EURO 2012 בביקורת • HWzone
גיימינג

EURO 2012 בביקורת

 
אם חשבתם שאין רע בשילוב מצב ה-Expedition הכושל במשחק, משום שהוא מהווה בסך הכל תוספת מעניינת, חשבו שוב.
 
המצב המדובר מחליף את מצב "Captain Your Country", שליווה אתכם בתהליך ההתפתחות של השחקן שלכם, בדרך לזכיה באליפות עם הנבחרת. המצב הזה כיכב במשחקים קודמים – ובצדק. היעדרותו היא סיבה אמתית שלא לרכוש את חבילת ההרחבה החדשה.
 
מי ששיחק ב-Euro '12, ודאי גם שם לב לעוד נעדרת: האפשרות לשחק עם הנבחרת שלכם עוד ממוקדמות האליפות. זה היה מעט מייגע, אבל זו הייתה בחירה מצוינת למשחקים עם . בגרסת 2012, תוכלו רק לבחור להחליף את באחת מהנבחרות שכבר העפילו לשלב הבתים.
 
על המגרש
 
בתחילת הביקורת חשפתי שמשחקיות הליבה לא השתנתה כמעט בכלל. Euro '12 משחק ובועט (כמעט) בדיוק כמו פיפ"א של השנה. אין בזה רע, כמובן, משום שפיפ"א 12 הוא סימולציית כדורגל נהדרת, אבל שוב – בהשוואה לכותרים קודמים, איני יכול לומר שלא התאכזבתי קמעה.
 
בכל זאת, לא הכל שחור: השחקנים לובשים מס' מועט של אנימציות חדשות, ונערכו שיפורים (מורגשים לעתים) ב-Impact Engine, שאחראי על התוצאה במפגש בין שני שחקנים מזויות שונות (במילים אחרות: מי יפול על הדשא ומי ישאר לעמוד).
 
כמובן, גם הצרות שפקדו את FIFA 12 נותרו בעינן – התנגשויות חסרות פשר בין שחקנים מאותה הקבוצה, אחוזי החזקת כדור פיקטיביים בסטטיסטיקה ושריקות לסיום המשחק בהתקפות מתפרצות שיובילו לשער בטוח הן רק מחלק מאלה.
 
ומחוצה לו..
 
יש משהו אחד ש-EA עושה היטב, וזה ליצור אווירה נהדרת במשחקים שלה. חבילת ההרחבה החדשה תכניס אתכם לפסטיבל אליפות אירופה תוך זמן קצר. למשל, כבר כשתבחרו להיכנס אליה, מהתפריט הראשי של פיפ"א, יוצג בפניכם הסרטון הרשמי שמקדם את התחרות.
 
התלבושות נאמנות למציאות ונראות נהדר (בעלי מחשבים ישנים ישימו לב שהמשחק מעט כבד יותר מפיפ"א 12), השדרנים מרבים לדסקס על סטטיסטיקות בהשראת רמי וויץ, והמשחק גם כולל את כל שמונת האצטדיונים הפולניים והאוקראיניים הרשמיים (וסוף סוף, שלטי פרסומת אמתיים).
 
בעיית רשיונות
 
לצד כל אלה, מספר נקודות מאכזבות. קודם כל, במשחקים רבים השדרנים החלו לפתוח בשיחה על נבחרות שאינן קשורות כלל למשחקות (לדוגמה, שיחה על ההולנדים במשחק בין ליוון). היסטוריה זה נחמד, אבל צריך לדעת מתי להזכיר אותה.
 
שנית, הדגלים שמניפים האוהדים עשויים להיות תלושים לחלוטין מהמציאות. במשחק ששיחקתי עם נבחרת , הונף דגל ענק של הסמל שלה – סמל ההתאחדות לכדורגל – במקום דגל המדינה.
 
ולבסוף, בעיית הרשיונות, מסוג הבעיות ש-EA בדרך כלל אינה מכירה. מתוך 53 הנבחרות האירופאיות שמופיעות במשחק, 24 מתוכן (!), קרוב למחצית, אינן זוכות לייצוג אמין במשחק. זה אומר ש-Euro '12 כולל הרבה מאוד שחקנים פיקטיביים. גם סגל הנבחרת שלנו אינו מדויק.
 
בדרך כלל, וכמו בסדרת PES, טלאים שיוצרים משחררים ברשת פותרים את הבעיה. עם חבילת ההרחבה זהו לא המצב: התקופה הקצרה (יחסית) שהיא משוחקת בה, וקהל השחקנים המצומצם, משפיעים על קצב יצירת הטלאים שמשנים את חווית המשחק.
 
השורה התחתונה
 
המחיר עדיין גבוה מאוד עבור DLC, כמובן, אך המצב עדיף בהרבה על השנים הקודמות, בהן כמה מצבי משחק חדשים ותותחי קונפטי עלו לכם כמו משחק חדש.
 
אז אם אתם משתוקקים לעוד פיפ"א, Euro '12 הוא רכישה מצוינת. הוא משפר מעט על המשחק המקורי, אבל יכניס אתכם לאווירת הטורניר כמו שרק ב"אלקטרוניק ארטס" יודעים לעשות. לעומת זאת, אם המשחק ב-FIFA 12 משביע אתכם, אתם יכולים לוותר עליו. בין כה וכה לא תזכו לחוויה בלתי נשכחת, כמו שמספק הטורניר שמתנהל ממש עכשיו בפולין ובאוקראינה.
 
 
הטוב
  • אווירה נהדרת
  • אנימציות חדשות
 
הרע
  • מחיר גבוה לגרסאות הקונסולות
  • ערך נמוך למשחק חוזר
  • כמעט שאינו משפר דבר על פיפ"א 12
  • רק מחצית מהרשיונות לנבחרות
 
רוצים לחוות דעה או להיפגש למשחק? בקרו בפורום  קונסולות או בפורום משחקי ספורט!

העמוד הקודם 1 2
תגיות

2 תגובות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close