הטרנד החם של עולם הוידאו נוחת גם ב-YouTube • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

הטרנד החם של עולם הוידאו נוחת גם ב-YouTube

יש לכם אמצעי תצוגה עדכני שתומך ב-HDR? כעת תוכלו למצות את היכולות שלו ברשת

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בעבר, לקח לאתר הסרטונים והוידאו הגדול ביותר ברשת, YouTube, המון זמן להציע את פורמט הצפייה המיוחל ב-60 פריימים בשנייה, אך מאז שזה קרה נראה כי אנשי האתר שינו גישה, ועושים מאמצים בלתי מבוטלים בכדי לאמץ את מיטב הטכנולוגיות העדכניות שבשוק – רזולוציות , צפייה אינטרקטיבית ב-360 מעלות, אודיו מרחבי ועוד.

כעת, הפלטפורמה קופצת אל המים העמוקים בשנית – ומוסיפה תמיכה בתצוגה בהתבסס על תקני ה-HDR העדכניים, באמצעי תצוגה מותאמים כמובן. HDR היא טכנולוגיה שקיימת ועושה חיל בשוק המצלמות כבר מספר שנים, אך החלה להיכנס לעולם תכני הוידאו רק לאחרונה עם שירותי הזרמה ישירה תומכים, וגם קונסולת ה- 4 Pro שהביאה את הבשורה לתחום  הגיימינג. כאמור, מעכשיו גם סרטוני שנוצרו מבעוד מועד עם תמיכה ביכולת יהיו זמינים לכל דורש (בעל ציוד מתאים).

דוגמה (מוקצנת משהו) שהביאו בבלוג הרשמי של YouTube לתצוגת HDR אל מול תצוגת SDR סטנדרטית
דוגמה (מוקצנת משהו) שהביאו בבלוג הרשמי של לתצוגת אל מול תצוגת SDR סטנדרטית

מהות טכנולוגיית הוידאו בטווח דינאמי גבוה (High Dynamic Range Video) היא להציג תמונה בעלת יחס ניגודיות, עוצמת הארה ובעיקר עומק דגימה גדול יותר (10 ביט או יותר לכל דגימה, לעומת 8 ביט בטכנולוגיית SDR) אשר יחד מאפשרים לקבל הרבה יותר מידע ויזואלי בכל סצינה וסצינה, עם איזורים חשוכים שהופכים ברורים ובהירים יותר ואיזורים בהירים שהופכים ססגוניים וצבעוניים יותר.

באופן טבעי כמות המכשירים התומכים וגם כמות התכנים התומכים ב-HDR בפלטפורמת הבת של נכון לעכשיו היא מצומצמת למדי, אך זה עתיד להשתנות במהירות בעתיד הלא רחוק, כעת כשזה די ברור כי טכנולוגיה זו הופכת למעין ברירת מחדל חדשה בשוק אשר צמא באופן תמידי לתוכן איכותי ומרשים יותר (וגם לגימיקים שיווקיים שמאפשרים למכור יותר יחידות, כמובן). אנחנו שמחים בהחלט על הצעד של , שבהחלט יעזור להאיץ אפילו יותר את קצב האימוץ של הטכנולוגיה והתקנים החדשים שלה.

יש לכם או מסך תומכי HDR? צפו בסרטון התומך הזה. בעצם – אתם מוזמנים לצפות בסרטון הנהדר הזה בכל מקרה!

השלב הבא – תוספת של תמיכה בקצבי ריצה של 120 ו-144 פריימים בשנייה לטובת מסכי FreeSync ו- מתקדמים? נחיה ונראה.


תגיות
Back to top button
Close
Close