איכות של DSLR באייפון הבא? אפל רוכשת את לינקס הישראלית בעבור 20 מיליון דולר

הסטארט-אפ מקיסריה שהבטיח בשנה שעברה לחולל מהפכה בתחום המצלמות הזעירות ומפתח מצלמות תלת-מימד מבוססות מערכי חיישנים הוא הרכישה הטרייה של הענקית מקופרטינו בארץ הקודש

אפל רוכשת חברה ישראלית שלישית בארבע שנים, ומגדילה את מניין העובדים שלה בארץ ליותר משבע מאות. על פי דיווח מהוול סטריט ג'ורנל, שאושר על ידי אפל בדרכה הלאקונית, לינקס, הממוקמת בקיסריה, היא הרכישה החדשה; הערכות מדברות על סכום רכישה של בסביבות ה-20 מיליון דולר.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מה עושה לינקס? על פי פרסומים מהעבר, החברה מפתחת מצלמות זעירות המתבססות על מערך מרובה חיישנים, שמסוגלות לחבר מספר צילומים נפרדים לתמונה אחת קוהרנטית באיכות גבוהה. יתרון מערך של חיישנים קטנים על חיישן אחד גדול בא לידי ביטוי בגודל קטן יותר, רגישות גבוהה יותר לאור ורמת רעש נמוכה יותר. מעבר למזעור החומרה ושיפור איכויות הצילום, ריבוי הצילומים מזויות מעט שונות מאפשר למצות ממערך החיישנים מידע תלת-מימדי, בעזרתו ניתן בין השאר לשחק בצורה משוכללת עם מיקוד התמונה, למדוד מרחקים וגדלים, ליצור מודלים תלת-ממדיים של סביבות, אובייקטים ופרצופים, ולהציג מציאות מרובדת.

Linx
השוואה, שפורסמה על ידי לינקס, בין ביצועי מצלמת 13 מגה-פיקסל של למצלמת 8 מגה-פיקסל של החברה הישראלית, בתנאי אור חלש

לינקס יעדה לפני הרכישה את מערכי החיישנים שלה למכשירים ניידים, ספציפית סמארטפונים וטבלטים, והציגה אותם כטכנולוגיה שתשבור את הקפאון בשוק המצלמות הזעירות ותביא לקיצו את המרדף הסתמי אחר מספרי מגה-פיקסל גבוהים יותר לטובת צילום באיכותן של מצלמות רפלקס דיגיטליות גדולות בהרבה.

תחום עיסוקה של לינקס מתחבר לרכישתה הקודמת של אפל בארץ, חברת פריים-סנס, שבין פיתוחיה הבולטים הייתה הטכנולוגיה שנמצאה בלב הדור הראשון של מצלמת התלת-מימד של מיקרוסופט, הקינקט. צפוי שכל חיישני התלת האלה ימצאו את דרכם לשכלולים במצלמות הדורות הבאים של האייפון, אבל אל תחפשו לזה רמזים בהודעות לעיתונות של , שנותרת חורשת סוד בנידון. עם זאת, שמועות מדברות כבר מסוף השנה שעברה על עדכון חומרה המתוכנן ל-2015 ויהווה קפיצת מדרגה מבחינת טכנולוגיית המצלמה של האייפון, ויתבסס על מערך של שתי עדשות. לינקס פיתחו במעבדה שלהם שני דגמים נוספים, המבוססים על שלוש ועל ארבע עדשות.

Linx Apple Tim Cook
מנכ"ל טים קוק בביקור במשרדי לינקס בקיסריה