ג'ייקובס מנסה ללמד מחשבים להבין את העולם סביבנו • HWzone
טכנולוגיה

ג'ייקובס מנסה ללמד מחשבים להבין את העולם סביבנו

פרופסור נתן ג'ייקובס בודק האם מחשבים יצליחו להסיק מסקנות לגבי העולם שסביבנו על ידי ניתוח תבניות תנועה

נתן ג'ייקובס, מרצה בכיר במחלקת מדעי המחשב של אוניברסיטת קנטאקי חוקר דרכים בהן מחשבים יוכלו לתרגם ולהבין את סביבתם החיצונית על ידי ניתוח וסרטונים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


התוכנה שפרופסור ג'ייקובס בונה יודעת לקחת סדרות גדולות של שצולמו על ידי מצלמות רשת, כמו גם מאתרי חברתיות, ולהעביר אותן ניתוח מורכב באמצעות אלגוריתמים המזהים תבניות בחומר המצולם. התוכנה יודעת להסיק מסקנות לגבי העולם שתמונות אלה מייצגות.

"אלו יכולות להיות תבניות שאנו עושים בהן שימוש כדי להבין את התבניות בעצמנו, או תבניות שבהן אנו משתמשים כדי להבין דברים לגבי המצלמה או המיקום שבו אנו נמצאים", מספר ג'ייקובס. "אנו מתכוונים לצלם סרטונים של אזורים פתוחים ובאמצעותם לנסות ולהבין כיצד אנשים מנווטים, וכיצד הבחירה שלהם בדרך הרצויה לניווט מתחלפת בהתאם לתנאים המשתנים גם הם".

פרופסור נתן ג'ייקובס

דוגמא רלוונטית, היא כיצד עננים החולפים באמצע סצינה מצולמת עשויים לעזור למחשב לנתח את הגיאומטריה התלת מימדית של האיזור, לאיזה כיוון המצלמה מכוונת, או מהו סוג העננים בהם מדובר. סוג אחר של ניתוח תבניות עשוי לשמש לזיהוי או חיזוי של תנועה אנושית, כמו תנועת כלי רכב ברחובות עיר או הולכי רגל בקמפוס של אוניברסיטה. המידע הזה עשוי לסייע כדי לאפיין מהן תבניות תנועה אנושיות נורמליות וניתן לשימוש במגוון גדול של לפתרון בעיות.

איך כל זה מתחבר לאנדרואידים? 

אחת הבעיות הקשות ביותר בתחום הרובוטיקה מתייחסת לתנועה במרחב, זיהוי תבניות ותגובה מהירה. בשביל שרובוט יוכל לתפקד באופן בטוח והגיוני בסביבה אנושית, צריך לפתור את הבעיות הללו וללמד אותו כיצד לזהות תנועות של בני אדם ולתפקד בסביבתם בצורה שלא תסכן אותם. זוהי אחת הדרישות הבסיסיות בדרך לאינטליגנציה מלאכותית שגם תוכל לשרת ללא חשש בני אדם.

האם נגיע לארץ המובטחת של אנדרואידים בשרות האדם עוד בימי חיינו? ספרו לנו מה אתם חושבים בתגובות!


תגיות

4 תגובות

  1. פרופסור זוטר? תתביישו הייתם מתים להיות
    זוטרים כמוהו

  2. לאורח – 1
    תיקנתי ל"מרצה בכיר" – הבעיה היא שפשוט אין מונח מקביל בדיוק ל-assistant professor בעיקר מפני ש"עוזר הוראה" נשמע הרבה יותר גרוע :)

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close