האופנוע המדהים של הונדה יגיע אליכם לבד וגם ישמור על יציבות בכל מצב • HWzone
טכנולוגיה

האופנוע המדהים של הונדה יגיע אליכם לבד וגם ישמור על יציבות בכל מצב

טכנולוגיה מרשימה של היצרנית היפנית הופכת את ה-Riding Assist Motorcycle לכלי הדו גלגלי המושלם לרוכבים חדשים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


זה בהחלט לא מהווה את החלק המרכזי המוגדר עבורה, אבל תערוכת CES 2017 בכל זאת כללה לא מעט הפתעות מעניינות מתחום הרכב, כאשר אחת שהותירה עלינו רושם חיובי במיוחד היא זו של חברת הונדה, אשר קיבלה את השם המשמעמם משהו Riding Assist Technology אך טומנת בחובה פוטנציאל מרשים לאופנועים חכמים אשר יתאימו לקהל רחב יותר של צרכנים.

הטכנולוגיה המדוברת של החברה נולדה במסגרת הפיתוחים עליהם עבדה במשך שנים עבור קו הרובוטיקה המתקדם שלה עם מותג ה-ASIMO, ולאחר מכן ראתה שימוש בגם במכשיר ה-UniCub המוזר שהתיימר להחליף את הסגוויי במעין חד-גלגל רובוטי משוגע להתניידות עצמית. כעת בחברה מקווים להפוך אותה מפנטזיה מעבדתית למציאות מסחרית, באמצעות קו האופנועים הנרחב שלה.

כפי שניתן לראות בסרטון הרשמי של הונדה, טכנולוגיית ה-Riding Assist מאפשרת לכלי הדו גלגלי לשמור על שיווי משקל בכל מצב, גם בעמידה וגם בנסיעה איטית מאוד (שני המצבים העיקריים בהם יש סכנה לאיבוד משקל ונפילה לא נעימה יחד עם חתיכת המתכת השוקלת כמה עשרות או מאות קילוגרמים) – לא באמצעות חיישנים ג'ירוסקופיים שדורשים גם מהנהג לשמור על שיווי משקל יחסי, אלא על ידי התאמות מהירות ואוטומטיות של גלגל ההיגוי הקדמי, כך שהוא מפצה על התנועה של הרוכב שנמצא על הכלי ועל כל השפעה סביבתית אפשרית.

הברקת השנה בתחום הדו גלגלי?
הברקת השנה בתחום הדו גלגלי?

אופנוע שמצוייד בטכנולוגיה המעניינת הזו יכול לשמור על שיווי משקל אוטומטי גם ללא רוכב עליו, באופן טבעי, וזה גם מה שמאפשר להונדה לשלב בו את היכולת לנסוע אחרי הבעלים במידת הצורך, או לנסוע אל המוסך וחזרה ממני אל בן האדם. עדיין לא נהיגה אוטונומית, אבל בהחלט צעד נוסף בדרך לשם – ויחד עם הבטיחות המשופרת בכך שהאופנוע עצמו ידע לוודא שהנהג אינו נופל גם כשהוא מתקדם במהירות אפסית בפקק, מדובר בטכנולוגיה שתוכל להפוך ללהיט בקרב חובבי הכלים הדו-גלגליים, לטעמנו.

טכנולוגיות אוטונומיות למחצה, טכנולוגיות למניעת החלה וגם שיפורי בטיחות כדוגמה הז'קט שהוא גם כרית אוויר מתנפחת יוכלו יחד להפוך את האופנועים לכלי נגיש יותר לקהל הרחב
טכנולוגיות אוטונומיות למחצה, טכנולוגיות למניעת החלה וגם שיפורי בטיחות כדוגמה הז'קט שהוא גם כרית אוויר מתנפחת יוכלו יחד להפוך את האופנועים לכלי נגיש יותר לקהל הרחב

הונדה כבר הוכיחה למעשה שאת הטכנולוגיה מאחורי ה-Riding Assist ניתן לשלב פחות או יותר בכל כלי אשר בעל פחות משלושה גלגלים אשר דור יכולות לייצוב עצמי, ובחברה מצהירים כי שילובה בכלים קיימים הוא אפשרי ומתבקש – כך שאנחנו בהחלט לא נתנגד לקום יום אחד ולגלות אופנועים, קטנועים, אופניים חשמליים וכדומה שכבר לא זקוקים למאמץ מצד הנוהג על מנת להישאר במצב המאונך שלהם. מסכימים איתנו?


תגיות
Back to top button
Close
Close