כל הפרטים על שירות הגיימינג החדש של גוגל - Stadia • HWzone
גיימינגטכנולוגיהכתבות נבחרות

כל הפרטים על שירות הגיימינג החדש של גוגל – Stadia

ענקית הטכנולוגיה מספקת לנו פרטים נוספים אודות השירות שמבטיח גיימינג בהזרמה ישירה (כמעט) בכל מכשיר בבעלותכם

ההכרזה הפומבית על צמד מכשירי ה-Pixel החדשים לוותה בעוד פרטים מעניינים – בין היתר גם אודות פלטפורמת הסטרימינג הישיר לגיימינג מבית בתשלום חודשי שעונה לשם .

עוד קודם קיבלנו הצהרה על כך שהשירות יעלה לאוויר באופן רשמי במהלך חודש נובמבר, ועכשיו יש לנו את היום המדוייק למאורע – החל מיום שלישי ה-19 בנובמבר יוכלו צרכנים במספר מצומצם של מדינות (ישראל לא ביניהן, לצערנו הרב) לגשת את ספריית משחקים מקוונת ולהתחיל לשחק ברגע אחד, ללא הורדות וללא התקנות וללא תלות בכוח העיבוד הזמין באותו מכשיר בו הם משתמשים, אלא רק בתלות ביכולתו לספק חיבור ראוי ויציב אל האינטרנט. OnLive קם לתחייה – עם גב טכנולוגי גדול לאין שיעור אשר מיועד להבטיח שהפעם המיזם יעמוד בציפיות.

יש תאריך להשקה בארצות הברית ובעוד מספר קטן של שווקים מערביים – אבל אל תשאלו אותנו על זמינות בישראל…

סרטון טרי שעלה לערוץ ה-YouTube הרשמי של מפרט עוד כמה מהיכולות הצפויות של Stadia כשזו תושק, עם ספרייה שכוללת כמה עשרות כותרים גדולים ועדכניים, בקר משחק ייעודי שמקושר גם הוא ישירות אל פלטפורמת הענן של (בכדי להקטין למינימום את זמני השהות) ושני מודלים כלכליים לתשלום חודשי עבור גישה אל העולם הזה.

לפי הסרטון הטרי, אל Stadia ניתן יהיה לגשת מדפדפן בכל מחשב שולחני או מחשב נייד (סביר להניח כי מערכות מסוג ו-Chrome OS ייתמכו, כאשר אנחנו מלאים בתקווה כי גם משתמשי לינוקס ו-MacOS יוכלו ליהנות באותה מידה) וגם ממספר מוגבל של וסמארטפונים "נבחרים" באמצעות ייעודית – כאשר על הבמה עצמה קיבלנו אישור לכך שה- 4 וה- 4 XL יהיו הראשונים לתמוך בכך. מתנת השקה מעניינת עבור הצמד הטרי.

הבהירה כי מכשירי 4 יהיו הסמארטפונים הראשונים ליהנות מגישה אל . כמה מכשירים אחרים יוכלו ליהנות מאותן יכולות? לא ממש ברור

בקר המשחק של Stadia שנמכר בנפרד בעבור 70 דולר מוגדר בתור הדרך הטובה ביותר ליהנות מגיימינג בהזרמה ישירה, אם כי Stadia תתמוך גם בבקרי משחק אחרים וגם במקלדות ועכברים במידה והצרכנים יעדיפו אותם – אך ראוי לחזור ולציין כי השירות אינו דוגל בשיטת 'שחק כפי יכולתך' כמו שירותים אחרים ללא סטרימינג: מדרגת Stadia Basic ללא תשלום תציע סטרימינג ב-FullHD ובקצב של עד 60 פריימים בשנייה ומדרגת Stadia Pro בתשלום חודשי של 10 דולר תציע איכות מירבית עם סטרימינג של עד בקצב 60 פריימים בשנייה ועם תמיכה ב-, אך בשני המקרים תידרש רכישה של המשחקים עצמם בנפרד בחנות המקוונת של השירות, אפילו במצב בו המשתמש כבר רכש את אותו כותר בדיוק בחנות אחרת בעבר.

הסרטון הרשמי של מצהיר מראש כי שימוש ב-Stadia דורש התבססות על קישוריות Wi-Fi – ולא קישוריות שככל הנראה תתקשה לעמוד בדרישות רוחב הפס וזמני השהות של הפלטפורמה

מדרגת ה-Stadia Pro תהיה דומה לשירותי הפרימיום בקונסולות של סוני ומיקרוסופט ותעניק משחקים מסויימים בחינם מדי חודש למנויים אליה – אך זה עדיין לא מונע מההצעה של להרגיש יקרה משמעותית ביחס לשירותים כמו Game Pass או Access שמספקים גישה מלאה אל ספריות של כותרים עדכניים בעבור תשלום חודשי קבוע סביר, ללא תוספות תשלום נדרשות עבור כל משחק ומשחק.

שירות באיכות פרימיום – ובמחירי פרימיום

האם זה באמת עתיד הגיימינג, או שמדובר בעוד הבטחה אשר תתרסק בגלל מגבלות מלאכותות תמוהות ומודל עסקי שאינו תחרותי מספיק? מוזמנים לשתף את כולם בנקודת המבט שלכם בתגובות.

תגיות

4 תגובות

 1. הרעיון הוא כמובן לחסוך כסף על מחשב גיימינג, ע״י תשלום חודשי במקום.
  בדברים מסויימים זה מאוד משתלם:
  למשל מי שחייב מחשב גיימינג הכי חדש כל הזמן, זה יכול לחסוך לו הרבה כסף (במיוחד בישראל עם המכס+מעמ שאנחנו משלמים על כל דבר). ההבדל היחיד הוא שכרגע סטידיה מוגבל ל-60 פריימים לשניה, בעוד שמחשב גיימינג יכול להגיע ל-144.
  גם החבילה של כרומקאסט אולטרה + שלט + 3 חודשי שרות ב-$130 זה מאוד זול, כי הכרומקאסט לבד עולה $70 לבד. וגם השלט לבד.

  מצד שני, עם איכות האינטרנט בארץ, אי אפשר לדעת איך זה באמת יתפקד…

   1. בסדר – אז בארץ משלמים +משלוח +מעמ +רווח למוכר.
    בעוד שאותו מוצר לקוח בארה״ב קונה רק עם רווח למוכר, וגם הרווח הזה נמוך יותר מבארץ.

    לדוגמא כרטיס מסך שעולה ללקוח $300 בארה״ב, בארץ עולה $300 +דמי משלוח +17% מעמ +רווח למוכר בישראל. בסוף בארץ יעלה 25%-50% יותר.

 2. ציטוט של Mdk25

  בעוד שמחשב גיימינג יכול להגיע ל-144

  240HZ

   

  ובנוגע לכתבה, מה ההגיון גם לקנות את הכותרים וגם לשלם חודשית לשירות סטרימינג?

  שימכרו את המשחקים עם עמלה נוספת כדי להסטרים ללא תשלום קבוע.

  או תשלום חודשי גבוה ללא צורך לקנות את המשחקים עצמם.

   

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close