אפל: הראשונה שתגיע לטריליון דולר? • HWzone
טכנולוגיה

אפל: הראשונה שתגיע לטריליון דולר?

חברת הענק של טים קוק נהנית מביקוש גדול למניותיה גם ברמות מחיר מרקיעות השחקים – ועומדת לעשות היסטוריה עם שווי שוק דמיוני

פעם אחר פעם נשמעות טענות על כך שההצלחה המסחרית הייחודית של , שמבוססת על מספר מצומצם יחסית של מוצרים יוקרתיים ומגה-פופולריים, לא תוכל לשרוד לאורך זמן ותדעך בסופו של דבר – אך המציאות מוכיחה את ההיפך, כשהחברה מצליחה איכשהו להכות את כל התחזיות בכל רבעון מחדש.

עכשיו, לאחר דו"ח מזהיר נוסף ובו רווח נקי של 13.8 מיליארד דולר בהתבסס על הכנסות של 61 מיליארד דולר, החלטה של המשקיע המפורסם מכולם וורן באפט (וקרן בארקשייר-האת׳אוויי שלו) להגדיל את היקף ההחזקה שלו ובחברה ואף הכרזה על תוכנית גרנדיוזית לרכישה עצמית של מניות בסכום של 100 מיליארד דולר – נראה כי העוצמה והבטחון של נמצאים בנקודת שיא חדשה, עם שווי גבוה יותר מאי פעם וקירבה גדולה אל רף בדיוני.

שווי שוק של חברות הוא תנודתי מאוד בבסיסו, אך הצסעת האמון מצד אחד המשקיעים הגדולים מכולם מקרבת את אל שיא השיאים יותר מאי-פעם

שווי השוק העכשווי של הוא בערך 936 מיליארד דולר, ובתוך כמה חודשים או אפילו שבועות יתכן מאוד שהיא תהפוך לחברה הפומבית הראשונה שהשווי שלה הוא טריליון דולר: סכום שגבוה יותר מהתוצר הלאומי הגולמי השנתי של רוב המדינות בכדור הארץ. מטורף!

הגרף מתוך האתר Fortune מסייע להמחיש – שווי שוק דומה לתוצר הלאומי השנתי של מדינות בינוניות

במהלך השנה האחרונה קיבלנו מספר נסיונות של אנליסטים שונים לנבא מי תהיה החברה הראשונה שתגיע להישג הזה, אך כעת כשכל אחת אחרת נמצאת במרחק של מעל 100 מיליארד דולר מהשווי העדכני של , נדמה כי צריך להתרחש משהו מיוחד מאוד בכדי למנוע ממנה לקטוף את ההישג – ובכך לזכות כנראה בהרבה כותרות מתוקשרות, אשר בתורן יגדילו עוד יותר את הביקוש בשוק וידרבנו את יצירתו של פער מרשים אפילו יותר בינה לבין Alphabet, אמאזון, ואחרות.

תגיות

5 תגובות

 1. לא להתבלבל, זהו רק שווי שוק רגעי בשוק המניות.
  כרגע כל השוק הוא בועתי במידת מה.
  יש איפה להסתכל על הרווחים של החברה השנה,
  להכפיל במכפיל שוק סביר, וזה השווי הראלי של החברה,
  שהוא נמוך יותר מהשווי הרגעי בנקודת הזמן הזו.

  אגב אין קשר "לאוהבי המותג", אלו אינם המשקיעים – אלא הצרכנים
  והשפעת על המניה אינה רלוונטית.

  בקצור לא להתרגש.
  גם נוידיאה נסחרת בשווי הזוי של פי כמה ממה שהיא שווה על הנייר.
  בטווח הארוך זה מתיישר.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close