ההגנה הטובה ביותר? צפו בעיט משטרתי נגד רחפנים • HWzone
באז-זוןטכנולוגיה

ההגנה הטובה ביותר? צפו בעיט משטרתי נגד רחפנים

משטרת הולדת נקטה בגישה מעניינת מאוד להתמודדות עם כלי טיס בלתי מאויישים זעירים וסוררים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


רחפנים הפכו בשנים האחרונות לאחד מהצעצועים ומוצרי הפנאי הפופולריים ביותר בסביבה – אחרי הכל יש משהו קוסם מאוד במכשיר שניתן לרכוש בעבור כמה מאות שקלים אשר יגרום לך להרגיש קצת כמו טייס, וגם לתעד את הסביבה ממעוף הציפור לגמרי לבד ובקלות.

עם זאת, הפופולריות הגדולה של הרחפנים יצרה גם לא מעט בעיות חדשות – החל מסכנת התנגשות באנשים וחיות, דרך תיעוד של מקומות אסורים וחצייה לאיזורים פרטיים ומסווגים, סיכון לכלי טיס מאויישים למיניהם, וכלה בפוטנציאל לשימוש זדוני מצד גורמי פשע וטרור. אתגרים אלו הובילו לתחילת הפיתוח של אמצעים שונים אשר מיועדים לאכן ולנטרל את הרחפנים שעוברים על החוקים, במידת הצורך.

כבר הזדמן לנו לראות מקרים בהם אנשים פשוט ירו ברחפנים שלא מצאו חן בעיניהם, ומן העבר השני פגשנו גם במכשיר דמוי רובה שהוא למעשה אנטנה בעוצמה רבה אשר נועדה להשתלטות על ערוץ השליטה של מזל'טים ורחפנים למיניהם – אך מה בנוגע לגיוס של עולם החי לשם משימת ההגנה בפני המטרד הפוטנציאלי? זה משהו שמציגים כעת דווקא כוחות המשטרה בהולנד.

במשטרה של המדינה האירופאית השלווה בחרו לאמץ את שירותיה של חברה בשם Guard from Above, אשר מתבססת בהאג ומתמחה באילוף של עופות דורסים – והצליחו לאמן עיטים לזהות ולתקוף לפי פקודה, כאילו היו מכרסם בלתי זהיר שעתיד להפוך לארוחה טרייה.

הקורבן האומלל
הקורבן האומלל

הזוי? בהחלט – אבל זה עובד, ואפילו בצורה לא רעה בכלל, כך נראה. ספק גדול אם נתחיל לראות חטיבות של עיטים משטרתיים, בהולנד או בכל מקום אחר, אשר יתפקדו כאוכפי חוק מכונפים בכל רחבי המדינה – אך נכון לעכשיו נראה שזה כן יכול להוות פתרון ביניים כלשהו למתחמים שמורים ספציפיים אשר מעוניינים לשמור על גבולותיהם ופרטיותם בכל מחיר.

eg2

האם בקרוב נראה יצרניות שמציעות 'טכניקות להרחקת עופות דורסים' במכשירי הרחיפה הרובוטיים שלהן כתגובה להתפתחות החדשה הזאת? מי יודע – כנראה שזו אופציה שלא כדאי לפסול.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close