הושקה גירסת ההדגמה לאופיס 2013

גירסה 15 של מערך התוכנות האלמותי מבית מיקרוסופט תנסה לצלוח את הקפיצה אל עולם ממשקי המגע. בעלי חלונות 7 וחלונות 8 מוזמנים להתנסות כבר עתה

22 שנים פחות כמה חודשים חלפו מאז הושקה The Microsoft Office for Windows – הגירסה הראשונה בהחלט של אסופת התוכנות המשרדיות שהפכה בהדרגה לאחד מסימני ההיכר המרכזיים של ענקית התוכנה, עם יישומים כמו Word ו-Excel שכנראה יכיר כל מי שאי פעם השתמש במערכת הפעלה עם סמליל החלון על גלגוליו השונים.

עתה, אחרי כמה שמועות והדלפות שליוו אותנו בתקופה האחרונה, מכריזה מיקרוסופט באופן רשמי על אופיס 2013 (Office 2013), גירסה 15.0 של סט התוכנות שעברה שיפוץ כללי בכדי להתאים למערכת החלונות 8 הקרבה – הן במראה והן בגישה החדשה והאוהדת לממשקי המגע.

אנחנו מקווים שכבר התחלתם להתרגל אל ממשק המטרו החדש,
כי נראה שהוא כאן בכדי להישאר

שדרוג מהותי נוסף באופיס 2013 הוא השילוב העמוק של שירותי הענן (במילים אחרות, שירות ה-SkyDrive של מיקרוסופט עצמה) בממשק, עם יכולת לגשת לקבצים וליישומי האופיס עצמם (כולל ההגדרות האישיות של כל משתמש) מכל מכשיר מבוסס חלונות באשר הוא – אם כי חלק מהאפשרויות הייחודיות תהיינה זמינות אך ורק דרך שירות הענן Office 365.

המתעניינים למיניהם יכולים להוריד גירסאות התנסות יישומי האופיס החדש, אשר זמינות לחלונות 7 וחלונות 8, כבר עתה כאן.
מה לגבי אלו שעדיין מחזיקים בגירסה עדכנית פחות של מערכת ההפעלה? הם יאלצו להסתפק בגירסאות הקיימות של אופיס, במה שנראה כמו צעד נוסף במסגרת נסיונותיה העיקשים של מיקרוסופט "להרוג" את חלונות Vista וחלונות XP.

גירסה סופית ומלאה של אופיס 2013 צפויה להיות זמינה לצד חלונות 8 במעמד ההשקה, אי שם בסוף חודש אוקטובר הקרוב.

התנסיתם כבר בגירסת ההדגמה? בואו לספר לנו מה דעתכם!

להתעדכן, להתייעץ ולחלוק חוויות תוכלו תמיד בפורומי התוכנה ומערכות ההפעלה שלנו.