק ריאליזם חסר תקדים לדמותו של אחד מהנבלים המוכרים ביותר מעולם הקומיקס נהנה מהצלחה מפתיעה ואפילו חסרת תקדים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חודש אוקטובר מתחיל להיראות כמו תקופה מוצלחת באופן מפתיע עבור גיבורי על המסך הגדול. שנה שעברה הזה זה הסרט של Venom בכיכובו של טום הארדי שהצליח מעל למצופה ושבר את שיאי ההכנסות לסוף השבוע הראשון של חודש זה, אשר נחשב בעבר כתקופה גרועה מאוד להשקה של כותרים עתירי תקציב – והשנה נראה כי הג'וקר בכיכובו של חואקין פיניקס ישבור מחדש את כל המוסכמות מהעבר.

סרט הדרמה שבו מככבת דמותו של ארתור פלק, קומיקאי כושל שנאלץ להתמודד עם החיים הקשים בעיר הבדיונית ומוכת הפשע גות'האם, זכה ליחס מעורב מהמבקרים עם ציונים ממוצעים מאכזבים משהו של 58 מתוך 100 באתר Metacritic, במקביל ל-69 אחוזי ביקורות חיוביות (שמעניקים לו את התואר Certified Fresh) באתר Rotten Tomatoes – כשחלק מהצופים פשוט מתאהבים בגרסה המלנכולית והכואבת של הדמות בעוד שחלק אחר לא מתרשמים ואף מתריעים כי הסרט עלול להצדיק אלימות ללא סיבה בעולם האמיתי.

המספרים של הליצן העצוב הם פשוט פנומנליים – ומוכיחים פעם נוספת כי לסרטי יש מקום ופוטנציאל גם כשהם אינם שוברי קופות עתירי אקשן ואפקטים ממוחשבים

עם זאת, נראה כי בקרב הצופים "החובבנים" יש קונצנזוס חיובי כמעט מוחלט אודות היצירה – וזה מסייע לנתונים הכספיים לעלות עוד ועוד כלפי מעלה עם כל דיווח מעודכן שמתקבל מהשטח עבור סוף השבוע הראשון, בו היא מוקרנת בכמעט 80 שווקים שונים ברחבי הגלובוס לראשונה.

הציפיות המוקדמות עמדו על הכנסות של כ-80 מיליון דולר בצפון אמריקה בשלושת הימים הראשונים, עם הכנסות כוללות של כ-180 מיליון דולר ברחבי העולם כולו – אך הקהל צפה, התלהב ורץ לספר לחבר'ה כך נראה, ועל כן הנתונים הנוכחיים מדברים על הכנסות של כ-95 מיליון דולר בארה"ב ובקנדה והכנסות בינלאומיות של יותר מ-230 מיליון דולר (!). אלו מספרים שהרבה שוברי קופות קיציים לא הצליחו להגיע אליהם – וריסוק של השיא של Venom עבור חודש אוקטובר שעמד על 207 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו בכל רחבי העולם.

סרט מסוכן שעלול להוביל לפרצי אלימות ספונטניים בקרב הצופים? אין ספק שאמירות אלו חיזקו מאוד את העניין והבאזז סביב Joker

עם התחלה כזו, שמהווה גם מקום רביעי מאז ומעולם עבור סרט קולנוע עם דירוג קשוח של R בארצו של הדוד סם (מיועד לצופים מגיל 17 ומעלה, או בליווי של מבוגר בלבד עבור גילאים נמוכים יותר) ומבטיחה כמעט בוודאות את הפיכתו של Joker ללהיט כלכלי עבור יוצריו, נראה כי התוכנית של אולפני וורנר ליצור סדרה שלמה של סרטי הנפרדים מהיקום הקולנועי השלם של אך מתמקדים בדמויות מעניינות שונות מתוך חוברות הקומיקס הנודעות – עתידה לזכות להמשכיות המתבקשת.

עוד וויכוח שצובר תאוצה ברשת נוגע לגילום דמותו של הנבל המתוסבך והמאיים – האם יתכן שהופעתו של חואקין פיניקס מתעלה על זו של הית' לדג'ר המנוח מ'האביר האפל'?

אתם כבר צפיתם ב-Joker? מתכננים לצפות בו בהקדם? בואו לדבר על זה בתגובות!

עדכון: המספרים ממשיכים לטפטף ועומדים כבר על 96 מיליון דולר בצפון אמריקה וכמעט 250 מיליון דולר בכל העולם עד סוף יום ראשון, קצת יותר משלושה ימים מאז ההקרנות הראשונות. אלו מספרים מטורפים עבור עונת הסתיו (הפתיחה הבינלאומית הטובה ביותר בחודשי ספטמבר-אוקטובר) – וכעת מתחילות לעלות תהיות האם הסרט ראוי להיות מועמד אמיתי ומשמעותי עבור פרסי האוסקר הגדולים ביותר של הבמאי הטוב ביותר, השחקן הטוב ביותר וכמובן הסרט הטוב ביותר של השנה.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close