החיקוי הצליח מעל למצופה: יותר ממיליון שקלים למארז שדומה מדי ל-Mac Pro

מוכנים להשקיע מעל ל-700 שקלים עבור מארז שיגרום למחשב האישי שלכם להיראות כמו הדגם השולחני האימתני והיוקרתי החדש מבית אפל? יותר מ-1,000 משתמשים כבר הצביעו ברגליים

אפל היא חברה שכנראה כבר רגילה לראות את מוצריה זוכים לחיקויים שונים ומשונים בכל קצוות העולם – אבל ספק אם אפילו היא ציפתה לחיקוי פומבי בפרופיל גבוה שיתפרסם לו ברשת עוד לפני שהמוצר עליו הוא מבוסס זמין בחנויות. נשמע מוזר? הכירו את ה-Dune Pro, אשר עומד להשלים בהצלחה מימון המונים של יותר מ-1.3 מיליון שקלים בפלטפורמת Indiegogo בעוד קצת יותר מיממה.

המוצר המדובר הוא מארז Mid-Tower למחשבים אישיים, עשוי שילוב בין פלדה ואלומיניום עם תמיכה בלוחות האם הגדולים ביותר בסביבה (E-ATX וגם EEB הנדיר יחסית), בכרטיסי מסך באורך של עד 380 מילימטרים, בספקי כוח באורך של עד 320 מילימטרים סנטימטרים, במערכי קירור מים עם רדיאטורים של עד 360 מילימטרים ובקירורי אוויר עבור המעבר בגובה של עד 160 מילימטרים – כולל תמיכה ב-NH-D15 האימתני של Noctua.

חיקוי הוא המחמאה הגדולה מכולן? אם כן אז ה-Dune Pro בהחלט ראוי להרבה נקודות זכות

המארז המאסיבי בעל העיצוב המינימליסטי יכול לאכלס בתוכו עד שבעה מאווררים, 11 כונני אחסון בתצורת 3.5 אינץ' ו-5 כונני 2.5 אינץ' – ויש תוסף חיפוי לחלקו הקדמי אשר גורם לו להידמות לפומפיה ענקית, ממש כמו ה-Mac Pro מהדור השלישי החדש של אפל שהלהיב (וקצת הצחיק) את הרשת כולה במעמד הכרזתו, שכולל עיצוב ייעודי שנועד להשתיק רעשים בלתי רצויים מהחומרה ומערכי הקירור שפועלים בפנים.

קשה להתעלם מכך שמדובר בגימיק – אך לפי תגובות של מתנסים ראשוניים נראה כי יש כאן מוצר איכותי וראוי בזכות עצמו שלא כדאי לפסול על הסף

האם יתכן שהעיצוב הדומה במיוחד ליצירה מבית אפל, שתגיע אל החנויות רק במהלך החודש הבא, הוא בגדר צירוף מקרים בלבד? כנראה שלא, אם לוקחים בחשבון את פרוייקט מימון ההמונים הקודם של אותה החברה אשר כשל בפלטפורמת Kickstarter – ליצירת מארז מחשב מעוגל שנראה ממש כמו הדור הקודם והמוצלח הרבה פחות של אותו Mac Pro. למרות הנסיון הצורם והתמוה מהעבר, נראה כי הפרויקט הנוכחי של Dune Case עדיין חי ובועט ללא תלונות או דרישות קשוחות מדי מהמשפטנים של אפל – ועם 1.325 מיליון שקלים לערך שנאספו מכ-1,250 משקיעים שונים מרחבי העולם שמעוניינים להרגיש שיש להם Mac Pro חדש ונוצץ בביתם, ללא הצורך להשקיע 6,000 דולר ויותר בתהליך.

היוצרים טוענים כי צורה ייחודית זו תסייע בבליעת הרעשים שיוצרים המאווררים ושאר רכיבי המערכת – תמורת תוספת של כמעט 300 שקלים למחיר הבסיס

ה-Dune Pro לא עולה 6,000 דולר לשמחתנו וגם לא קרוב לכך, אם הוא בהחלט אינו זול – דגם הבסיס ללא החיפוי המשתיק הקדמי (שהופך את המראה לזהה כמעט לחלוטין למארז ה-Mac Pro החדש) מתומחר ב-691 שקלים בתוספת 35 דולר (כ-125 שקלים) עבור משלוח, ואילו המארז יחד עם חיפוי ה-Dice Y הקדמי יעלה 1,090 שקלים לערך כולל משלוח.

האספקה צפויה להתחיל כבר בחודש ינואר 2020, כלומר קרוב מאוד למועד הזמינות והאספקות הצפוי של הדבר האמיתי – אז אם אתם אוהדים מושבעים של פלטפורמת ה-PC אבל גם מכבדים את העיצוב של הענקית מקופרטינו, דעו שיש לכם עוד מעט יותר מ-30 שעות להשתלב במיזם הבלתי רגיל הזה. בהצלחה!

לחצו כאן למעבר אל עמוד המימון של הפרויקט ב-Indiegogo