הגנת הקבצים החדשה בשוק המשחקים נפרצה בתוך יומיים בלבד (עודכן)

עדכון: גם מצבה של הגנת הקבצים Denuvo אינו מלבב במיוחד בימים אלה, כאשר משחק הפעולה Just Cause 4 שהתבסס על ההגנה העדכנית ביותר מבית החברה נפרץ בהצלחה בתוך כיומיים בלבד, ובכך הצטרף אל רשימה ארוכה של כותרים בולטים כדוגמת 19, Pro Evolution Soccer 2019 ו-Monster Hunter World אשר נכנעו לקבוצות הפיראטיות בתקופה האחרונה. נחמה ל-Valeroa? לא בטוח.

הכתבה המקורית: טכנולוגיית DRM חדשה בשם Valeroa התיימרה לספק תחרות לכוחה של , אך נראה כי לפורצי המשחקים היו תוכניות אחרות


הוויכוח אודות נחיצותן של טכניקות הגנות קבצים בעולם התוכן הדיגיטלי ובשוק הגיימינג בפרט נמצא בעיצומו, כאשר מצד אחד אי אפשר להכחיש את היקפי הפיראטיות הגדולים מהם סובלים כותרים שמופצים באופן בלתי חוקי ברשת במקביל להשקה שלהם, ומנגד קיימות דוגמאות ליצירות שהושקו מלכתחילה בפורמט נטול אך זכו בכל זאת להצלחה מסחרית כבירה בשל איכותם והכבוד אותו הפגינו כלפי הצרכנים.

בעידן הנוכחי, נראה כי רוב מפיצות המשחקים הבולטות נוטות באופן מובהק לשימוש בשיטות DRM שינסו לכל הפחות לעכב את פריצתם הפיראטית של משחקים בכדי להגדיל את פוטנציאל ההכנסות שלהם בימים או בשבועות הראשונים – והנציגה הבכירה שנהנית מהמצב הזה היא Denuvo, לה עסקים ועסקאות עם מרבית השמות הגדולים בעסק. אין זה מפתיע לגלות כי יש עוד חברות תוכנה שהיו רוצות לקבל חתיכה מהעוגה הרווחית הזו של הגנות תוכן וקבצים – ולאחת מהן קוראים Valeroa.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


טכנולוגיית שאינה ניתנת לפריצה או למעקף? בינתיים לא נראה שיש כזו

יוצרי Valeroa יצאו בהכרזות פומביות שאפתניות לרגל השקתו של המשחק הראשון (והיחיד, בינתיים) שמבוסס על הטכנולוגיה שלהם – על כך שהשיטה שלהם אינה ניתנת לפריצה "בתוך זמן סביר", ובכך מבטיחה הגנה מפיראטיות למוצרים בשבועות הראשונים הקריטיים להשקתם, לכאורה בצורה עדיפה מהשיטה מבית שכבר נפרצה בכמה הזדמנויות בתוך ימים בודדים אחרי הגעתם של הכותרים אל החנויות, ובכמה מקרים נדירים אפילו לפני ההשקה בחנויות.

City Patrol: Police הוא הקורבן הראשון – והשאלה כעת היא האם כשלון ההגנה הזה יחסל עסקית את Valeroa, או שיש כאן צ'אנס לקאמבק ושיפור עתידי כמו במקרה של המתחרה אשר ממשיכה להשתדרג ולאתגר בכל פעם מחדש את הפיראטים

יתכן שקריאת תיגר זו על קבוצות הפריצה ברשת לא הייתה צעד חכם במיוחד, וכך קרה ש-City Patrol: Police, הנסיון הראשון של Valeroa להפגין את יכולותיה, נפרץ בתוך כיומיים מאז ההשקה – כאשר לפי האתר Torrentfreak המשתמש האחראי לפריצה (שאינו משתייך אל קבוצות הפריצה הפיראטיות "המבוססות" בתחום) הצהיר שנדרשו לו עשרים דקות בלבד בכדי להתגבר על ההגנות העדכניות. בהחלט לא משהו שתואם את ההבטחות באתר החברה לטכנולוגיה חסינה ואמינה.


משחקי החתול והעכבר בין מגיני התוכן לבין התוקפים ימשיכו בעתיד הנראה לעין, ויהיה טבעי לראות עוד ועוד מתמודדים שמצטרפים אל כל אחד מהצדדים במאבק

אז בעוד הוויכוחים על הצורך בשימוש ב- ימשיכו כנראה לנצח, דבר אחד נראה די ברור – לאתגר את חובבי הפריצות למיניהם שנמצאים אי שם במרחבי המרשתת ולתפוס את תשומת ליבם זה אינו רעיון טוב בשום מצב.