דיווח: משקפי המציאות המדומה החדשים של Oculus יהיו אלחוטיים וזולים • HWzone
גיימינגטכנולוגיהכתבות נבחרות

דיווח: משקפי המציאות המדומה החדשים של Oculus יהיו אלחוטיים וזולים

השחקניות בשוק המציאות המדומה ממשיכות לחפש שיטות חדשות ומפתיעות להפוך את הנישה שלהם למשהו שמתאים ומעניין לכולם

Oculus הוזילה את מחיר משקפי ה-Rift הפופולריים שלה בצורה קיצונית בשבוע האחרון, לרמה של 400 דולר (כולל בקרי משחק שנמכרו בעבר בעלות של 200 דולר נוספים), והכריזה כי גם לאחר תום המבצע הזה המחיר יעלה רק לרמה נמוכה יותר מבעבר של 500 דולר "בלבד" – אך נראה כי זה לא מספיק על מנת לכבוש את העולם, ועל כן אנחנו מקבלים דיווח על כך שבחברה אשר נמצאת בבעלות מכינים משקפי שיעלו לכם 200 דולר בלבד, ללא שום צורך בחומרה חיצונית נוספת.

בדומה לקונספט ה-ExynosVR III מבית שנחשף לפני כמה ימים, גם המשקפיים העתידיים של Oculus יכללו חומרה מובנית דומה לזו של מכשירים חכמים מתקדמים, יחד עם אמצעי תצוגה מתקדם וסוללה שיאפשרו פעולה עצמאית לחלוטין, ללא צורך בחיבור כבל כלשהו אל מחבר חיצוני או בהכנסת הסמארטפון האישי שלכם אל תוך המוצר. תצורה זו אמורה לאפשר מיצוי של הפוטנציאל החומרתי והתאמה מיטבית שלו למציאות המדומה, לקבלת חווייה וביצועים שיהיו איכותיים יותר מאלו של משקפי המציאות המדומה הניידים כדוגמת ה-Gear VR וה-Daydream של , אך גם זולים, נגישים ונוחים יותר מאלו של משקפי המציאות המדומה השולחניים הביתיים כמו ה-Rift ומתחריו.

המטרה הבאה של צוקרברג ואנשיו: למצוא את נקודת האיזון המושלמת בין החוויה הביתית היוקרתית לזו הניידת והפשוטה עד מאוד

לפי הדיווח של האתר bloomberg, המוצר החדש הוא פרי עבודתו של המנהל הראשי החדש ב-, הוגו בארה, שהגיע אליה אחרי כמה שנים בתור ראש חטיבת ההתרחבות הבינלאומית בחברת שיאומי (Xiaomi) – זאת משום שב- מתכננים לייצר את את המשקפיים החדשים בשיתוף פעולה עם השחקנית הסינית המתמחה ביצירת מוצרים טכנולוגיים במחירים תחרותיים במיוחד. המוצר ישווק ברחבי רוב מדינות העולם תחת המיתוג של , כשמעורבותה של תישאר מאחורי הקלעים, אך במקביל ישווק בסין ובמספר שווקים נוספים במזרח הרחוק תחת המיתוג של עצמה, בתקווה 'לרקוד על שתי החתונות' בהצלחה.

האחראי החדש של חטיבת המציאות המדומה בפייסבוק הוא זה שהפך את הקונספט החדש למציאות, לכאורה

משקפי אלו לא יכלול יכולת לזהות את מיקומו של השחקן במרחב, אלא רק את תנועות ראשו – ותנועות ידיו, באמצעות בקרי משחק ייעודיים. דור עתידי של אותו מוצר עשוי לכלול גם תמיכה בחישה מתקדמת יותר, שתוכל לזהות את כלל תנועות הגוף ללא צורך בחיישנים חיצוניים למערכת (מה שמהווה כבר היום את אחת ממטרות העתיד המרכזיות עבור תחום ה-VR כולו).

ראוי לציין כי הדגם החדש המדובר יגיע רק במהלך שנת 2018, עם חומרה שלכאורה תהיה עוצמתית יותר מזו של הסמארטפונים השונים שזמינים בשוק כיום (מה שיהיה מרשים בהחלט, בהתחשב בתג המחיר העממי) – והוא לא יחליף את אב הטיפוס העונה לשם Santa Cruz שהוצג בידי החברה בעבר, בתור יורש ל- שיהנה מיכולת פעולה אלחוטית לגמרי אף הוא, אם כי בהתבסס על חומרת מתקדמת ועוצמתית אפילו יותר, וככל הנראה גם בהתבסס על חיישני מיקום חיצוניים שימשיכו להגביל את השימוש בו לחדרים וחללים סגורים שעברו "כיול". המשקפיים שיופקו יחד עם יהיו גמישים יותר, ויאפשרו פעולה בכל מקום וללא צורך בהכנות מוקדמות כלשהן.

הדגם העתידי יצטרף במהלך השנה הבאה אל גירסה ניידת של ה-Rift הביתיים, ויחד עם יתנו דחיפה חזרה לצורך להתנתק מהחוטים שמאפיינים את המציאות המדומה כרגע

האם מחיר של 200 דולר ישכנע אתכם לאמץ את טכנולוגיות המציאות המדומה אל ביתכם, או שעשיתם זאת כבר עכשיו למרות העלויות הגבוהות? בואו לשתף בתגובות.

תגיות

5 תגובות

  1. כמו שציינתי בעבר, צריך סטנדרט ל-VR. החברה שתפתח אותו, תזכה.
    כל עוד מפתחי משחקים צריכים לבחור על איזה סוג מוצר המשחק שלהם יפעל, התחום לא יתקדם.

  2. מחיר כזה זול ושימוש מייידי בלי התקנות והעברת חוטים, עם עקיבה inside out, שווים את הירידה שתהיה בגרפיקה. להמונים זה מוצר מנצח.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close