החזון החדש: משקפי AR ב-100 דולר • HWzone
טכנולוגיה

החזון החדש: משקפי AR ב-100 דולר

חברת מציגה חזון מבטיח עבור עולם ה-AR, עם מחירים עממיים באמת

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


את Leap Motion הכרנו לפני כחצי עשור, בתור מפתחת של חדשנית לזיהוי מחוות תנועה עם ידיים ואף אצבעות עבור מחשבים שולחניים. הקונספט הטכנולוגי היה מרשים, המחיר היה צנוע יחסית ומבטיח – אבל הפריצה הגדולה מעולם לא הגיעה, בשל היעדר שילוב של היכולות במוצרים הנפוצים והמקובלים וגם היעדר מאסה גדולה מספיק של יישומים נתמכים באיכות ראויה.

עם זאת, ב- לא מראים שום סימני וויתור – אלא בדיוק להיפך, מכריזים על תוכנית שאפתנית להיכנס אל לב ליבו של תחום המציאות הרבודה (AR – Augmented Reality) המתפתח במהירות, באמצעות פלטפורמה איכותית שתהיה זולה עד מאוד.

אב-הטיפוס הקיים נראה מסורבל משהו, אך מוצרי העתיד מיועדים להיות נוחים וקומפקטיים – וגם זולים, לכאורה

הפרוייקט הזה נקרא North Star, ומטרתו היא לספק בסיס פתוח וחופשי ליצירת הן חומרה והן תוכנה למשקפי מתקדמים שאותן ניתן יהיה לייצר באופן המוני בעלות של פחות מ-100 דולר (לא ממש ברור האם מדובר במחיר הרכיבים בלבד או במחיר סופי לצרכן בשלב הזה) – עם זוג אמצעי תצוגה קטנים ומתקדמים ברזולוציית 1,600×1,440 פיקסלים האחד וקצב רענון של עד 120 הרץ שיקרינו תמונה בפני עיני המשתמש בזווית תצוגה כוללת רחבה יחסית של 100 מעלות, לעומת 70 או 80 מעלות בפתרונות שקיימים היום, ושילוב חיישן של לעקיבת תנועת ידיים ואף אצבעות מדוייקת, מהירה ואמינה במיוחד.

טעימה קטנה מתוך מה שמתאפשר תודות לטכנולוגיה מבית Leap – מבלי להתבלבל עם Magic Leap המסתורית שמפתחת טכנולוגיות משלה

קשה להעריך מתי נוכל לראות מוצרים עממיים שהופכים את החזון למציאות, היות ו- לא מתכננת לייצר אותם בעצמה אלא מכוונת לכך שאחרות יעשו זאת – אבל אנחנו בהחלט מסכימים עם הקביעה כי שוק טכנולוגיית המציאות הרבודה זקוק לקיצוץ מחיר משמעותי, אשר יקרב אותו אל רמות המחירים המוכרות לנו מהמציאות המדומה, לפני שיהיה לו סיכוי כלשהו לכבוש את המיינסטרים ולהפוך לדבר הגדול הבא. שיהיה בהצלחה!

Leap Motion מקווה כי החיישנים שלה יהוו חלק מובנה בכל יישום מסחרי מוביל שיגיע במורד הדרך


תגיות

2 תגובות

  1. זה צריך להיות על עדשות וכך לבטל כל העסק של החומרה המיותרת.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close