אתם מאמינים? עצם בלתי מזוהה נוסף נצפה בשידור החי של תחנת החלל

עצם בלתי מזוהה מרחף מעל כדור הארץ במהלך השידור החי במצלמות ה-HD של ה-ISS בפעם השלישית – וגם הפעם נקטע השידור לאחר מספר שניות ובאופן בלתי מוסבר

תחנת החלל הבינלאומית מספקת שידורים חיים של כדור הארץ באמצעות מצלמות HD המותקנות עליה. מספר ציידי עב"מים עוקבים אחר שידורים אלו במטרה למצוא עדויות לקיומם של חייזרים. לפני כשבוע העלה אחד העוקבים סרטון לערוץ ה- שלו ובו נראה עצם בלתי מזוהה מטושטש מרחף מעל כדור הארץ. מעלה הסרטון, שכינויו Streetcap1, דיווח כי היה לו מספר שניות מצומצם להקליט את הופעת העב"מ שלאחריהן, לדבריו, נקטע השידור על ידי נאס"א.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


זו אינה הפעם הראשונה בה מתרחש אירוע של הופעת עצם בלתי מזוהה, שמיד לאחריה נקטע השידור. כבר בינואר 2015 העלה אותו משתמש סרטון ראשון, בו נראה עצם בלתי מזוהה מעל כדור הארץ – וגם אז נקטע מיד השידור.

סרטון נוסף בו נראה עב"מ מתחנת החלל ושמיד לאחריו נקטע השידור פורסם על ידי Streetcap1 ביולי השנה.

רצף סרטונים אלו עורר בקרב המאמינים בחייזרים חיזוק לטענותיהם הישנות באשר להסתרה, לכאורה, שמבצעת נאס"א כדי למנוע מהציבור מידע על הופעתם של יצורים מן החלל בכדור הארץ.

אך לפני שקופצים למסקנות לגבי חייזרים, הסתרה וקונספירציה – האם ייתכן הסבר הגיוני יותר לתופעה? העצמים המוצגים בכל הסרטונים נראים מטושטשים מאד. אולי הם אכן שייכים ליצורים בעלי בינה על-אנושית שהגיעו לכדור הארץ במהירויות הגבוהות ממהירות האור. יחד עם זאת, אולי הגיוני יותר שמדובר במטאור, בלווין, בפסולת חלל משיגורים קודמים או בהשתקפות אור על העדשה הנגרמת מהשמש (Lens Flare). ישנם הסברים רבים וסבירים הרבה יותר שניתן לשקול לפני שמגיעים למסקנות מרחיקות לכת.

השיקופית שלאחר הקטיעה בשידור
השיקופית שלאחר הקטיעה בשידור

ומה באשר לקטיעה המפתיעה בשידור שביצעה לכאורה נאס"א כדי להסתיר מידע מהציבור? איך ניתן להסביר את צירוף המקרים התמוה הזה לאורך שלוש פעמים? אם כן, מסתבר שקטיעות בשידור מתחנת החלל אינן נדירות כל כך. באתר Snopes מצוין כי תחנת החלל חולפת באופן קבוע מחוץ לטווח הקליטה של לווייני התקשורת. השידור מצולם על ידי ארבע מצלמות המותקנות על תחנת החלל והנחשפות לקרינה חזקה מן החלל. קטיעות בשידור עשויות להתרחש גם בעת החלפת שידור בין מצלמות ועל כך מדווח בשיקופית בעת ההפסקה בשידורים.

הצילומים שנחשפו מתחנת החלל הם בהחלט מעניינים, אך ככל הנראה – גם הפעם נצטרך להמשיך ולחכות לעדויות משכנעות קצת יותר באשר לביקורים של יצורים אינטליגנטיים מכוכבים אחרים.