דל ב-IFA: טאבלט-נייד מהפכני • HWzone
טאבלטיםטכנולוגיה

דל ב-IFA: טאבלט-נייד מהפכני

דל חושפת בתערוכת IFA שלושה מכשירי 8 חדשים, מהם אחד המשלב את יתרנות הטאבלט והמחשב הנייד

המוצר המעניין ביותר אותו הציגה ב-IFA השנה, הוא ה-XPS Duo 12. מדובר בטאבלט בעל מסך בגודל 12.5 אינצ' (שלמרות גודלו הצנוע – מסוגל להציץ רזולוציית Full HD), שבניגוד לגישה הסטנדרטית, לפיה ישנו הטאבלט, וישנה בנפרד אליו מקלדת אותה ניתן לחבר אליו – טבלט זה מחובר באופן קבוע אל המקלדת שלו, כך שניתן או לעבוד איתו בתצורה הזהה לזו של , או לקפלו כך שיישב על המקלדת, בדומה לטאבלט מן המניין. בהחלט מרשים.

עבור אלו מכם הדואגים שמא יהיה הטאבלט ההיברידי כבד מדי, דואגים בדל לציין כי המכשיר עשוי משילוב של אלומיניום ופסי פחמן (Carbon Fibre), בעוד המסך מחופה בגורילה גלאס, מה שמבטיח שלפחות המכשיר עצמו יהיה קל וגם עמיד. אנחנו מקווים שתהיה לו סוללה בעלת אורך חיים ארוך למרות הקלות. ככל הנראה יבוסס הטאבלט ההיברידי על מעבד ה-Core i מבית , ויריץ 8. זה כל מה שבחרו לחשוף אודותיו בדל, לפחות בינתיים, ואנחנו נמשיך לעקוב אחריו בעניין .

זה טאבלט? זה נייד? לא! זה שניהם.

טאבלט פלוס מקלדת קלאסי הוא הדבר הבא שהציגה דל. קוראים לזה XPS 10 (בדל כנראה הבינו שלקוחות החברה מבינים שהיא מכנה XPS את הסדרה היקרה שלה, ומרחיבה את המותג בדיוק כמו שסמסונג מרחיבה את מותג הגאלאקסי שלה גם למכשירים שאינם נכללים תחת ההגדרה סמארטפונים), והוא יריץ את גרסת RT של חלונות שמונה (הגרסה למכשירים חסכוניים במיוחד של מערכת ההפעלה). הוא יבוסס על מעבד , והסוללה הנוספת המובנית במקלדת מבטיחה כי שתי הסוללות ביחד יספיקו ל-20 שעות – בטעינה אחת.

מיני מבוסס ARM מקור: slashgear.com

בנוסף אליהם, הכריזו בדל על ה-XPS One 27. כפי שהשם מרמז, מדובר במחשב שלם באריזה אחת עם מסך, בגודל מפלצתי של 27 אינצ'. המחשב כבר זמין לרכישה מזה זמן מה באתר של דל ארצות הברית, אבל בתערוכה הם הראו אותו בשילוב עם 8 ויכולת לשלוט בו באמצעות מגע.

כל החדשנות שראינו כאן בהחלט מרשימה, רק חבל שלא חשפו בדל את התמחור שיהיה להם עם ההשקה בסוף אוקטובר, במקביל להשקתה של 8. כך או כך, היה מעניין בדוכן של דל, ואנחנו מקווים שכל יהיה גם בשנה הבאה.

תגיות

תגובה אחת

  1. ה-מ-ש-ק-ל !!!
    במחשב נייד וטאבלט המשקל הוא הפרמטר הכי מעניין, כי זאת הפואנטה שלו – ניידות.
    אם טאבלט או מחשב נייד שוקל 1 ק"ג ומעלה, אני לא אקח אותו כשאני יוצא מהבית, ולא אשלוף אותו באמצע הליכה כדי להציץ במפה, ועוד…

    אנא התאמץ קצת וכתוב לנו גם את המשקל של המכשירים האלה

    אני יודע – זה לא כזה פשוט – היצרנים מעדיפים להחביא את הנתון הזה. אז מה :)

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close