אטרקציה חדשה: להרגיש את החלל החיצון באמצעות טיסה בבלון

2 תגובות

קרן סינית משקיעה הון עתק במיזם חדש: בלון מזג אוויר שיטיס נוסעים לגובה עשרות קילומטרים וידמה שהייה בחלל

השם KuangChi, זה של הקרן הסינית הצעירה, אולי יצלצל מוכר לחלק מקוראינו. הסיבה היא שהחברה הקימה את האינקובטור שלה בתל אביב, ואף השקיעה כבר במספר לא מבוטל של סטארטאפים ישראליים, ביניהם במפתחת הפתרונות לבתים חכמים Eyesight. כעת, על פי הדיווחים, היא מתכוונת להשקיע כ-1.5 מיליארד דולר בפיתוחים עתידניים שונים. אחד מהם הוא פארק שעשועים עתידני המוקדש לחלל, ״Future Valley״, שיוקם בהנגג׳ואו שבמזרח סין ויאפשר לכלל האוכלוסייה להתנסות בחוויית השהייה בחלל באמצעות סימולציות.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


שלב ההמראה (מתוך: אתר החברה)
שלב ההמראה (מתוך אנימציית שלבי המסלול באתר החברה)

המרכז יכלול מגוון הפעלות, כמו ״חדר עתידני״ מלא ברהיטים חכמים, אך המעניינת מכולם היא סימולציית השהייה בחלל החיצון. בלון מזג האוויר אליו מחוברת הקפסולה של KuangChi, שנקראת ״Traveller״, מגיע לגובה של 21 קילומטר מעל פני הקרקע – די רחוק מהחלל, אם נהיה ריאליים, אבל אולי מספיק קרוב בשביל לספק חוויה דומה. החברה מבטיחה שהנוסעים יהנו ממיזוג אוויר וירגישו בתוכה ממש כמו בלימוזינה.

סיבוב על ה-Traveller אמור להימשך בין שעתיים לשלוש שעות. האתגר הגדול שעומד בפני המהנדסים הוא כמובן השמירה על בטיחות הנוסעים בזמן הזה. הבניה, בכל אופן, אמורה להסתיים השנה, כך שבשנה הבאה תצאנה טיסות מבחן ראשונות והפארק צפוי להיפתח בסוף 2017.

מתוך אתר החברה
הדמיית הקפסולה שבתוכה ישהו הנוסעים (מתוך: אתר החברה)