adplus-dvertising

ראש בראש: החינמיים החדשים של מיקרוסופט וסוני לחודש אפריל 2021

שתי השחקניות המרכזיות בשוק הקונסולות חושפות אילו משחקים יקבלו חינם אין כסף כל המנויים אל שירותי האונליין שלהן בחודש הקרוב

חודש חדש כבר כאן, ואיתו הזדמנות נוספת עבור יצרניות הקונסולות להצדיק תשלום חודשי עבור שירותי הפרימיום המקוונים שלהן – עם חלוקות חינמיות של משחקים לכל המצטרפים החדשים והמנויים הקיימים, בהתאם למסורת שמתקיימת כבר שנים וממשיכה איתנו גם אל תוך דור הקונסולות התשיעי החדש כמובן.

אצל מיקרוסופט, חודש אפריל כולל פעם נוספת מבחר של ארבעה כותרים חינמיים שיהיו זמינים לפרקי זמן משתנים, עם שילוב בין יצירות מדור ה-Xbox One ליצירות מוקדמות יותר שגם מהן ניתן ליהנות בכל הקונסולות הנוכחיות של החברה תודות למנגנוני התמיכה לאחור שמיושמים בהן.

החל מה-1 באפריל ועד ל-15 באפריל, מנויי שירות ה-Xbox Live Gold (או Xbox Pass Ultimate שכולל את Live Gold בתוכו) יוכלו לקחת לעצמם את כותר הפעולה משנת 2010 של חברת קאפקום Dark Void – והחל מה-1 באפריל ועד ל-30 באפריל אותם מנויים יוכלו להוסיף אל הספרייה הדיגיטלית שלהם גם את כותר התפקידים החביב Vikings: Wolves of Midgard המתבסס על המיתולוגיה וההיסטוריה הנורדית.

בנוסף, עד ל-15 באפריל משתמשים יכולים לקבל גם את המשחק VALA: Vicious Attack Llama Apocalypse שממשיך את זמינותו מאמצע חודש מרץ.

שימו לב כי כל המשחקים האלו זמינים גם עבור קונסולות Xbox One, גם עבור קונסולות Xbox Series S/X וגם עבור אלו שאין להם אף קונסולת Xbox כרגע, אך שוקלים לרכוש לעצמם אחת בעתיד ומעוניינים להצטייד בכותרים מבעוד מועד. בנוסף, ראוי להבהיר כי התנאים של מיקרוסופט וגם של סוני מגדירים כי כל כותרי המתנה החינמיים יהיו זמינים לשחקנים ללא הגבלה רק כל עוד הם ממשיכים להיות מנויים לשירותי האונליין, כך שהגישה לכל המוצרים שאתם יכולים לאסוף ללא דרישה לתשלום נוסף תאבד אם וכאשר המנוי החודשי יופסק – ותחודש יחד עם חידוש המינוי הרלוונטי.

Dark Void

החל מה-16 באפריל, אל ההיצע החינמי יצטרף גם כותר מירוצים אלמוני משהו משנת 2019 אשר עונה לשם Truck Racing Championship (כן, מדובר בספורט אמיתי והוא מתבסס עליו) וכותר הפעולה Hard Corps: Uprising, שמהווה חלק מסדרת Contra הוותיקה והמפוארת ומגיע אלינו מימי ה-Xbox 360 הרחוקים.

סוני, בתורה, מציעה החודש שלושה כותרים חינמיים למנויי שירות ה-PlayStation Plus– וכאן מדובר במשחק אחד טרי ובלעדי לבעלי קונסולות PlayStation 5 חדשות ונוצצות ועוד צמד משחקים שזמינים עבור בעלי קונסולות PlayStation 4 ויפעלו גם במכונות הדור החדש תודות למערכת התמיכה לאחור.

החל מה-6 באפריל ועד ל-3 במאי 2021, בעלי מינוי יקבלו גישה אל כותר הפלטפורמה המוזר והמסקרן Oddworld: Soulstorm, שמהווה רימייק עבור המשחק Oddworld: Abe's Exoddus משנת 1998 ויושק רשמית לכולם בפלטפורמת ה-PC ובקונסולות ה-PlayStation 4/5 החל מתאריך זה – כך שלא מדובר במוצר היסטורי שמוחזר לחיים כמו במקרים רבים אצל המתחרה מיקרוסופט, אלא בכותר עדכני ורלוונטי שנושא תג מחיר רשמי בלתי מבוטל של כ-170 שקלים.

צמד המשחקים החינמיים הנותרים יהיו כותר העולם הפתוח השאפתני Days Gone שהושק עבור ה-PlayStation 4 באמצע שנת 2019 (ויגיע אל המחשבים האישיים רק בעוד כמה חודשים מהיום) ומשחק הפעולה Zombie Army 4: Dead War שחגג יום הולדת שנה לא מזמן, ומהווה את החלק העדכני ביותר עד כה במותג שנולד בתור ספין-אוף צנוע של סדרת משחקי הצליפה Sniper Elite.

Zombie Army 4: Dead War

נזכיר שוב כי כמו במקרה של מיקרוסופט, גם כאן אין חובה להיות בעלי קונסולות PlayStation ברגע זה בכדי ליהנות מההיצע – דרך אפליקציית ה-PlayStation Plus תוכלו להוסיף אל הספרייה שלכם את הכותרים הללו לשימוש עתידי, אם וכאשר תבחרו לרכוש לעצמכם קונסולה מודרנית כלשהי מתוצרת סוני.

לסיום, נזכיר כי יש תשעה משחקי אינדי חינמיים נוספים שממתינים לכם בתוך האפליקציה של סוני, חינם לגמרי ללא צורך בשום מינוי בעבור תשלום חודשי.