חוגגים יום הולדת לרכב המאדים Curiosity עם משחק חינמי וממכר

סוכנות החלל מצאה דרך מוצלחת מאוד לחגוג יום הולדת לכלי החלל המוצלח והפופולרי ביותר שלה

אחד מההישגים הטכנולוגיים הגדולים ביותר של האנושות הוא ללא ספק Curiosity, סייר המאדים הרובוטי אשר ממשיך לנסוע, לחקור, לצלם ולנתח את פני כוכב מאדים מדי יום – ולהחזיר את המידע הזה אלינו לכדור הארץ, במרחק של כ-225 מיליון קילומטרים משם.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ימים אלה הם מיוחדים מאוד עבור הכלי הקטן שהצליח להתעלות על כל הציפיות והתקוות שתלו בו – משום שהוא חוגג יום הולדת רביעי מאז נחת על פני הכוכב האדום, ב-6 באוגוסט 2012. כך זה נראה אז במרכז השליטה של בתוך המעבדה להנעה סילונית שבקליפורניה:

Curiosity ממשיך (וימשיך לפחות עד שיגיע יורשו, אנחנו מקווים) לשבור שיאים ולעשות היסטוריה, ובסוכנות החלל האמריקאית החליטו לתת לו כבוד מיוחד על כך לרגל התאריך המשמעותי – עם משחק קטן וחביב שיצרו בהשראתו, כתחליף לפוסט או תמונת אינפוגרפיקה 'יבשה' שהיינו מצפים לקבל בימים כתיקונם.

יום הולדת שמח למכונה המדהימה
יום הולדת שמח למכונה המדהימה

המשחק המדובר נקרא פשוט Mars Rover, והוא זמין בצורה חינמית הן עבור מכשירי iOS ואנדרואיד והן עבור המחשבים האישיים בתוך הדפדפן שלכם – אם כי הגירסה האחרונה היא ללא ספק המועדפת, היות וגירסאות המובייל מגיעות במסגרת שירות משחקים של חברת Gamee אשר דורש הרשמה.

אל הקישור המוביל למשחק מתווספים גם הסברים פשוטים וסרטוני המחשה נאים
אל הקישור המוביל למשחק מתווספים גם הסברים פשוטים וסרטוני המחשה נאים

מדובר בקונספט שדומה למשחק הקלאסי Elasto-Mania שבו השליטה היא באמצעות ארבעת לחצי הכיוונים ומדמה פיזיקה ממשית – ואתם נדרשים להוביל את המאדים קדימה, תוך כדי סריקה של מקורות מים תת קרקעיים, מבלי להרוס את הרכב על ידי פגיעה חזקה מדי בקרקע המאתגרת ובמהירות מינימלית מוגדרת, כאשר התוצאה הסופית היא משחק פשוט אך מאתגר שבהחלט עשוי "לגנוב" לכם כמה שעות מהחיים בנסיון לשבור את השיאים שלכם או של חבריכם.

לא מדובר ביצירת אומנות חסרת תקדים, אך בהחלט מדובר בדרך קצת יותר חביבה ומקורית לציין תאריך חשוב – באופן שיסייע לכמה שיותר אנשים ברחבי העולם להיחשף אליו. שאפו!

מי יודע, אולי המשחק הזה יסייע ל-Curiosity להגיש קצת פחות בודד
מי יודע, אולי המשחק הזה יסייע ל-Curiosity להגיש קצת פחות בודד