בלי הפתעות: מצעד הפיראטים לשנת 2016 • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

בלי הפתעות: מצעד הפיראטים לשנת 2016

כמיטב המסורת, גם השנה מגלה לנו האתר Torrentfreak מה הן הסדרות ומה הם הסרטים המועדפים על אלו שלא מעוניינים לשלם באופן חוקי על תכני הבידור שלהם

גם אחרי סגירתם של כמה אתרים ציבוריים בולטים וותיקים בתחום שהתרחשו במהלך השנה, ברור שהפיראטיות המקוונת עדיין כאן – ומשפיעה בצורה בלתי מבוטלת על כלל יוצרי התכנים, גם במסך הגדול וגם במסך הקטן.

אז מה היו התכנים הטלוויזיוניים המועדפים על פורעי החוק בשנת 2016? דיווח שבדק את אתרי הטורנט הציבוריים הפתוחים לכל שמספקים קישורים אלה מגלה הרבה מאוד 'פייבוריטים' שנמצאים איתנו כבר שנים, לצד כמה כוכבים חדשים.

במקום הראשון, כמו בארבעת השנים הקודמות, ניצבת 'משחקי הכס' האהודה והבלתי צפויה של HBO, אשר תגיעה לסיומה (לצערנו הרב) בעוד שתי עונות. במקום השני ניצבת גם השנה 'המתים המהלכים' של AMC, אשר מהווה גם היא מראה מוכר בטבלאות אלו בכל השנים האחרונות.

ההפתעה המרכזית מגיעה אלינו במקום השלישי, שם ניתן למצוא את Westworld החדשה והמסתורית, גם היא של HBO, שגם שברה שיאים בתור העונה הראשונה הפופולרית והמוצלחת ביותר של הרשת מאז ומעולם.

Westworld הפכה ללהיט הטרי הגדול של השנה - גם אצל אלה שמשלמים וגם אצל אלה שלא
Westworld הפכה ללהיט הטרי הגדול של השנה – גם אצל אלה שמשלמים וגם אצל אלה שלא

במקומות הרביעי והחמישי עומדים צמד גיבורי על של DC Comics, שהחליפו ביניהם מקומות השנה – The Flash ו-Arrow, שתיהן של רשת The CW. במקום השישי נמצאת 'המפץ הגדול' שסבלה נפילה משמעותית בהתעניינות הפיראטית מהמקום השלישי בשנת 2015, במקום השביעי נמצאת 'ויקינגים' ששמרה על מיקומה, במקום השמיני יש לנו סדרת חדשה נוספת, 'לוציפר' של רשת פוקס, במקום התשיעי נמצאת Suits הוותיקה, ובמקום העשירי האחרון והחביב נכנסה אלינו The Grand Tour של , ש"זכתה" למקום נמוך משמעותית בהשוואה לדיווחים מוקדמים יותר ממקורות אחרים שהצהירו כי היקפי ההורדה הבלתי חוקיים שלה עלו גם על אלו של 'משחקי הכס'.

באופן די אירוני, שתי הסדרות המובילות ברשימת הפיראטיות מגלמות במידה מסויימת את המיקרו-קוסמוס של העולם הזה באופן כללי – כאשר בזמן שמפיקיה של משחקי הכס התבטאו בעבר בצורה מרוככת אודות ההורדות הבלתי חוקיות והצהירו כי מבחינתם מדובר בכלי שסייע ליצור חלק מהבאזז והעניין שהפך את הסדרה ללהיט הפופולרי שהיא כיום, האחראים על המתים המהלכים התבטאו בחריפות נחרצת וגדולה כנגד המגמה וטענו כי מדובר בפשע אשר מחרב את עולם הבידור: דעות שמדגימות בצורה די טובה את הטענות בעד ונגד תוכן מוגן שנשמעות בכל וויכוח ודיון בנושא.

ומה קורה בהוליווד, אתם שואלים? לפי הדיווח המקביל של האתר Torrentfreak, הסרט שזכה להכי הרבה צפיות בלתי חוקיות בשנה החולפת היה הלהיט מבית אולפני פוקס דדפול, כשאחריו ברשימה גיבורי נוספים בבאטמן נגד סופרמן וקפטן אמריקה: מלחמת האזרחים, מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר, אקס-מן: אפוקליפסה, וורקראפט, היום השלישי: התעוררות, יחידת המתאבדים, למצוא את דורי ולקינוח 'האיש שנולד מחדש' (אשר כזכור הודלף באיכות טובה עוד לפני שיצא אל האקרנים, ובכל זאת הפך ללהיט מסחרי נאה למדי).

Warcraft איכזב בקופות הקולנוע, אבל דווקא הפך ללהיט אצל אלה שלא משלמים
Warcraft איכזב בקופות הקולנוע, אבל דווקא הפך ללהיט אצל אלה שלא משלמים

במקרה של כותרי המסך הגדול, ניתן למצוא ברשימה לכל הפחות שני אשר איכזבו בקופות (וורקראפט והיום השלישי), לצד כמה נוספים שהוגדרו כהצלחה קופתית ברמה זו או אחרת – מה שלא ממש מאפשר לטעון כי התעניינות גדולה בקרב הפיראטים מפורשת בהכרח גם להצלחה חוקית גדולה במקביל, מבחינתנו, כך שניתן לסכם כי גם בשנת 2017 נראה את עולם ההורדות וההזרמות הישירות מתהלך בתוך תחום אפור מאוד של מוסריות וחוקיות, עם הרבה דעות וחיכוכים בין אלה שמתנגדים לתופעה במלוא העוצמה לבין אלו שמהווים חלק ממנה.

תגיות
Back to top button
Close
Close