הכירו את Digispark - האח הקטן של ארדואינו • HWzone
טכנולוגיה

הכירו את Digispark – האח הקטן של ארדואינו

לוח הפיתוח נחל הצלחה גדולה בקרב חובבי האלקטרוניקה בזכות פשטות ההפעלה והתכנות שלו, ועכשיו מגיע לו יורש קטן בשם דיגיספארק. האם הפרויקט ימריא?

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הדיגיספארק הוא למעשה לוח ארדואינו קטן עם אפשרויות מצומצמות. יוצר המיקרו בקר – אריק קטנבורג, אמר שהוא קיבל את ההשראה ליצור לוח קטן ופשוט יותר לאחר שנהיה מתוסכל מכך שהיה צריך לפרק את לוח הארדואינו היקר שלו מפרויקטים קודמים כדי לעבוד על חדשים. בנוסף הארדואינו לפעמים משוכלל מדי בשביל המטרה שבה משתמשים בו, לכן החליט ליצור בקר פשוט יותר וזול בהרבה.

מחיר מקורי הוא כ-100 שקלים, כשהדיגיספארק צפוי לעלות כ-40 שקלים בלבד. דיגיספארק מתכוונים לשמור על המחיר נמוך כדי שיהיה פרקטי ליוצרים להחזיק כמה יחידות בו זמנית ולמנוע את הצורך לפרק פרוייקטים קודמים.

בקר הדיגיספארק מכיל הרבה מהתכונות הטובות של הארדואינו המקורי: הוא מסוגל לעבוד על מתח משקע ה- או ספק חיצוני, ניתן לתכנת אותו עם תוכנת IDE החינמית של והוא אף יריץ קוד מקורי של . כל אלו נותנים לדיגיספארק את הפוטנציאל להיות מתחרה גמיש במיוחד לארדואינו המקורי.

בקר הדיגיספארק כבר נמצא אחרי שלבי הפיתוח והוא ממתין בקיקסטרטר (Kickstarter) לקבלת מימון לצורך ייצור החלקים. נכון לעכשיו המימון עומד על מעל 200 אלף דולר כשהמטרה הייתה רק 5,000 דולר כך שהפרויקט יצא לדרך בעשירי לספטמבר השנה.

לא עוד להתלבטות האם לשמור על הפרוייקט הקיים או ליצור אחד חדש במקומו

הדיגיספארק צפוי להיות זמין החל מתחילת 2013. בינתיים נותר רק להמתין ולראות אילו פרויקטים מיוחדים יצרו עם המיקרו בקר החדש.
בקר הארדואינו בעל הקוד הפתוח משמש מיליוני חובבי אלקטרוניקה ויצירה לייצר מכשירים מורכבים או פשוטים בעצמם. הבקר מתחבר למחשב דרך ממשק USB ובעזרתו ניתן ליצור מגוון פרויקטים מרהיבים כמו מכסחת דשא נשלטת מרחוק או וילון הנפתח אוטומטית כשהאור מכובה בשעות היום.


תגיות
Back to top button
Close
Close