אבי גיבורי העל של Marvel הלך לעולמו (עודכן)

עדכון: ברשת מדווחים כי מסורת הופעות האורח הנודעת של סטן לי תמשיך לכל הפחות בשישה נוספים, אליהם הספיק להצטלם כבר לפני מותו: הסרט המצוייר 'ראלף שובר את האינטרנט' שיושק בשבוע הבא, הסרט המצוייר Into the Spider-Verse בכיכובו של איש העכביש, הסרט קפטן מארוול, הפרק הרביעי בסדרת סרטי הנוקמים, הסרט Spider-Man: Far From Home שיהיה ההמשך של Homecoming המוצלח וגם בסרט הקומדיה Method in the Madness – שיהיה הופעת הבכורה של השחקן ג'ייסון מיוז בתור במאי.

מה יקרה אחרי כל אלה? כנראה שנגלה במהלך השנה הבאה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הכתבה המקורית: סטן לי, שאחראי על יצירתן של כמה מהדמויות האהובות והמפורסמות ביותר ביקום של חברת מארוול, נפטר בשיבה טובה

עולם הקומיקס וגיבורי העל מתאבל היום על Stan "The Man" Lee – סטן לי, הכותב, העורך והמפיק של חוברות הקומיקס שהחל את הקריירה הפורה שלו בשנות הארבעים של המאה הקודמת, וסייע ליצור את חברת Marvel המוכרת היטב לכל חובב או סדרות כיום.

סטן, יחד עם שותפיו ג׳ק קירבי וסטיב דיטקו, יצר עבור חברת מארוול את דמויותיהם של ארבעת המופלאים, הענק הירוק, איירון מן, ת׳ור, דוקטור סטריינג׳, דרדוויל, האקס-מן וגם ספיידרמן – גיבורי-על שהציגו תכונות אנושיות הרבה יותר מכל מה שקדם להם והצליחו לכבוש קהל יעד רחב ומגוון, תוך שהם נוטעים את הבסיס ליצירתו של היקום הקולנועי המצליח ביותר בכל הזמנים לאחר הפיכתה של חברת הקומיקס לחלק מהאימפריה של אולפני .

סטן לי (במרכז) וחברים, בימים בהם מארוול עוד הייתה חברה קטנה וצנועה בצילה של המתחרה DC Comics

לי הפך לאגדה עוד בשנות השבעים, בתור האדם המזוהה יותר מכל עם מארוול ועם אינספור עולמותיה וגיבוריה – ואהדה זו אליו רק התחזקה במילניום הנוכחי עם הופעות אורח חביבות קבועות (כמעט) בכל סרטי הקולנוע והסדרות שהופקו בסיועה של החברה, כשבכל פעם הסבא החביב הפגין אנרגטיות מפתיעה ביחס לגילו המתקדם.

אחד האנשים הצבעוניים והמעניינים ביותר מאחורי חוברות הקומיקס – אין בכך שום ספק

כעת, בגיל 95 המכובד בהחלט, האגדה של סטן לי מגיעה גם היא לנקודת הסיום שלה, ולנו נותר רק להודות לו על כל מה שעשה עבור התחום במשך עשרות שנים – ולתהות האם יהיה מי שיחליף אותו במסורת הופעות הקמע בסרטי העתיד הרבים שעוד צפויים לנו בהשראת יצירותיו.

האם יש סיכוי ליישום דיגיציה של דמותו וחזותו, אשר תאפשר לו להמשיך ולהגיח לרגעים בודדים לצד הגיבורים אותם הגה גם לאחר מותו?